Gjest gjest1 Skrevet 19. mai 2006 #1 Skrevet 19. mai 2006 Hai. Kameraten min skal nå flytte til australia i 2 år ( ) men har ikke tenkt over hva han skal gjøre med den lille pusen sin. Et år gammel og kastrert er han (katten ja). For jeg kan gjerne passe på han i 2 år, jeg, men lurer da på hvordan min pus vil reagere. Hun er 11 år og sterilisert. Jeg har ikke lyst at Cedrik skal dø bare fordi han tullingen der vil ut og se verden!
smidja Skrevet 19. mai 2006 #2 Skrevet 19. mai 2006 Jeg hadde passet han jeg. Men kanskje du kan overtale han til å gi deg pusen når han er så dum? Men jeg tror ikke det blir noe problem med de to. Men de trenger nok tid til å venne seg til hverandre. Og det er ikke sikkert at de kommer til å bli perlevenner noen gang, men iallefall nok til å tolerere hverandre
Gjest Skya Skrevet 19. mai 2006 #3 Skrevet 19. mai 2006 Som smidja sa: de blir vant til hverandre om du bare er litt tålmodig. Jeg har en kastrert hannkatt på 12 år som flytta inn sammen med en ukastrert hannkatt på godt over 15 år. Skal si det var krangling og kjefting en stund, men til slutt så bare overså de hverandre. Ble ikke akkurat venner, men det gikk jo. Jeg ville nok også passet pusen, kan jo ikke avlive ham.
Gjest Varg-Menja Skrevet 19. mai 2006 #4 Skrevet 19. mai 2006 De fleste katter går greit overens, bare de får litt tid på seg,og en hunnkatt og en hannkatt pleier å gå nokså glatt, siden de ikke konkurrerer. Siden han er såpass ung så vil han nok la katten din være sjefen, og tilpasse seg henne.
Gjest gjest1 Skrevet 20. mai 2006 #5 Skrevet 20. mai 2006 Oi, jeg hadde visst glemt denne tråden! Jeg bor jo fortsatt hjemme, og her var det ikke snakk om å ha en katt til Så da tenker jeg på å flytte ut innen disse 4 månedene. Ikke bare pga pus, men jeg vil gjøre mye for den lille søtnosen der Blir så fort glad i han!
Gjest Gjest1 Skrevet 20. mai 2006 #6 Skrevet 20. mai 2006 Oi, jeg hadde visst glemt denne tråden! Jeg bor jo fortsatt hjemme, og her var det ikke snakk om å ha en katt til Så da tenker jeg på å flytte ut innen disse 4 månedene. Ikke bare pga pus, men jeg vil gjøre mye for den lille søtnosen der Blir så fort glad i han! ← Jeg synes det er flott av deg å tenke på katten. Ikke alle gjør det.
Gjest gjest1 Skrevet 20. mai 2006 #7 Skrevet 20. mai 2006 Jeg vet. Det kan virke som han ikke gjør det også, men på en måte (uten å gå i for mange detaljer) syns jeg det er bedre han kommer seg vekk litt! Det ble jo ikke noe pes siden jeg stilte opp for sædrik (usikker på hvordan det skrives ennå cedric cedrik sædrik..) med en gang.
Gjest Gjest1 Skrevet 20. mai 2006 #8 Skrevet 20. mai 2006 Jeg vet. Det kan virke som han ikke gjør det også, men på en måte (uten å gå i for mange detaljer) syns jeg det er bedre han kommer seg vekk litt! Det ble jo ikke noe pes siden jeg stilte opp for sædrik (usikker på hvordan det skrives ennå cedric cedrik sædrik..) med en gang. ← Vel, man kan jo undres på om han slapp billig unna, men det vet jo ikke jeg noe om. Jeg synes uansett at man skal ta ansvar for dyrene sine.
Gjest gjest1 Skrevet 20. mai 2006 #9 Skrevet 20. mai 2006 Vi begynte å snakke om det etterpå, hvor stress det ville blitt. For dyr må vel stå et halvt år i karantene, og han skal mer enn australia (opp i kina, japan og de der landene) da ville det vært enda verre for pus egentlig. Bortsett fra eieren selv så har jo jeg vært der mest med pus helt siden han ble født, så jeg tror det er den beste løsningen ja. Men så kommer nesten samme problemstilling; Jeg vil jo ha egen pus når jeg flytter. Om jeg får meg pusejente, vil cedric være den som klikker nå da? Skulle ønske det fantes katterådgiver :-/
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå