Gjest narna Skrevet 1. mai 2006 #1 Skrevet 1. mai 2006 Baby er fire måneder gammel og puster fort når den legges for å sove om kvelden. Den er nesten litt vill i øynene, puster kort og fort og kaster seg over puppen. Da er det kanskje bare en time siden babyen fikk mat, likevel virker den helt desperat. Og så kan den ligge og suge for så å begynne å skrike. Hva er det som skjer? Når den fortsetter å puste like stresset så ender det noen ganger med at den kaster opp maten. Alle andre måltider går greit og baby sovner med puppen i munnen. Men ikke det siste måltidet før sengetid. Da kan den holde på i to timer med spising, pusting og hyling.
Gjest Gjest Skrevet 1. mai 2006 #2 Skrevet 1. mai 2006 Melkeproduksjonen går ned om kvelden, så babyen kan godt være sulten igjen selv om det bare er en time siden sist. Da jenta mi var noen uker gammel ammet jeg opptil 2 timer i strekk hver kveld (byttet side flere ganger, og tok "pause" med bleieskift innimellom). Det er ikke uvanlig. Hylinga kan komme av at melka kommer seinere om kvelden enn resten av dagen. Og det at babyen kaster opp kan være fordi h*n kaver og svelger mye luft når h*n dier. Da kommer gulpen opp i store mengder. Er det skikkelig oppkast ville jeg ha snakket med helsestasjonen. Håper det ordner seg snart! For vår del ble det bedre da babyen starta med fast føde og dermed ikke var så sulten om kvelden (5 1/2 mnd gammel).
Gjest narna Skrevet 1. mai 2006 #3 Skrevet 1. mai 2006 Melkeproduksjonen går ned om kvelden, så babyen kan godt være sulten igjen selv om det bare er en time siden sist. Da jenta mi var noen uker gammel ammet jeg opptil 2 timer i strekk hver kveld (byttet side flere ganger, og tok "pause" med bleieskift innimellom). Det er ikke uvanlig. Hylinga kan komme av at melka kommer seinere om kvelden enn resten av dagen. Og det at babyen kaster opp kan være fordi h*n kaver og svelger mye luft når h*n dier. Da kommer gulpen opp i store mengder. Er det skikkelig oppkast ville jeg ha snakket med helsestasjonen. Håper det ordner seg snart! For vår del ble det bedre da babyen starta med fast føde og dermed ikke var så sulten om kvelden (5 1/2 mnd gammel). ← Det er ikke skikkelig oppkast, men det kommer ganske mye... Renner liksom. Hva kan den hurtige pusten være? Den puster veldig fort og kort når dette står på.
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 1. mai 2006 #5 Skrevet 1. mai 2006 Jeg synes vel kanskje du skal ta en prat med helsestasjonen? Ikke lenge til du skal på kontroll heller, er det vel?
Gjest Gjest Skrevet 1. mai 2006 #6 Skrevet 1. mai 2006 Det er ikke skikkelig oppkast, men det kommer ganske mye... Renner liksom. Hva kan den hurtige pusten være? Den puster veldig fort og kort når dette står på. ← Jenta mi pusta også fort og hektisk når hun virkelig ønsket noe. Eller når hun ble stresset av noen grunn (f. eks at melka kom seint igang). Men jeg synes du bør snakke med helsestasjonen om dette. Det er vanskelig (umulig) å gi råd over nettet. Husk at gulp kan se ut til å være store mengder - det er ofte ikke så mye som det ser ut til å være. (Du kan prøve å hive en halvdeciliter melk på gulvet - det ser innmari mye ut!)
Gjest en mor på besøk Skrevet 1. mai 2006 #7 Skrevet 1. mai 2006 Redd baby? Som vil ha kroppskontakt lengst mulig og ikke tør sovne alene? Sånn høres det ut på meg...
Gjest Gjest Skrevet 2. mai 2006 #8 Skrevet 2. mai 2006 Redd baby? Som vil ha kroppskontakt lengst mulig og ikke tør sovne alene? Sånn høres det ut på meg... ← Nei ikke det heller. Baby ligger tett inntil og blir vugget og strøket over ryggen men roer seg ikke før etter veldig lenge. Jeg skal høre med helsestasjonen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå