Gjest Gjest_Trinemor_* Skrevet 1. juni 2006 #1 Skrevet 1. juni 2006 Jeg lurer rett og slett på om det er lurt å endre skattekortet mitt? I år 2006 har jeg hatt 36prosent trekk, men jeg går over til fødselspenger i juli. Og jeg har bare vært vikar i ett år nå. Det er sånn at noen ganger får jeg jobbe mye, og noen ganger ikke. I år har jeg jobbet mye i Januar, og bare litt i februar, og ingenting i mars, april og mai. Men har jo jobbet ifjor også. Har veldig variert lønn fra måned til måned. Jeg tror ihvertfall jeg har rett på fødselspenger, men det blir nok ikke så mye..derfor lurer jeg på om det er lurt å endre skattekortet mitt? til en mindre prosent trekk? det er da bare 6 måneder igjen av dette året fra juli. Det er da litt dumt å ha 36 prosent i trekk når man får lite fødselspenger i måneden. Håper noen har gode råd å gi ang. denne.
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 1. juni 2006 #2 Skrevet 1. juni 2006 glemte å skrive at i mars april og mai har jeg mottatt dagpenger.
Gjest allium Skrevet 1. juni 2006 #3 Skrevet 1. juni 2006 Når du har så varierende inntekt, virker det veldig dumt at du har prosenttrekk. Gå på www.skatteetaten.no og fyll ut skjema med forventet inntekt og fradrag, så får du nytt skattekort hvis det skulle være nødvendig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå