Gjest Gjest Skrevet 8. mai 2006 #1 Skrevet 8. mai 2006 Er cavalier king charles spaniel elelr sheltie OK raser for en småbarnsfamilie?
Gjest Binna Skrevet 8. mai 2006 #2 Skrevet 8. mai 2006 (endret) I min "Store Hundebok"(fra teknologisk forlag) er Cavalier king charles merket som barnevennlig; "vanligvis god barnehund". Shetland sheepdog er også merket som det. Da regner jeg med at shetland sheepdog og Sheltie er den samme rasen? Endret 8. mai 2006 av Binna
Gjest Gjest Skrevet 8. mai 2006 #3 Skrevet 8. mai 2006 Da regner jeg med at shetland sheepdog og Sheltie er den samme rasen? ← Stemmer! Mens du først sitter der med boka... Hva med boxeren?
Gjest Gjest Skrevet 8. mai 2006 #4 Skrevet 8. mai 2006 Hva er det som avgjør om en hund er familievennlig da? Barn må jo uansett lære seg respekt for dyr, uansett hvilken rase det er. Jeg mistenker at denne betegnelsen "familiehund" er blitt en hvilepute for mange: det finnes bla altfor mange overvektige golden retrievere der ute som ikke får nok mosjon og som ikke får brukt hjerne og kropp godt nok. Jeg ville aldri latt små barn og hund være alene uansett jeg da. Hvis en hund blir plaget lenge nok vil den bite, det er helt naturlig (vi mennesker reagerer også hvis vi føler vi blir plaget over lengre tid). Og et barn er viltert og skal få lov til å leke, samtidig som mange barn ikke har samme forståelse for innlevelse og konsekvenser av handlinger som vi mennesker har. Nå sier jeg ikke at du trådstarter ikke er slik som jeg har beskrevet over. Men du får prøve å legge vekt på hva du vil bruke hunden din utover familiemedlem (hvor mye mosjon og hjernetrim du kan gi hunden). Og så må både hund og barn få en god oppdragelse når det gjelder grensesetting overfor hverandre.
Gjest Gjest Skrevet 8. mai 2006 #6 Skrevet 8. mai 2006 Hva er det som avgjør om en hund er familievennlig da? Barn må jo uansett lære seg respekt for dyr, uansett hvilken rase det er. Jeg mistenker at denne betegnelsen "familiehund" er blitt en hvilepute for mange: det finnes bla altfor mange overvektige golden retrievere der ute som ikke får nok mosjon og som ikke får brukt hjerne og kropp godt nok. Jeg ville aldri latt små barn og hund være alene uansett jeg da. Hvis en hund blir plaget lenge nok vil den bite, det er helt naturlig (vi mennesker reagerer også hvis vi føler vi blir plaget over lengre tid). Og et barn er viltert og skal få lov til å leke, samtidig som mange barn ikke har samme forståelse for innlevelse og konsekvenser av handlinger som vi mennesker har. Nå sier jeg ikke at du trådstarter ikke er slik som jeg har beskrevet over. Men du får prøve å legge vekt på hva du vil bruke hunden din utover familiemedlem (hvor mye mosjon og hjernetrim du kan gi hunden). Og så må både hund og barn få en god oppdragelse når det gjelder grensesetting overfor hverandre. ← Er det ikke deilig når man bare kan hoppe inn og mene, uten å vite noe som helst om grunnen til at folk spør? Jeg blir så matt når folk maser om riktig rasevalg, for det blir ALDRI riktig, samma hva. Det er alltid noen som mener at nå har man ikke tenkt nøye nok gjennom valget.
Leo Skrevet 8. mai 2006 #7 Skrevet 8. mai 2006 Jeg er et "hundemenneske" og den første som passet på meg med kropp og sjel (Foruten mine foreldre) var en gammel boxertispe. Hun var tøff og agressiv mot alt og alle, men små barn de kunne vel gjøre absolutt hva de ville med henne. Hun var en boxer av den gode, gamle typen og fant seg i "hva som helst" fra de hun visste var glad i henne, men var den perfekte vakthund når det var nødvendig! Husker jeg ikke feil, ble hun skutt 13 år gammel for temmelig nøyaktig 30 år siden. Det er få barn forunt å vokse opp sammen med en hund som deg, Rexie! Du "oppdro" din etterfølger "Kathie" i din ånd og du lever ennå i form av at mine hunder alltid skal være som deg; Trygge og sterke!
Gjest Binna Skrevet 9. mai 2006 #8 Skrevet 9. mai 2006 Hva er det som avgjør om en hund er familievennlig da? Barn må jo uansett lære seg respekt for dyr, uansett hvilken rase det er. Jeg mistenker at denne betegnelsen "familiehund" er blitt en hvilepute for mange: det finnes bla altfor mange overvektige golden retrievere der ute som ikke får nok mosjon og som ikke får brukt hjerne og kropp godt nok. Jeg ville aldri latt små barn og hund være alene uansett jeg da. Hvis en hund blir plaget lenge nok vil den bite, det er helt naturlig (vi mennesker reagerer også hvis vi føler vi blir plaget over lengre tid). Og et barn er viltert og skal få lov til å leke, samtidig som mange barn ikke har samme forståelse for innlevelse og konsekvenser av handlinger som vi mennesker har. Nå sier jeg ikke at du trådstarter ikke er slik som jeg har beskrevet over. Men du får prøve å legge vekt på hva du vil bruke hunden din utover familiemedlem (hvor mye mosjon og hjernetrim du kan gi hunden). Og så må både hund og barn få en god oppdragelse når det gjelder grensesetting overfor hverandre. ← Hjelp.
Floja Felíz Skrevet 9. mai 2006 #9 Skrevet 9. mai 2006 Hva er det som avgjør om en hund er familievennlig da? Barn må jo uansett lære seg respekt for dyr, uansett hvilken rase det er. Jeg mistenker at denne betegnelsen "familiehund" er blitt en hvilepute for mange: det finnes bla altfor mange overvektige golden retrievere der ute som ikke får nok mosjon og som ikke får brukt hjerne og kropp godt nok. Jeg ville aldri latt små barn og hund være alene uansett jeg da. Hvis en hund blir plaget lenge nok vil den bite, det er helt naturlig (vi mennesker reagerer også hvis vi føler vi blir plaget over lengre tid). Og et barn er viltert og skal få lov til å leke, samtidig som mange barn ikke har samme forståelse for innlevelse og konsekvenser av handlinger som vi mennesker har. Nå sier jeg ikke at du trådstarter ikke er slik som jeg har beskrevet over. Men du får prøve å legge vekt på hva du vil bruke hunden din utover familiemedlem (hvor mye mosjon og hjernetrim du kan gi hunden). Og så må både hund og barn få en god oppdragelse når det gjelder grensesetting overfor hverandre. ← Det var da voldsomt...... :icon_neutral:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå