Gå til innhold

Svigermors øye


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei er det noen her som vet hva denne plantens ekte navn er?

det er en stueplante med dråpeformede, taggete blader. bladene går fra nesten sort i midten, og blir lysere lilla/ rosa utover. overflaten ser lit "semsket" ut. Jeg hadde planten før, men den døde for meg. Nå vet jeg ikke navnet på den, bare at min tante kalte den svigermors øye. Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Jeg vet akkurat hvilken plante du mener, men kan det være noe i denne duren??

Jeg har en bok der den kalles bladbegonia, fant dette bildet på nett, jeg vet ikke om det var en slik plante du mente? Den kalles begonia rex.. hvis det er denne, kan jeg hjelpe deg å finne det ekte navnet. Jeg husker min mor hadde slike, de kunne miste noe av sin røde farge hvis de fikk for mye lys..

http://www.greenquest.com/images/plantes/begoniar.gif

Innlegget er endret.

I henhold til Kvinneguidens regler er det bare registrerte supermedlemmer som kan legge inn bilder i innlegg. Hvis du ønsker å legge inn bilder i innleggene dine eller i signaturen, må du kjøpe et supermedlemskap.

Her kan du lese om fordelene ved å være superbruker og hvordan du registrerer deg.

Misty (mod)

Endret av Misty
Skrevet

Nei, det er ikke den jeg mener. planten er høyere og mindre tett. Bladene kan minne litt om de på brennesle, men så har de en fantastisk farge med et sort/mørkelilla "øye" i midten,

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...