Gjest Gjest Skrevet 12. mai 2006 #1 Skrevet 12. mai 2006 ja,jeg gjør det,for jeg vet at de ikke har det lett.eehhh.altså,da tenker jeg på de som veier 30 kg for mye og oppover. ser en mamma i barnehagen for eksempel,hun veier sikkert 60 kg for mye.sliter rundt med to barn.synes det lyser sorg lang vei selv om de har barn,ekteskap,fet bil og kåk. og til meg nytter det ikke å snakke om medisinske årsaker,for det er det bare en bitte-bitte liten del av de overvektige som kan skylde på.det er maten og livsstilen. har vært der selv jeg,veide 40 kg for mye.det har jeg slitt vekk på 3 år.fokus hele veien,og ingen unnskyldninger. men før jeg skjønte at det faktisk nytter med rett mat og trening,begynte jeg å gråte hver gang jeg kom ut av dusjen og så meg selv i speilet.og kledde meg i kær som jeg måtte velge ut fra størrelse og ikke smak.det er nesten så jeg ikke fatter at jeg har vært der selv. men det er vel bare sånn det er; man må finne ut av ting selv for å klare å gå ned i vekt.det nytter ikke hva vi andre sier,man når kanskje et metningspunkt når nok er nok?
Gjest Gjest Skrevet 13. mai 2006 #2 Skrevet 13. mai 2006 Jeg synes også synd på de som er svært overvektige. Jeg tenker om dem at det må være fælt å være sperret inne i et fettfengsel, som de ikke kommer ut fra noensinne. Synes synd i dem, og tenker det må gå mye penger til mat og brus med sukker.
Gjest Piper Skrevet 15. mai 2006 #3 Skrevet 15. mai 2006 Gratulerer med vektnedgangen din Samtidig vil jeg si at jeg syns det er utrolig skremmende hvor liten forståelse du har for overvektige, når du selv har vært en av de. Det er mange som trøstespiser fordi de har andre problemer i livet, dette kan være ting som går helt tilbake til barndommen. Det er ikke dermed sagt de er syk, men kan ah andre problemer de egentlig ikke vet om. Maten blir på en måte det de kan kontrollere, og da tviholder de på det. Det er få som blir overvektige med viten og vilje, for som regel ligger det mye mer bak. Det nytter heller ikke å sette de på slankekur, for først og fremst bør de finne ut hva problemene egentlig er. Jeg tror at de som får hjelp til de virkelige problemer, er de som også klarer å bevare vektnedgangen sin.
Gjest Bellatrix Skrevet 15. mai 2006 #4 Skrevet 15. mai 2006 Jeg er enig med Piper. Bra at ts har blitt kvitt overvekten, men det er veldig mange årsaker til overvekt, og det er ikke bare å skjerpe seg for alle. Synes synd i dem, og tenker det må gå mye penger til mat og brus med sukker. ← Det trenger det ikke nødvendigvis å gjøre. Overvekt kan ha mange andre grunner enn bare fett og sukker.
Gjest Gjest Skrevet 15. mai 2006 #5 Skrevet 15. mai 2006 neida,det er jeg fullstendig klar over.har tross alt brukt mat som trøst,selskap,roe ned når jeg var stressa,ja you name it. når jeg sier det er livsstilen,mener jeg at det skyldes for mye mat og lite trim. jeg skrev at det "lyser sorg" lang vei.med det mener jeg at de har noe i seg som gjør at mat er den beste vennen. likevel, jeg tror alle har noe vondt i seg,og maten løser ikke problemet.det gir bare et "kvikk fix" der og da.etterpå er man like trist igjen. selv må jeg stå på hele tida.men av og til MÅ jeg bare fråtse,men da går det i nøtter,frukt og mørk sjokolade.
Gjest Gjest Skrevet 15. mai 2006 #6 Skrevet 15. mai 2006 Jeg synes ikke synd i de som er overvektige, men jeg dømmer dem heller ikke. Jeg tror ikke det hjelper om jeg synes synd på dem og jeg vet at det kan være mange grunner til overvekt. Jeg sliter selv med mine fem kilo for mye, men jeg kan ikke synes synd på meg, men fem kg er kanskje ikke overvekt... Noen av mine venninner er frodige og veier 20-30 kg for mye, men de bærer det med stolthet. Det har noe med utstråling å gjøre og selvtillit. En slank kvinne kan bære sin kropp uten utstråling.
Gjest Gjest Skrevet 15. mai 2006 #7 Skrevet 15. mai 2006 Hvis de overvektige tar seg en tur inn på forumet her som heter "religion og livvssyn", kanskje de kan plukke opp noen åndelige tips for hjelp til selvhjelp?
Amone Skrevet 15. mai 2006 #8 Skrevet 15. mai 2006 Jeg elsker mat. Men heldigvis har jeg en selvkontroll av en annen verden.
Gjest Gjest Skrevet 15. mai 2006 #9 Skrevet 15. mai 2006 Det trenger det ikke nødvendigvis å gjøre. Overvekt kan ha mange andre grunner enn bare fett og sukker. ← jo faktisk,i de aller fleste tilfeller er det for mye mat,snacks og godter som har skylda.men en som er overvektig er flink å fornekte ting;jeg spiser da ikke SÅ mye. det med å bære 30 kg med stolthet har jeg mine tvil til,da begynner det å bli tungt for kroppen altså. men selvfølgelig,sjarm og utstråling har ingen ting med vekt eller et pent ansikt å gjøre.nesten da....
Gjest Bellatrix Skrevet 15. mai 2006 #10 Skrevet 15. mai 2006 Overvekt kan skyldes feil kosthold, for lite mosjon, sykdom, lav forbrenning, spiseforstyrrelser, medisiner, arv... http://www.lommelegen.no/art/art1989.asp
Gjest Gjest Skrevet 16. mai 2006 #11 Skrevet 16. mai 2006 Overvekt kan skyldes feil kosthold, for lite mosjon, sykdom, lav forbrenning, spiseforstyrrelser, medisiner, arv... http://www.lommelegen.no/art/art1989.asp ← som jeg skrev,så er det en veldig,veldig liten del som kan skylde på ting de ikke kan kontrollere.ergo koker det ned til mat og trim. uvitenhet ang mat og trim vet jeg alt om.men det kan faktisk læres.
Gjest Jalileh Skrevet 16. mai 2006 #12 Skrevet 16. mai 2006 Jeg syns også synd på mange ekstremt overvektige. Når man først har tippa over til den ekstreme grensa, ja da må det være helt forferdelig. Heldigvis kan man som regel gjøre noe med det. Og det er jo du et bevis på trådstarter.
Gjest Gjest Skrevet 16. mai 2006 #13 Skrevet 16. mai 2006 Jeg føler med de tykke, de har all min medfølelse. Det må være ekstra ille nå om sommeren for dem Huff, ja, de burde få hjelp til kosthold og trening, det kan ikke være lett å svette rundt på det viset.
Gjest Gjest Skrevet 17. mai 2006 #15 Skrevet 17. mai 2006 Min medfølelse går ikke den tredje verden, men til de overvektige. Faktisk.
Gjest Gjest Skrevet 20. mai 2006 #16 Skrevet 20. mai 2006 Flott at du har gått ned i vekt og føler du har fått kontroll på livet ditt. Men det at du nå overfører dine negative følelser i forhold til det du har vært i gjennom til andre som er overvektige...tsk, tsk... Å skulle heve seg selv høyt over noe en selv har vært en del av smaker litt av skinnhellighet. Overvektige mennesker er en stor gruppe mennekser med høyst individuelle og varierende grunner til overvekten. Noen trenger man kansje å synes synd på, andre ikke.
Gjest Gjest Skrevet 20. mai 2006 #17 Skrevet 20. mai 2006 nå snakker ikke jeg om de som veier 20 kg for mye,men de som bærer på 30 kg eller mer.jeg kan IKKE tro at de synes det er ok.kanskje fordi jeg har sett mye reality-tv om fedme?og lest mye om temaet.felles for alle er at de har det ikke godt med seg selv. det er det ikke alle tynne som har heller,men det er mer SYNLIG at du har problemer når du veier 60 kg for mye. mener jeg.litt av poenget er også at alle må finne ut av det selv,det er det jo mange som gjør også.heldigvis.man setter mye større pris på livet og føler at man klarer alt. skinnhellig?nei det tror jeg ikke.
Netten Skrevet 20. mai 2006 #18 Skrevet 20. mai 2006 ja,jeg gjør det,for jeg vet at de ikke har det lett.eehhh.altså,da tenker jeg på de som veier 30 kg for mye og oppover. ser en mamma i barnehagen for eksempel,hun veier sikkert 60 kg for mye.sliter rundt med to barn.synes det lyser sorg lang vei selv om de har barn,ekteskap,fet bil og kåk. og til meg nytter det ikke å snakke om medisinske årsaker,for det er det bare en bitte-bitte liten del av de overvektige som kan skylde på.det er maten og livsstilen. har vært der selv jeg,veide 40 kg for mye.det har jeg slitt vekk på 3 år.fokus hele veien,og ingen unnskyldninger. men før jeg skjønte at det faktisk nytter med rett mat og trening,begynte jeg å gråte hver gang jeg kom ut av dusjen og så meg selv i speilet.og kledde meg i kær som jeg måtte velge ut fra størrelse og ikke smak.det er nesten så jeg ikke fatter at jeg har vært der selv. men det er vel bare sånn det er; man må finne ut av ting selv for å klare å gå ned i vekt.det nytter ikke hva vi andre sier,man når kanskje et metningspunkt når nok er nok? ← Bullshit at det er en bitteliten del som av medisinske årsaker spiser for mye! Ja, hvis du kun tenker fysisk, men det er MANGE som lider av depresjoner og tvangsspising, og dermed lider av fedme. Det er mange anti-depressiva som gjør at man går kraftig opp i vekt, og lider man av tvangsspising så er det en sykdom på lik linje med anoreksia og bulimi.
Netten Skrevet 20. mai 2006 #19 Skrevet 20. mai 2006 som jeg skrev,så er det en veldig,veldig liten del som kan skylde på ting de ikke kan kontrollere.ergo koker det ned til mat og trim. uvitenhet ang mat og trim vet jeg alt om.men det kan faktisk læres. ← Men hvis de kan kontrollere det så bra - er det så synd i dem da? Tror nok de som er farlig overvektig ikke har så god kontroll jeg... Hvis de hadde hatt det, så hadde de vel ikke vært så store.
Gjest King James Skrevet 21. mai 2006 #20 Skrevet 21. mai 2006 jeg synes synn på alle mennesker som veier mer en 10 kilo
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå