Gjest Mallo Skrevet 1. juni 2006 #1 Skrevet 1. juni 2006 Jeg har omsider fått meg kjæreste, etter 20 år med venting på den rette, dukket han opp en søndagskveld på en konsert jeg egentlig ikke ville reise på. Skjebnen har sine mystiske vendinger Vi har vært sammen i over en måned nå, og jeg kan enda ikke helt forstå hvor heldig jeg har vært, Han er bare den triveligeste og fineste gutten jeg kunne drømt om… men det er et lite skjær i gleden, jeg har en hemlighet for ham som jeg ikke vet hva jeg skal gjøre med… Den kvelden jeg møtte ham hadde jeg drukket litt, noe jeg ikke er helt vant med. Er ikke en av de som er mye ute og møter folk, kanskje derfor jeg måtte vente 20 år før jeg fikk meg en kjæreste… Han insisterte i alle fall på å kjøre meg hjem, hadde dette vært en vanlig kveld ville jeg nok sagt nei, men heldigvis var det ikke helt som vanlig så jeg sa ja og han kjørte meg hjem til en vennine. Vel fremme utvekslet vi tlf nummer og sa god natt. Jeg likte ham veldig godt, men trodde vel egentlig ikke ha ville ringe. Når jeg kom inn til venninnen min var det en type der som jeg hadde møtt litt tidligere på kvelden, en kompis av venninnen min. Det som jeg naive tåpe ikke skjønte var at han visst var interessert i meg, og vi kan si det slik at han var ganske innpåsliten. Jeg har veldig vanskelig for å si nei, og spesielt når jeg ikke var helt edru, selv om det ikke er noen unskydning! Han var edru og visste hva han gjorde… Vi endte opp med kline, noe jeg nesten aldri hadde gjort før. Prøvte så godt jeg kunne å få frem at jeg ikke var særlig interessert og ikke ville, men det var ikke helt enkelt... heldigvis skjedde det ingenting mer, men jeg følte meg veldig i ulage dagen etterpå… En uke etterpå kom min nåverende kjæreste på besøk til meg, han hadde sendt meding!!! Og nå er vi sammen, det jeg nå lurer på er om jeg burde fortelle ham om denne hendelsen? Vi har aldri diskuter hva som har skjedd ang forhold før vi møttest, eneste jeg vet er at jeg var den første han lå sammen med og han var min første. Jeg er virkelig i tvil hva jeg skal gjøre med dette, det hendte jo før vi ble sammen, men vi hadde jo møttest. Det betydde ingenting for meg, jeg ville ikke at det skulle skje da, og i alle fall ikke nå! Det siste som kunne falt meg inn er å svikte kjæresten min… Men jeg er så redd for å miste ham. Burde jeg si det eller la det være? Tenk om han får høre om det av noen annen, jeg vet at han kjenner vedkommende det hendte med… Noen som kan gi meg noen tips??? P.S.: det må vel sies at den fyren fikk vite om at jeg hadde fått meg kjæreste, han gratulerte meg og sa at han ikke hadde nevnt episoden til noen, vet ikke om jeg kan stole på det….
Gjest Piper Skrevet 1. juni 2006 #2 Skrevet 1. juni 2006 Forstår ikke helt hvorfor dette er noe du må fortelle, for dere var jo ikke kjærester da. Skulle den andre fortelle om dette, er det bare til å si at ja dere klinte men ikke noe mer, og at det var før dere ble sammen.
Gjest gjesta Skrevet 1. juni 2006 #3 Skrevet 1. juni 2006 jeg hadde sagt det jeg, får at det ikke skal plage deg mer. Dersom det eneste som skjedde var klining kan jeg aldri tenke meg at det skal være noe har blir sint eller sur for. Dersom han er en fin fyr forstår han sikkert at det ikke betydde noe og dere kan fortsette forholdet videre for hvor skal man sette grensa for hva man skal holde tett om når det gjelder ting man har gjort før? at det skjedde dagen før dere ble sammen, uka før eller et halvt år før? Nei fortell det du og bli ferdig med det dere hadde møtt hverandre men ikke lovt hverandre noe, og da synes jeg at du var fri til å gjøre hva du ville og du skal ikke ha dårlig samvittighet for det lykke til!
Gjest Piper Skrevet 1. juni 2006 #4 Skrevet 1. juni 2006 (endret) jeg hadde sagt det jeg, får at det ikke skal plage deg mer. Dersom det eneste som skjedde var klining kan jeg aldri tenke meg at det skal være noe har blir sint eller sur for. Dersom han er en fin fyr forstår han sikkert at det ikke betydde noe og dere kan fortsette forholdet videre for hvor skal man sette grensa for hva man skal holde tett om når det gjelder ting man har gjort før? at det skjedde dagen før dere ble sammen, uka før eller et halvt år før? Nei fortell det du og bli ferdig med det dere hadde møtt hverandre men ikke lovt hverandre noe, og da synes jeg at du var fri til å gjøre hva du ville og du skal ikke ha dårlig samvittighet for det lykke til! ← Men om hun ikke skal ha dårlig samvittighet for det, så forstår jeg ikke hvorfor hun må fortelle han det? Vil det bli bedre av at hun forteller det? Kanskje, kanskje ikke. Hun kan faktisk risikere at han tar avstand fra henne, og ser på det som et svik selv om det ikke var det. Men ingen kan bestemme hvordan han skal føle det, og siden det finnes en risk for at han da eventuelt skal avslutte det, ville ikke jeg sagt noe. Hvorfor ødelegge noe som er bra, når hun lett kan forklare det om det skulel komme frem. Det er jo ikke noe han har noe med. Jeg personlig tror han gjerne kan bli såret av det, selv om han ikke ahr grunn for det. Så hvorfor såre han og gjøre han litt uttrygg, når hun fint kan tie om det. Hun valgte å kline med denne fyren, så da får hun bære det på sin samvittighet i stedet. Om det er noe å ha dårlig samvittighet for, noe jeg mener det ikke er. Endret 1. juni 2006 av Piper
Gjest Jinni Skrevet 1. juni 2006 #5 Skrevet 1. juni 2006 Du har ventet i 20.....hvor gammel er du egentlig? Vill ikke sagt noe til ham om det hele, kliningen er helt uskyldig etter min mening. Gled deg heller over at du har funnet den rette, det er det viktigste!
Gjest gjest1 Skrevet 1. juni 2006 #6 Skrevet 1. juni 2006 Kusinen min var i samme situasjon; hun sa det ikke
Gjest Gjest1 Skrevet 1. juni 2006 #7 Skrevet 1. juni 2006 Jeg synes ikke du skal tenke mer på det. Du hadde ikke forpliktet deg til noe som helst, dere var ikke kjærester.
Buster Skrevet 1. juni 2006 #8 Skrevet 1. juni 2006 Det er en god grunn for å skulle si det som det er til ham, dette fordi det kan tenkes at dere begynner å snakke om den kvelden dere traff hverandre og noen kjenner noen og da blir gjerne denne karen som du kysset med nevnt eller lignende. Kan aldri i livet tenke meg at denne karen som du har truffet (typen din) skulle bry seg med dette, og for din egen del er det jo mye kjekkere å bare si det slik at du ikke trenger å plages med tanker om at du skulle sagt det. Nå skal det sies at du ikke er forpliktet til å skulle si noe til ham ettersom dere ikke var sammen, men min tanke rundt slike ting er at ærlighet varer lengst og lønner seg som oftest. Det er rart med det, men slike ting har en merkelig og kjedelig tendens til å dukke opp ved en senere anledning.
Tsjopp Skrevet 1. juni 2006 #9 Skrevet 1. juni 2006 Jeg ville ikke ha sagt det fordi jeg anser det ikke som en big deal, dere var jo ikke sammen. Men hvis jeg hadde blitt spurt så ville jeg selvsagt sagt sannheten.
Gjest Gjest Skrevet 1. juni 2006 #10 Skrevet 1. juni 2006 Hvem er det riktig for deg å tenke mest på? Forteller du det så letter du din egen samvittighet og får det kanskje godt.........mens han får det kanskje helt jævlig.....
Hu i Svingen Skrevet 1. juni 2006 #11 Skrevet 1. juni 2006 Hallo? Det er snakk om klining her, ikke penetrasjon alle veier foran publikum. Glem det du lille venn.
Gilette Skrevet 2. juni 2006 #12 Skrevet 2. juni 2006 Ville ikke sagt noe jeg.. Kommer ikke til å være noe positivt for forholdet du er i nå, og han ville nok ikke ha noen glede av å vite det. Dessuten har han strengt tatt ikke noe med hva du gjorde FØR dere var sammen..
Gjest 1111 Skrevet 3. juni 2006 #13 Skrevet 3. juni 2006 Jeg ser ingen grunn til at du skal si noe som helst. Jeg forstår egentlig ikke hvorfor du tenker på det engang, for du har da ikke gjort noenting galt. Du klinte med en fyr før dere ble kjæreste, og så? Det spiller da ingen rolle! Nei, glem det du.
Gjest -eline- Skrevet 3. juni 2006 #14 Skrevet 3. juni 2006 Dere var ikke sammen og det var kun litt klinings, ikke tenk mer på det du.
Gjest Bøllefrøet Skrevet 3. juni 2006 #15 Skrevet 3. juni 2006 Det eneste dere gjorde var å kline. Jeg ser ingen grunn til at han skal ha interesse av å vite det. Eneste er at hvis du på en eller annen måte blir konfrontert med det så ville jeg nok sagt det.
Hildis Skrevet 3. juni 2006 #16 Skrevet 3. juni 2006 Han hadde bare bedt om telefonnummeret ditt, ikke bedt deg være trofast resten av livet. Du hadde det hyggelig den kvelden, og uken etter ringer ham som nå er mannen i ditt liv. Hva du gjorde før han troppet opp har ingenting med det forholdet dere er i nå, du viste jo ikke at han faktisk ville ringe deg igjen.
Gjest Fruktfat Skrevet 3. juni 2006 #17 Skrevet 3. juni 2006 Forstår ikke helt hvorfor dette er noe du må fortelle, for dere var jo ikke kjærester da. ← akkurat! både jeg og samboeren min hadde sex med noen andre første gangen vi møttes, men vi var jo ikke sammen da, så det har da ikke noe å si! (vi har litt moro av det vi da.)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå