Snehvit Skrevet 12. desember 2002 #1 Skrevet 12. desember 2002 Ifølge Aftenposten rengjør elektriske tannbørster bedre enn de tradisjonelle: http://www.aftenposten.no/forbruker/helse/...icleID=453714#1. Selv fikk jeg en i julegave for mange år siden, men fortsatte å holde meg til den vanlige. Bruker dere elektrisk tannbørste?
Ruby Skrevet 12. desember 2002 #2 Skrevet 12. desember 2002 Jeg har brukt det i over 3 år nå, og har blitt helt avhengig av å bruke elektrisk tannbørste. Føler at tennene ikke blir ordentlig rene med vanlig tannbørste. Helt teit egentlig, for det følte jeg aldri før.....
Sannasol Skrevet 12. desember 2002 #3 Skrevet 12. desember 2002 Elektrisk tannbørste er og blir det BESTE!! Men sukk.... min har gått istykker, og jeg venter på at julenissen skal gi meg en ny. Den forrige hadde jeg forresten i 5 år. I mellomtiden har jeg brukt vanlig tannbørste.... blir desverre ikke det samme.
RoadQueen Skrevet 12. desember 2002 #4 Skrevet 12. desember 2002 Jeg er totalt avhengig av den elektriske tannbørsten min- har faktisk to! Føler ikke at tanngarden blir godt nok rengjort med den tradisjonelle manuelle børsten. Tannlegen presiserer imidlertid forsiktigere bruk av den elektriske da det er lett å bli for hardhendt mot emaljen med den effektive elektriske børsten.
Nicky B Skrevet 12. desember 2002 #5 Skrevet 12. desember 2002 En elektrisk tannboerste staar oeverst paa oenskelista mi i ar! Her i England er det skikkelid markedsfoering av Philips sonicare elektrisk boerste. Saa i aftenposten artikkelen at det var Philips sensiflex som vant. Er det noen som vet om Sonicare boersten selges i Norge enda? Takker for svar!
Gjest NastyNice Skrevet 12. desember 2002 #6 Skrevet 12. desember 2002 Var hos tannlegen her om dagen, og da spurte jeg om akkurat det samme. Hun mente at el. tannbørster var bedre enn de vanlige i den forstand at el. tannbørster har et mindre hode og kommer derfor bedre til. Særlig bak tennene, understreket hun. Så nå skal jeg ut og shoppe. Tror det blir Braun Oral-B Plack Control 3D. Håper jeg husker dette da!!!!! :-?
Frk Doodad Skrevet 12. desember 2002 #7 Skrevet 12. desember 2002 Jeg pusser elektrisk jeg også Spurte tannlegen min om hun anbefalte elekrtisk tannlege sist jeg var der. Hun sa at el.tannbørst er et supert verktøy til de som ikke er spes. flink (slurver, pusser for lite) til å pusse tennene i utgangspunktet, og det egentlig ikke er nødnendig dersom du er flink (pusser grundig) til å pusse. Men at det likevel var helt greit å bruke el. tannbørste dersom man foretrekker det.
Dragsund Skrevet 12. desember 2002 #8 Skrevet 12. desember 2002 Visste dere at en elektrisk tannbørste er utrolig god å massere seg med nedentil...? *litt flau* kjekt å ha 2 stk liksom
Frk Doodad Skrevet 12. desember 2002 #9 Skrevet 12. desember 2002 Visste dere at en elektrisk tannbørste er utrolig god å massere seg med nedentil...? *litt flau* kjekt å ha 2 stk liksom Ja, får virkelig håpe du har to
Gjest argus Skrevet 15. desember 2002 #10 Skrevet 15. desember 2002 Spurte tannlegen min om hun anbefalte elekrtisk tannlege sist jeg var der. Finnes det elektriske tannleger noen plass, i såfall hvor og hvorfor ?
Tusseline Skrevet 16. desember 2002 #11 Skrevet 16. desember 2002 Jeg har en elektrisk tannbørste fra Philips.. .. Og den blir bare brukt til tannpuss! :-)
Gjest Turi Skrevet 16. desember 2002 #12 Skrevet 16. desember 2002 Jeg bruker elektrisk. Fordi jeg er FOR flink til å pusse tennene... Er helt hysterisk, og pusser bort tannkjøttet fra tannrøttene. Det vokser dessverre ikke tilbake igjen, men med en sånn 3D fra Braun, nekter tannbørsten å samarbeide når jeg trykker for hardt. Vil ha hvite tenner, og siden jeg både røyker og drikker masse kaffe, er jeg ekstra påpasselig. Bruker Clinomyn tannkrem. Den er kjempeeffektiv, og kan anbefales. Mange sier den sliper for mye, og i starten merket jeg slipeeffekten. Har snakket med tannlegen min om dette, og han sier det ikke er tannkremer med skadelig mye slipemidler i salg i butikkene nå, og at jeg godt kan bruke Clinomyn.
aline Skrevet 17. desember 2002 #13 Skrevet 17. desember 2002 Sissan, tannteknikeren til akkurat samme legen, ga meg klar beskjed om å holde meg unna Clinomyn.... fordi jeg har akkurat samme problem som deg, altså pusser for hardt, slik at tannhalsene blir bare. Tannemaljen tåler Clinomyn sa hun, men å bruke Clinomyn på tenner som har fått pusset vekk tannkjøttet, slik at tannhalsene får det rett på, det ville ikke hun anbefale ihvertfall.
Gjest Turi Skrevet 17. desember 2002 #14 Skrevet 17. desember 2002 Da burde de kanskje snakke sammen. Er jeg snobbete om jeg sier at jeg stoler mer på direkte informasjon fra tannlegen, enn videreformidlet innformasjon gjennom søsken og tannteknikere?
Klips Skrevet 17. desember 2002 #15 Skrevet 17. desember 2002 for de som slurver! det er i hvert fall bare tull! jeg pusset og pusset og pusset med vanlig tannbørste, men det gikk bare ikke å få den helt glatte deilige følelsen som en av og til får etter å ha spist eple fx. med el-tannbørste har jeg den følelsen to ganger om dagen (og en stund etterpå). men det må være en ordentlig en, hadde en fra rimi før, og den var ikke bra nok er HELT avhengig! må ha rene tenner (typisk tanntrådavhengig også, jeg) se så fint smil:
aline Skrevet 17. desember 2002 #16 Skrevet 17. desember 2002 synes ikke du er snobbete da nei! :D men jeg synes det er ganske merkelig at de kan si det motsatte fra hverandre! Jeg ville også stolt mest på tannlegen! Og det gir jo meg muligheten til å ignorere litt det hun tannteknikere sa, og satse på at søsters og tannlegens ord er det jeg kan forholde meg til! Savner Clinomyn jeg , så man skal høre på de som er eldre og visere!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå