Gjest Gjest Skrevet 12. juni 2006 #1 Skrevet 12. juni 2006 jeg regner vel mest kr.sand mandal vest å aust agder kanskje som sør norge.. men kan man si sør norge om man skal forklare en reise som holder sted i vest agder, aust agder og rogaland da???
Dru Skrevet 12. juni 2006 #2 Skrevet 12. juni 2006 Rogaland er i Sør-Norge, men det er ikke på Sørlandet. Jeg ville sagt Sørlandet og sørvestlandet.
Gjest gjest1 Skrevet 12. juni 2006 #3 Skrevet 12. juni 2006 Jeg sier sørvestlandet, og det gjør de rogalendingene jeg kjenner også
Gjest Dalwhinnie Skrevet 12. juni 2006 #4 Skrevet 12. juni 2006 Stavanger og Haugesund er Vestlandet, nærmere spesifisert Sørvestlandet, men ikke Sørlandet. Både Vestlandet og Sørlandet er imidlertid en del av Sør-Norge. Dalwhinne - Haugesundsjente som også har bodd i Stavanger
Gjest Turboguri Skrevet 12. juni 2006 #5 Skrevet 12. juni 2006 Og vi sørlendinger mener at Aust/vest- agder er sørlandet..
Gjest Dalwhinnie Skrevet 12. juni 2006 #6 Skrevet 12. juni 2006 Og vi sørlendinger mener at Aust/vest- agder er sørlandet.. ← Enig i det. Når vi kaller Rogaland Sørvestlandet, så er det som i søndre del av Vestlandet, ikke som vestre del av Sørlandet.
Dru Skrevet 13. juni 2006 #7 Skrevet 13. juni 2006 Og vi sørlendinger mener at Aust/vest- agder er sørlandet.. ← Selvsagt. Hva heter han dikteren som døpte Sørlandet? Sørlandet feiret jo hundre år for litt siden.
Superlammet Skrevet 13. juni 2006 #8 Skrevet 13. juni 2006 Jeg kaller alt bortenfor Sinsen for "Gokk".
LilleBille Skrevet 13. juni 2006 #9 Skrevet 13. juni 2006 Selvsagt. Hva heter han dikteren som døpte Sørlandet? Sørlandet feiret jo hundre år for litt siden. ← Det var Vilhelm Krag som oppfant begrepet og betegnelsen Sørlandet i 1902 i Morgenbladet
LilleBille Skrevet 13. juni 2006 #10 Skrevet 13. juni 2006 Jeg kaller alt bortenfor Sinsen for "Gokk". ← Sørlandet er ikke bortenfor ...det er nedenfor
Superlammet Skrevet 13. juni 2006 #11 Skrevet 13. juni 2006 Sørlandet er ikke bortenfor ...det er nedenfor ← Bortenfor, ovenfor, nedenfor, samma sølet så lenge det ikke er i nærheten av Sinsen.
LilleBille Skrevet 13. juni 2006 #12 Skrevet 13. juni 2006 Hva i all verden skal du på Sinsen å gjøre da :klø:
Dru Skrevet 13. juni 2006 #13 Skrevet 13. juni 2006 Det var Vilhelm Krag som oppfant begrepet og betegnelsen Sørlandet i 1902 i Morgenbladet ← Åh, takk! Jeg har lurt på det så lenge nå, etter en diskusjon om hva som er Sørlandet og ikke. Mange mener at Sørlandet er alt fra Sinsen til Bergen, og jeg er selvsagt IKKE spesielt enig.
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 13. juni 2006 #14 Skrevet 13. juni 2006 ok dette henger i hop med en oppgave jeg skriver da.. så er d mest av vest og aust agder men også litt rogaland (to dager av 8 er de der..) å så har jeg kalt oppgaven "jentetur rundt norges egen perle "sørlandet" men d går vel ikke det pga rogaland.. pokker ta hehe..
Superlammet Skrevet 13. juni 2006 #15 Skrevet 13. juni 2006 Hva i all verden skal du på Sinsen å gjøre da :klø: ← Aner ikke jeg vel! Jeg bor i gokk!
Gjest King James Skrevet 13. juni 2006 #16 Skrevet 13. juni 2006 jeg regner vel mest kr.sand mandal vest å aust agder kanskje som sør norge.. men kan man si sør norge om man skal forklare en reise som holder sted i vest agder, aust agder og rogaland da??? ← Alt det der er sør-norge. Alt fra Trondheim og ned er sør Norge. Men sørlandet da er det Vest Agder og Aust Agder. Rogaland er sørvest Norge. Men det finnes de som regner den delen av Rogaland nermest Vest Agder som sørlandet. Men disse menneskene er gale
LilleBille Skrevet 13. juni 2006 #17 Skrevet 13. juni 2006 Aner ikke jeg vel! Jeg bor i gokk! ← Sier du .. hva med oss som bor i provinsen da
Gjest Turboguri Skrevet 13. juni 2006 #18 Skrevet 13. juni 2006 Alt det der er sør-norge. Alt fra Trondheim og ned er sør Norge. Men sørlandet da er det Vest Agder og Aust Agder. Rogaland er sørvest Norge. Men det finnes de som regner den delen av Rogaland nermest Vest Agder som sørlandet. Men disse menneskene er gale ← Helt enig!!
Gjest Miloine Skrevet 14. juni 2006 #19 Skrevet 14. juni 2006 Jeg kaller alt bortenfor Sinsen for "Gokk". ← Bor du på Sinsen? hmm....jeg bor på C.B. (hvis du skjønner) ------------------------------------ Stavanger og Haugesund er Vestlandet, så da ville jeg ha sagt Sørvestlandet
Superlammet Skrevet 14. juni 2006 #20 Skrevet 14. juni 2006 Bor du på Sinsen? hmm....jeg bor på C.B. (hvis du skjønner) ------------------------------------ Stavanger og Haugesund er Vestlandet, så da ville jeg ha sagt Sørvestlandet ← Vet hvor og hva C.B. er ja.. Studentbyen der? Nei jeg bor ikke på Sinsen, men i gokk (Bærum)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå