Gjest Gjest Skrevet 24. mai 2006 #1 Skrevet 24. mai 2006 Er moderne religion i ferd med å bli fundamentalistisk og konfliktorientert kontra åpen og brobyggende? Evangelister, sionister, islamister - jeg synes det er samme ulla; lite fleksibel og introvert fundamentalisme basert på bokstavtolkning av henholdsvis bibel, koran og torah. Ligger det noe innebakt i de monoteistiske religionene som er uforenlig med det moderne samfunn?
Gjest Gjest Skrevet 24. mai 2006 #2 Skrevet 24. mai 2006 Moderne mennesker er konfliktorienterte. Religioner og samfunnstrømninger er produkt av det mennesker har som verdier. Det er like skremmende med den såkalte relativismen mange gjemmer seg bak.
Gjest Gjest Skrevet 28. mai 2006 #3 Skrevet 28. mai 2006 Det er like skremmende med den såkalte relativismen mange gjemmer seg bak. ← Sammenligner du religion med politikk? Religion er basert på luftslott, derimot er moteordet 'relativismen' i realiteten sluttproduktet av den menneskelige sivilisasjon, og den retning de fleste mennesker orienterer seg etter; globalismen og multikulturen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå