Gjest hysterisk???? Skrevet 3. mai 2006 #1 Skrevet 3. mai 2006 Hei! Jeg lurer på hvor mye man kan svette før man går til lege for å få hjelp.... Litt dumt skrevet kanskje... Men jeg svetter innmari mye. Er konstant våt under armene. Ikke er det behagelig og dessuten føler jeg meg veldig urenslig. Og nå i disse trange genser-tider er det jo helt håpløst!!! Føler også at jeg lukter vondt. Prøver å vaske genserne på 60 grader innimellom, men de blir jo så fort stygge da. Er også normalt renslig. Har i den siste tiden brukt "stopp 24" (pluss vanlig deo oppå derigjen etter at den første er tørket), men dette har liten/ingen effekt. UFF! Kjenner at svetten renner nedover armene mine mens jeg sitter her og skriver... Er dette noe en lege kan hjelpe en med? Og burde jeg bare godta at slik er det, og ikke oppta helsevesenet med slike bagateller? (Føler ikke at det er en bagatell for meg... men det er jo ikke livstruende, akkurat...) Håper noen har tips/råd til meg!
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2006 #2 Skrevet 3. mai 2006 Ja, legen kan hjelpe deg. I de mest ekstreme tilfellene gjøres det inngrep som stopper produksjonen i svettekjertlene under armene, men jeg tror de også har andre måter å minske svetting på.
Arkana Skrevet 3. mai 2006 #3 Skrevet 3. mai 2006 Har du prøvd Yerka? Det er et stoff du smører på om kvelden og det virker et par dager før du smører på igjen, du skal ikke bruke vanlig deodorant samtidig. Jeg vet om mange som synes dette er veldig effektivt. Det er mulig å få en operasjon for unormal svette, så ta deg en tur til legen du, dette er ikke en bagatell som du bare skal holde ut med.
Gjest Binna Skrevet 3. mai 2006 #4 Skrevet 3. mai 2006 Jeg har vært i lik situvasjon som deg, helt til jeg ble tipset om aluminiumsklorid her inne! Det funker bedre enn både stop24 og yerka, da de er "mildere", og for mer "normal" svetting. Hvis du går på søkefunksjonen så finner du masse om alumimiumsklorid. Vil absolutt anbefale deg å prøve det før du evt går til neste skritt nærmere en operasjon. Hilsen lykkelig tørr og godt- luktende
Gjest Ny hverdag.. Skrevet 3. mai 2006 #5 Skrevet 3. mai 2006 Hvis du ikke har prøvd yerka, prøv! Etter å ha hatt store svette ringer under armene etter bare minutter, kastet mange, mange overdeler p.g.a. vondt lukt, kan jeg i dag, etter 10 år, gå i "normale" klær. Brukte også stopp 24 før, men den kan ikke sammenlignes i det hele tatt.. Det er en helt ny verden for meg! (Bare det å handle klær har blitt gøy igjen!) Ville bare dele min lille erfaring rundt yerka, for det er rett og slett et fantastisk produkt for oss "svettere"
Gjest gjest1 Skrevet 3. mai 2006 #7 Skrevet 3. mai 2006 Jeg vil også anbefale Yerka, for meg virker det veldig bra - og mye bedre enn aluminiumsklorid. (men har flere venninner som mener motsatt, så det kan vel variere fra person til person).
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2006 #9 Skrevet 3. mai 2006 Vet at Vita har Yerka, koster ca. 180 kr. Drøy i bruk, verdt pengene!
Gjest Gjest Skrevet 3. mai 2006 #10 Skrevet 3. mai 2006 dere som bruker yerka: jeg trener mye og dusjer dermed mye.hvordan blir det da? hvis jeg smører meg med yerka om kvelden,trener neste morgen,og dusjer.skal jeg da smøre med yerka eller vanlig deo?er det greit forresten,å veksle?
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 3. mai 2006 #11 Skrevet 3. mai 2006 TUSEN TAKK for mange svar og gode tips!!!! Skal prøve ovenfornevnte tips!!!
Gjest Gjest Skrevet 14. mai 2006 #12 Skrevet 14. mai 2006 Hei! Jeg lurer på hvor mye man kan svette før man går til lege for å få hjelp.... Litt dumt skrevet kanskje... Men jeg svetter innmari mye. Er konstant våt under armene. Ikke er det behagelig og dessuten føler jeg meg veldig urenslig. Og nå i disse trange genser-tider er det jo helt håpløst!!! Føler også at jeg lukter vondt. Prøver å vaske genserne på 60 grader innimellom, men de blir jo så fort stygge da. Er også normalt renslig. Har i den siste tiden brukt "stopp 24" (pluss vanlig deo oppå derigjen etter at den første er tørket), men dette har liten/ingen effekt. UFF! Kjenner at svetten renner nedover armene mine mens jeg sitter her og skriver... Er dette noe en lege kan hjelpe en med? Og burde jeg bare godta at slik er det, og ikke oppta helsevesenet med slike bagateller? (Føler ikke at det er en bagatell for meg... men det er jo ikke livstruende, akkurat...) Håper noen har tips/råd til meg! ← Hei Jeg bruker et iontoforese apparat, som heter idromed4. Har lest at denne metoden har en helbredningsprosent på ca. 95 %. Det er vist også denne metoden de bruker på sykehus. Jeg kjøpte et iontoforeseapparat på nettet. Mener firmaet het Derma Healthcare (eller noe sånt)..?
