Gjest Bodillen Skrevet 27. april 2006 #1 Skrevet 27. april 2006 Vi har solgt huset vårt, og det vi gruer oss aller mest til nå, er å vaske det ned... Det er digert, og absolutt alle tak er panelte. Nå er det fler blant familie/venner som har sagt at man ikke trenger å vaske tak som ikke ser skitne ut? I de fleste rommene våre er det ganske mørkt, lakkert panel i takene, og ingenting synes på de. De har en veldig ru overflate, og jeg ser for meg at alt av kluter og mobber vil sette seg fast hele tiden... I noen av rommene er takene malt hvite, der er flatene glattere, og der tenker jeg at vi uansett må vaske, fordi alt synes på hvitt. Hva mener dere? Holder det å støvsuge de mørke takene? Er det regler for sånt, og hvor finner jeg dem i tilfelle...?
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #2 Skrevet 27. april 2006 Alle tak skal vel i prinsippet vaskes, men mange dropper dette. Hvis ny huseier slenger vaskefilla si opp i taket, så vil h*n jo antageligvis oppdage at det ikke er vasket og kanskje klage.
Arkana Skrevet 27. april 2006 #3 Skrevet 27. april 2006 Jeg har aldri vasket tak når vi har flyttet, og det har aldri vært bemerket heller. Og jeg har vel heller aldri sjekket om takene har vært vasket de stedene jeg har flyttet til selv.
Malama Skrevet 27. april 2006 #4 Skrevet 27. april 2006 JEG ville sikkert ikke sjekka om taket var vasket dit jeg flytter inn, men jeg skal nesten garantere at enten min mor eller min svigermor vil oppdage det ganske fort. (og jada, disse er sånne som hjelper oss med flyttelasset, nedvask, innflytting og sånn der, og av erfaring: Jepp, de vasker ned der vi flytter INN også om det ikke er gjort skikkelig fra før.) Det skal vel i utgangspunktet vaskes. Alt. Om du tar sjangsen på at de som overtar ikke oppdager det, er opp til deg.
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #5 Skrevet 27. april 2006 I utgangspunktet skal alt vaskes, også takene. Er det av typen min mor (eller kanskje Malama sin? ) som skal flytte inn så blir det nok oppdaget hvis det ikke er gjort skikkelig. Vet ikke helt hvor nøye vi kommer til å være selv når vi flytter. Men jeg ville hvertfall vasket taket på kjøkkenet og badet, og evt. stuen hvis dere har peis - det er vel i de rommene takene blir styggest.
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #6 Skrevet 27. april 2006 Vi har solgt huset vårt, og det vi gruer oss aller mest til nå, er å vaske det ned... Det er digert, og absolutt alle tak er panelte. Nå er det fler blant familie/venner som har sagt at man ikke trenger å vaske tak som ikke ser skitne ut? I de fleste rommene våre er det ganske mørkt, lakkert panel i takene, og ingenting synes på de. De har en veldig ru overflate, og jeg ser for meg at alt av kluter og mobber vil sette seg fast hele tiden... I noen av rommene er takene malt hvite, der er flatene glattere, og der tenker jeg at vi uansett må vaske, fordi alt synes på hvitt. Hva mener dere? Holder det å støvsuge de mørke takene? Er det regler for sånt, og hvor finner jeg dem i tilfelle...? ← Nei, det holder ikke. Ville du selv flyttet inn i et hus hvor de bare støvsuget? Kjøp deg skikkelig vaskeutstyr, så blir det ikke tungt.
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #7 Skrevet 27. april 2006 Du skal være flink til å vaske visse typer tak hvis det ikke skal synes at det er vasket. Er da virkelig nesten enklere å male taket enn å vaske det. Taket på badet ville jeg forventet var vasket
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #8 Skrevet 27. april 2006 Du skal være flink til å vaske visse typer tak hvis det ikke skal synes at det er vasket. Er da virkelig nesten enklere å male taket enn å vaske det. Taket på badet ville jeg forventet var vasket ← Som du har mulighet til å lese i hovedinnlegget, så er det her snakk om paneltak. Er på flate tak det lett blir skjoldete.
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #9 Skrevet 27. april 2006 Jeg ville også malt det fremfor å vaske. Å vaske tak er vanskelig å gjøre uten at det blir sjolder.
Gjest Bodillen Skrevet 27. april 2006 #10 Skrevet 27. april 2006 På badet er panelet i taket malt hvitt, og der er det en selvfølge å vaske. Også på to av soverommene er panelet i taket malt hvitt - der vasker vi også. Tvilen kommer når det gjelder de andre takene. De er ganske mørke brune, og man kan slett ikke se skitt. Det er aldri blitt røkt her heller, så det er ikke snakk om nikotinbrune tak heller. Ser mange foreslår å male - det er i hvert fall helt uaktuelt. Greit nok med glatte flater, men å male et panelt tak, som i utgangspunktet er mørkebrunt, hvitt! Det er snakk om et hus på nesten 260 m2 her... Vi måtte hatt minst 3 strøk, det har vi erfart. Da er det tross alt mindre jobb å vaske. Må vi vaske leier vi noen til å gjøre det. Eller kan jeg låne din mor og svigermor, Malama???
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #11 Skrevet 27. april 2006 På badet er panelet i taket malt hvitt, og der er det en selvfølge å vaske. Også på to av soverommene er panelet i taket malt hvitt - der vasker vi også. Tvilen kommer når det gjelder de andre takene. De er ganske mørke brune, og man kan slett ikke se skitt. Det er aldri blitt røkt her heller, så det er ikke snakk om nikotinbrune tak heller. Ser mange foreslår å male - det er i hvert fall helt uaktuelt. Greit nok med glatte flater, men å male et panelt tak, som i utgangspunktet er mørkebrunt, hvitt! Det er snakk om et hus på nesten 260 m2 her... Vi måtte hatt minst 3 strøk, det har vi erfart. Da er det tross alt mindre jobb å vaske. Må vi vaske leier vi noen til å gjøre det. Eller kan jeg låne din mor og svigermor, Malama??? ← Ring broren din da vel, eller r han for dyr? Han sa han skulle fikse vask av min leilighet
Gjest Bodillen Skrevet 27. april 2006 #12 Skrevet 27. april 2006 (endret) Ring broren din da vel, eller r han for dyr? Han sa han skulle fikse vask av min leilighet ← Jeg har ikke spurt han nettopp fordi det var så mange som sa at man ikke trenger å vaske alle takene. Hvis vi slipper det synes vi nemlig det er overkommelig å ta hele huset selv. Men må vi ta takene skal jeg spørre! Endret 27. april 2006 av Bodillen
Grooo Skrevet 27. april 2006 #13 Skrevet 27. april 2006 Vi brukte vaskefirma, og jeg tror nesten et esel kunne gjort det bedre.. Fy flate for en dårlig jobb de gjorde! "Heldigvis" var det huseier som godkjente vasken (vi leide og skulle flytte ut) så det ble han som ev. tok problemet med de nye eierne. Vi selv hadde aldri godkjent den vaksen, hverken å betale for den til firmaet eller å flytte inn når det så slik ut...
Fru Blå Skrevet 27. april 2006 #14 Skrevet 27. april 2006 Jeg synes takene skal vaskes like godt som veggene. Men jeg vet ikke alle er like nøye på dette.
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #15 Skrevet 27. april 2006 Som du har mulighet til å lese i hovedinnlegget, så er det her snakk om paneltak. Er på flate tak det lett blir skjoldete. ← Jeg vasker mye tak. Har du rett utsyr, så blir det ikke tungt. Når man begynner å vaske og det aldri er vasket å kan det bli skjollete,men du må gå over flere ganger. Er det eks røkt i huset, så blir det ekstra jobb. du kan eks leie deg en dampvasker.
Gjest Gjesta Skrevet 27. april 2006 #16 Skrevet 27. april 2006 Jeg har alltid vasket både, tak, vegger, gulv, vindu, inni skap, oppå skap osv
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #17 Skrevet 27. april 2006 Jeg vasker mye tak. Har du rett utsyr, så blir det ikke tungt. Når man begynner å vaske og det aldri er vasket å kan det bli skjollete,men du må gå over flere ganger. Er det eks røkt i huset, så blir det ekstra jobb. du kan eks leie deg en dampvasker. ← Hæ? Hvis taket er malt med vannmaling, så blir det da skjoldete åkke som.
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #18 Skrevet 27. april 2006 Broren din har ihvertfall utstyr dere kan låne dersom dere velger å ta takene. Brukte det da vi pusset opp butikken, dritlett; selv lille jeg klarte å vaske vegger
Ugla Skrevet 27. april 2006 #19 Skrevet 27. april 2006 Vi har solgt huset vårt, og det vi gruer oss aller mest til nå, er å vaske det ned... Det er digert, og absolutt alle tak er panelte. Nå er det fler blant familie/venner som har sagt at man ikke trenger å vaske tak som ikke ser skitne ut? ← Dersom det heter at huset skal være vasket, så hadde jeg forventet at OGSÅ takene var vasket når jeg overtok! Selv om takene ikke ser skittne ut, så er det jo støv der også... Og noen ganger blir man overrasket når man vasker over hvor skittent / støvete det var, selv om det ikke såg skittent ut...
Gjest Gjest Skrevet 29. april 2006 #20 Skrevet 29. april 2006 Hæ? Hvis taket er malt med vannmaling, så blir det da skjoldete åkke som. ← Som jeg sa...jeg vasker mye tak. Forlater du et tak som er skjoldete, så er ikke jobben gjort riktig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå