Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har vært for sen med levering av selvangivselsen (en uke). Vil jeg få bot? Og i såfall, hvor mye?

Videoannonse
Annonse
Gjest gotthard
Skrevet

vil ikke få bot, men har du uflaks får du oppgjøret i oktober.

hørte på p4 at ligningskontoret så gjenom fingrene med de som leverte litt for seint, men hva lit for seint er sa de ikke noe om.

Gjest Bjørnsdatter
Skrevet

Står det ikke i vedlegget hva som er "straffen"?

*lete*

Har visst kasta vedlegget, men var det ikke snakk om straffeskatt på 3 promille av inntekten eller noe sånt?

Gjest gjest1
Skrevet

Når var siste frist, da? En uke siden?

Gjest Gjest1
Skrevet
Når var siste frist, da? En uke siden?

Siste frist er 31. april.

Skrevet
Siste frist er 31. april.

Er du helt sikker..?

Det er bare 30 dager i april.) :ler:

Gjest Gjest1
Skrevet
Er du helt sikker..?

Det er bare 30 dager i april.) :ler:

Ja, helt sikker så klart! Pøh! :sur:

:ler: Ok da. 30. april.

Skrevet

- De som leverer i mai må betale en forsinkelsesavgift på en promille av formuen og to promille av inntekten. Om du leverer natt til 1.mai eller 31.mai spiller ingen rolle, forsinkelsesavgiften er den samme, forteller informasjonsdirektør i Skatteetaten, Lise Halvorsen.

http://pub.tv2.no/nettavisen/na24/naerings...ticle624060.ece her står resten.

Gjest Varg-Menja
Skrevet

Kommer an på hvor sent du har levert den. Dersom man sender den i postetn to dager for sent går det stort sett greit, og du blir lignet som vanlig. Og man får ikke nødvendigvis straffeskatt ved å levere senere heller, jeg leverte en måned for sent ett år, og den eneste konsekvensen var at jeg ble lignet til høsten istedet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...