smilyface Skrevet 20. april 2007 #13 Skrevet 20. april 2007 Jeg har tatt botox svettebehandling for 1 mnd siden og har fått ett nytt liv, kan anbefales på det sterkeste... Var selv veldig skeptisk til å sprøyte "gift" inn i kroppen, men gjorde det hos to meget dyktige sykepleiere ved Ingrid og Dagmars klinikk i Bergen, og har ikke angret ett sekund:) Nå kan jeg leve normalt, gå på jobb, kle meg i de klærne jeg vil, uten å bekymre meg for svetteringer under armene i helt vanlige situasjoner. Hadde tidligere prøvd aluminiumsklorid og diverse andre deodoranter, men fikk ikke den effekten jeg ønsket... Operasjon anbefales ikke , da det er en permanent fjerning av svettekjertler, og skulle det bli uønskede bivirkninger, kan man ikke reversere inngrepet. Lykke til!!!
Amanlis Skrevet 20. april 2007 #14 Skrevet 20. april 2007 Til TS Jeg vil fraråde deg å bruke vanlig deo utenpå stop 24. Parfyme trigger visst svettekjertlene. Jeg bruker YERKA 1-2 ganger i uka og stop 24 daglig. Det fungerer for meg. Det kan ta litt tid før YREKA virker, så ikke forvent umiddelbar virkning hvis du prøver den.
enelam Skrevet 22. april 2007 #15 Skrevet 22. april 2007 Jeg bruker aliminiumsklorid, og har brukt den siden sommer/høst, men nå har den nesten sluttet å fungere! den har funket helt supert, men nå i de siste månedene har jeg bare begynt å svette igjen. selvom jeg sitter helt stille bare. skal jeg da eventuelt bytte til yerka ? siden den ikke virker som den skal lenger men gjør yerka sånn at man ikke svetter i det hele tatt ? siden jeg vil gjerne gå med litt tettsittende topper med fine farger nå som det begynner å bli sommer. da er det ikke pent med store svetteringer under armene ;P
Amanlis Skrevet 22. april 2007 #16 Skrevet 22. april 2007 Jeg bruker aliminiumsklorid, og har brukt den siden sommer/høst, men nå har den nesten sluttet å fungere! den har funket helt supert, men nå i de siste månedene har jeg bare begynt å svette igjen. selvom jeg sitter helt stille bare. skal jeg da eventuelt bytte til yerka ? siden den ikke virker som den skal lenger men gjør yerka sånn at man ikke svetter i det hele tatt ? siden jeg vil gjerne gå med litt tettsittende topper med fine farger nå som det begynner å bli sommer. da er det ikke pent med store svetteringer under armene ;P ← Jeg ville prøvd YERKA. Jeg så og si ingenting når jeg bruker YERKA, men uten renner det.
Aurela Skrevet 23. april 2007 #17 Skrevet 23. april 2007 Hvor myekoster Yerka da? Og hvor får man kjøpt det? ← Man får den også på Cubus. Trodde ikke den kostet mye mer enn 100 der, men kan hende jeg husker feil da, siden det er 180 på Vita. Og bare sånn by the way Stopp24 hjelper ikke mer en en vanlig deo, ikke på meg hvertfall. Bortkasta penger! men det hjelper vel noen da(?).
Gjest Gjest Skrevet 24. april 2007 #18 Skrevet 24. april 2007 http://forum.kvinneguiden.no/index.php?act...liminiumsklorid
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 18. juni 2007 #19 Skrevet 18. juni 2007 Jeg har også fått botox behandlig, og det gjorde underverker. Ved fysiske anstrenglser kan jeg svette over hele kroppen, men jeg er fortsatt tørr under armene, og det lukter ikke!! Hvis svetteproblemet ditt er nok alvorlig burde legen din kunne henvise deg til et sykehus som gir botoxbehandlig. Dersom legen ikke støtter deg, er det en dyr ganske dyr behandling, som må gjentas etter hvert. Jeg har fått botoxbehandling ved hudavdelingen i stavanger.
Gjest Gjest H Skrevet 19. juni 2007 #20 Skrevet 19. juni 2007 Jeg vil også anbefale Yerka, det er rett og slett et vidundermiddel mot svetting. Smør Yerka under armene på kvelden, stå ei stund med armene opp slik at det tørker. Før jeg begynte med det kunne jeg stort sett ikke bruke annet enn hvite gensere/topper, slik at ikke svettringene skulle vistes. Nå kan jeg kjøpe fargede topper, og det er herlig .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå