Gjest tiramira Skrevet 27. april 2006 #1 Skrevet 27. april 2006 Jeg har bestilt en "pakke" (tror bare hun jeg snakket med la sammen prisen for de forskjellige) med forsikringer hos If. Den inneholder vanlig reiseforsikring, innboforsikring for verdier opp mot 150.000 og ulykkesforsikring (kun ved ytre påvirkning som ulykker m.m.) opp til 1 million tror jeg (hun tok hensyn til utdannelsen min og hva jeg kunne komme til å tjene tror jeg). Nå ble dette 3200 kroner i året. Som student var dette litt i overkant av det jeg hadde tenkt.. skal ut på et par reiser i år, men ellers er jeg jo frisk og rask og aldri utsatt for ulykker eller brann eller noe som helst egentlig Er dette dyrt? Er det noen selskaper som kanskje har noe billigere å tilby?
Gjest Piper Skrevet 27. april 2006 #2 Skrevet 27. april 2006 Det var dyrt, og if er jo en av de dyreste. Jeg tror jeg ville ringt litt rundt, for du kan fort spare en tusenlapp eller mer
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #3 Skrevet 27. april 2006 Jeg synes det var veldig dyrt! Selv har jeg innboforsikring til 1020,- året (dekker 1,3 mill) gjennom Vesta, og reise- og ulykkesforsikring har jeg gjennom Gjensidige og den ligger på rundt 600,- tror jeg.
Gjest gjesta Skrevet 27. april 2006 #4 Skrevet 27. april 2006 Det kan hende du kan få noen av disse forsikringene gratis? Gjennom studentkonto i dnbNor har jeg reiseforsikring (men da må reisen betales fra den kontoen). Gjennom tekna har jeg gratis innboforsikring (kan velge en gratis forsikring; innbo, reise eller pc tror jeg)
Gjest Gjest Skrevet 27. april 2006 #5 Skrevet 27. april 2006 Det var litt dyrt. Sjekk Gjensidige. Titta: En kombinert reise og ulykkesforsinring har ofte en veldig lav dekning på ulykkesdelen. Dekningen bør ikke være under 1,5 mill, og på reiseforsikring er den ofte ikke mer enn 100.000, men er helt grei som et supplement.
Gjest gjest1 Skrevet 27. april 2006 #6 Skrevet 27. april 2006 Det var knalldyrt, jeg har for 1900,- i pret gjennom if, det er innbo (opp til en mill), reise (norden), ufør og ulykke.
Gjest tiramira Skrevet 28. april 2006 #7 Skrevet 28. april 2006 Ja, nå har jeg ringt litt rundt og jeg fikk den samme pakken hos Vesta til over 1000 kroner mindre. Så det er mulig jeg bestiller der Takk for råd! Damen hos If var imidlertid veldig klar på at Europeiske reiseforsikring er den sikreste å ha, da de er svært nøye med hvilke sykehus og leger de bruker osv. Noen som vet noe om denne forsikringen faktisk er bedre enn de andre på markedet? Eventuelt om Vesta sin reiseforsikring er bra? Valgte den med "ekstra", slik at den gjelder med en gang jeg kommer utenfor døren. Og Buttercup, hvordan i all verden har du fått det så billig?
Leo Skrevet 28. april 2006 #8 Skrevet 28. april 2006 Damen hos If var imidlertid veldig klar på at Europeiske reiseforsikring er den sikreste å ha, da de er svært nøye med hvilke sykehus og leger de bruker osv. Noen som vet noe om denne forsikringen faktisk er bedre enn de andre på markedet? Eventuelt om Vesta sin reiseforsikring er bra? Valgte den med "ekstra", slik at den gjelder med en gang jeg kommer utenfor døren. ← Jeg har jobbet med forsikring i mange år, og selv om jeg selvfølgelig ikke går rundt med alle vilkårene i hodet, har jeg valgt Europeiske reiseforsikring til tross for at jeg har alle andre forsikringer i et annet selskap. Årsaken er først og fremst at jeg gjennom jobb har sett mange som har fått utrolig bra hjelp av Europeiske i forbindelse med sykdom/ulykker i utlandet. (I ett tilfelle ble f.eks. pasienten og familien fløyet fra Mosambique til Sør-Afrika hvor det nærmeste akseptable sykehuset befant seg. De ble hele veien fulgt av en stedlig representant for forsikringsselskapet. Selskapet dekket også reise t/r Norge Sør-Afrika for ytterligere ett familiemedlem som reiste ned for å bistå). Etter mitt syn er det dekningen ved sykdom/ulykker som er det viktigste ved en reiseforsikring! Kofferter og klær er lett å få kjøpt, men feilbehandling ved et dårlig sykehus kan få fatale og uopprettelige konsekvenser! Nå er imidlertid vilkårene for reiseforsikringer som selges i Norge relativt like (Med unntak av den delen om når den trer i kraft), så jeg tviler på at du i praksis vil merke noen forskjell på Vesta og Europeiske. Selskapene samarbeider bl.a. om felles alarmsentraler etc. og i krisetilfeller vil du sannsynligvis få like god hjelp. At du er dekket med en gang du forlater hjemmet ditt er selvfølgelig en stor fordel! Det jeg vil advare folk litt mot, er de dekningene som følger kredittkort etc. Der står det virkelig mye med bitteliten skrift og man er ikke godt nok dekket ved ulykker/sykdom! Jeg vil til slutt anbefale å tegne forsikring som også dekker uførhet som følge av sykdom. Tross alt er det svært få som blir mer enn 50% ufør etter ulykker. De som blir uføre blir det som regel p.g.a. en eller annen sykdom. Det er viktig å tegne en slik dekning før man er så gammel at man har begynt å utvikle plager som kan føre til uførhet og som igjen kan være til hinder for at man får dekningen eller får begrensninger!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå