Gjest Anonymous Skrevet 28. november 2002 #1 Skrevet 28. november 2002 Hvordan skal man reagere på noe slik ? Jeg var hos mine foreldre i går og min mor var enda ikke kommet hjem fra jobb, men pappa var der. Uansett vi pratet litt og plutselig datt det ut av ham at mamma har en sønn fra før (excuse me) jeg sa jeg trodde hun hadde tatt abort da hun var veldig ung. neida hun hadde født en sønn. Hun var bare tenåring og mine besteforeldre hadde pushet på med en adopsjon. Så her sitter jeg. Jeg er en lillesøster som har en storebror som visstnok bor i USA. Det jeg vet er at min mor prøvde å få kontakt for ca. 10 år siden, men at det ikke var noen interesse for det der. Hun vil ikke prate om dette og det må jeg bare respektere, men jeg blir jo veldig nysgjerrig på hvem han er, hvor han bor og om han har barn og ikke minst hvordan ser han ut og hvordan er han som person. Velger å være anonym her da jeg er fast bruker på forumet.
Sannasol Skrevet 28. november 2002 #2 Skrevet 28. november 2002 Hei Gjest! Det måtte være litt av et sjokk for deg å oppdage dette. Uansett, så er det ingenting dere kan gjøre for å få kontakt med ham. Når det gjelder adopsjon, så er det kun det bortadopterte "barnet" som kan bestemme om det vil ha kontakt med biologisk familie eller ikke. Det vil altså si at dere ikke kan ta kontakt med ham, untatt gjennom adopsjonsbyrået der beskjed kan legges igjen til det adopterte "barnet", slik at hvis han noen gang prøver å nøste opp info om sin opprinnelighet vil han få denne beskjeden. Så dette ser ut til å bli litt komplisert ja. Men men, kanskje kommer det en vakker dag....?
Gjest Madden Skrevet 28. november 2002 #3 Skrevet 28. november 2002 Den var ikke enkel gitt!! Det er kanskje en idé å respektere ditt mors ønske..men snakke med henne om det om du kan! Hun vil nok forstå at du sitter inne med mange spørsmål, og kanskje dere kan bli enige om i fellesskap hva du/dere vil gjøre! Klart du blir nysjerrig..forstår godt at du vil vite! og det beste er jo om du og din familie sammen prøver å ta kontakt med din bror! (om det lar seg gjøre da!) Uansett, lykke til! det løser seg nok til det beste!
Maeve Skrevet 2. desember 2002 #4 Skrevet 2. desember 2002 Jeg skjønner at det kom som et sjokk dette her. Jeg er selv adopert, og ble kontaktet av mine to halvbrødre i voksen alder. De hadde fått sjokk da de fikk vite at de hadde ei storesøster, for det hadde vår biologiske far ikke fortalt dem. Vi har veldig fin kontakt i dag, og jeg har fått mange puslespillbiter på plass. Din mor burde ha fortalt dette, men jeg skjønner henne også. Det er ikke lett for en mor eller far å sette bort barnet. Det er mange grunner som ligger bak en slik avgjørelse. Det er kun din storebror som kan ta kontakt med sin biologiske mor eller far. Men det er ikke alle som gjør det heller. Likevel håper jeg at du en dag får kontakt med din storebror, og forsøk å snakke med din mor om dette. Lykke til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå