Gå til innhold

Hvordan få vekk malt glassfiberstrie?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har planer om å pusse opp vindfanget vårt. Problemet er at det er glassfiberstrie på veggene der, og den har vært malt diverse ganger, det ser rimelig stivt og fælt ut. Er det mulig å få dette vekk?

Og hva er den mest skånsomme måten (for meg)? Ser for meg at det støver en god del, og man må kanskje bruke kjemikalier også for å få det løs, eller?

Vindfanget er utrolig smalt i utgangspunktet, ellers ville jeg vurdert å bare legge nytt panel utenpå, men da vil vi miste verdifulle centimetre.

Videoannonse
Annonse
Gjest gjesta
Skrevet

Legg sånn ny tapet oppå som jevner ut mønsteret :)

Beklager at jeg ikke kan fortelle litt mer utdypende, men jeg har egentlig ikke peiling på dette. Hørte bare noen som brukte det og som var kjempefornøyde. Er en slags tjukk tapet, fås kjøpt i malerforretning.

Skrevet

Tapetfornyer heter det..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...