Gå til innhold

Parkett eller laminat


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest
Skrevet

Vi skal snart legge nytt gulv på stua og greier ikke å bestemme oss for om vi vil ha parkett eller laminat. Siden vi har hund og unger som løper inn og ut vil vi jo ha et gulv som holder en stund, og jeg vil tro at en skikkelig laminatgulv da vil være det beste. Med parkett blir det fortere riper og slitasje, men så kan jo det slipes da... Spørsmålet er bare om vi kommer til å gidde å begynne på et sånn prosjekt om noen år når gulvet er stygt og angre på at vi ikke la laminat. Ellar at vi legger laminat, får et skikkelig hakk eller fem og angre på at vi ikke la parkett så vi kan slipe det... Æsj ass! Noen som kan hjelpe meg her?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nja, dette blir jo en vurderingsak fra hvilke kritererier man legger til grunn. Personlig ville jeg nok lagt Parkett i stuen. Grunnen til det er at det rent estetisk ser mye bedre ut i en stue. Dessuten er parkett varmere og gå på enn laminat, så har dere det gulvkaldt er det lurest å satse på parkett.

Gjest Gjesta
Skrevet

Vi har lagt et sånn "klikkgulv"som tåler hundeklør svært godt. Det er ikke spor etter de to digre bikkjene som rekser rundt her. Men jeg vil anbefale deg å gå for et matt gulv, vi har blankt og hundespor(etter rene hundelabber) synes godt i lyset. Man får forresten kjøpt et slags "lim" til å ha mellom bitene av klikkgulvet, så tåler de at det ligger litt vann på de. Veldig kjekt med hunder og katter i hus hvertfall.

Gjest gjesta
Skrevet
Personlig ville jeg nok lagt Parkett i stuen. Grunnen til det er at det rent estetisk ser mye bedre ut i en stue.

Jeg er veldig enig i dette. :)

Gjest Gjesta
Skrevet

Ser at jeg misforsto litt her, tenkte at laminat var lignende vinylbelegg..

Jeg har laminat på gulvet, kunne ikke tenkt meg å ha parkett pga dyrene.

Skrevet

Nå kommer jo sånn skipsgulv i laminat og, synes det er veldig stilig.

Ellers er jeg mer fan av parkett.

Selv har vi fliser i stua og er utrolig fornøyd med det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...