fruenge Skrevet 11. desember 2002 #1 Skrevet 11. desember 2002 Til en festmiddag har jeg tenkt å lage røsti poteter. JEg har ingen god oppskrift. Har tenkt å lage de i en kakeform slik at jeg skjærer det i "kakeskiver". Noen som har en supergod oppskrift?
JohnnyCash Skrevet 12. desember 2002 #2 Skrevet 12. desember 2002 Røsti 4-6 poteter ½ løk (kan godt bruke litt hvitløk i tilegg til løken hvis man liker det) salt pepper 2 ss matfett ost Skrell potetene og løk og riv de grovt. Legg potetene i et håndkle og press ut vannet. Bland inn salt, pepper og rikelig med ost. Varm fettet i en stekepanne og legg i potetmassen. Legg på lokk og stek røstien over svak varme til den er gylden brun under, 8-10 min. Hvelv røstien over på et lokk eller fat, og la den gli ned i pannen igjen. Stek videre i ca 10 minutter. Røsti passer godt ved siden av kjøtt, eller som en selvstendig rett med grønnsaker til.
fruenge Skrevet 12. desember 2002 Forfatter #3 Skrevet 12. desember 2002 Tusen takk for tips, tror du at jeg kan bruke oppskriften og putte den i en kakeform og steke den i stekeovn? Jeg forsto ikke dette med å steke den først og så legg den på fat for så steke den igjen. Blir denne krispi?
JohnnyCash Skrevet 12. desember 2002 #4 Skrevet 12. desember 2002 Ja den blir crispy.. veit at du også kan putte de i frityr kokern.. men det går vel ann å putte den i kakeform... skal høre med mamma eller en venn av familien som er tysk og gla i å lage røsti.. :-D
Gjest care Skrevet 12. desember 2002 #5 Skrevet 12. desember 2002 Da jeg skulle lage røstpoteter, lette jeg meg gal rundt etter oppskrift. Men jeg har forstått at det er mange måter å gjøre det på. Jeg kokte potetene. Men før jeg gjorde det, laget jeg hull i dem med en gaffel. Da de var kokt, måtte de avkjøles og skrelles. Så fikk de en omgang igjennom kjøkkenmaskinen. Ser nesten ut som kjøttdeig i fasongen (strimler). Krydder. Så stekte jeg den på panna. Blandet det ut med fløte. Og det ble veldig godt.
fruenge Skrevet 13. desember 2002 Forfatter #6 Skrevet 13. desember 2002 Takk for innspill begge to, har tenkt å bruke oppskriften til en festmiddag med fisk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå