Gå til innhold

HJELP! Musa mi vandrer


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei der ute alle glupe data-sjeler

Musa på PCen min "vandrer". Den er nesten umulig å bruke og jeg holder på å bli tullete. Hadde samme problem for noen måneder siden, og fikk da hjelp av helpdesk på jobben.

Problemet mitt nå er selvsagt at jeg ikke husker hva de sa jeg skulle gjøre, og helpdesk er stengt for i dag, og her sitter jeg på hjemmekontoret og skulle gjort ferdig en presentasjon til i morgen.

Jeg husker det var noe med noen taster jeg skulle trykke flere ganger i det maskinen startet opp, og det skulle visst oppdatere (?) noe bios (?) eller noe sånt?!?!

Noen hjelpsomme som vet hva jeg mener og kan hjelpe meg?? (pliiis)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

At musa "vandrer" kan skyldes flere ting. Her er noen mulige årsaker:

1) Feil innstilling av følsomheten.

Gå til Kontrollpanelet og sjekk innstillingen i Mus-menyen der.

2) Mus-driveren har sviktet.

Installér musdriveren på nytt igjen.

3) Smuss og støv inne i musa.

Fjern dekselet og pirk bort uhumskhetene.

Skrevet

Hei, og takk for svar :-)

Dessverre hjelper ingen av disse tingene. Har sjekket det allerede. Jeg har en optisk mus, så noe skitt er det neppe snakk om. Problemet er det samme selv om jeg bruker musen som sitter i tastaturet, den vanlige optiske musen jeg vanligvis bruker, eller om jeg kobler til en "gammeldags" mus. Hmmm...trikset til helpdesk funket bra, men har altså glemt hva det var jeg skulle trykke på.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...