Gjest King James II Skrevet 12. april 2006 #1 Skrevet 12. april 2006 Er det galt av meg og nekte og gå i søstra mi sitt bryllup ?
Kara W Skrevet 12. april 2006 #3 Skrevet 12. april 2006 Er det galt av meg og nekte og gå i søstra mi sitt bryllup ? ← Det finnes sikkert ganger hvor det ikke er galt, men som en regel ville jeg sagt at det var det. Hva er grunnen til at du ikke vil gå? Det vil helt klart bli reagert på hvis du ikke dukker opp, og du bør være forberedt på mange spørsmål og anklagelser. Å ikke dukke opp i et bryllup til noen som er så nærme deg viser ganske sterkt at du er imot ekteskapet og ikke kan sette til side dine følelser for dette og ønske din egen søster lykke.
Gjest Maddy Skrevet 12. april 2006 #4 Skrevet 12. april 2006 Ikke lett å svare på når en ikke vet bakgrunnen for at du vil nekte å gå i bryllupet. I utgangspunktet så ville jeg sagt ja, men som sagt jeg kjenner jo ikke til bakgrunnen for at du ikke villle gått heller da.
afr0dite Skrevet 12. april 2006 #5 Skrevet 12. april 2006 Du gjør det i allefall umiskjennelig tydelig hva slags forhold du har til søsteren din ved å ikke gå. Men for alt jeg vet, så er det grunn til det? Men jeg synes det er en veldig drastisk og direkte handling å la være å gå! Hvorfor er du ikke glad for henne?
Gjest Gjest Skrevet 12. april 2006 #6 Skrevet 12. april 2006 Kommer an på hvorfor. Ville du gått hvis det var noen andres bryllup, eller er du "imot" brylluper generelt? Eller liker du ikke store selskaper? Bror min gikk ikke i søsterns bryllup, ingen som la noe vekt på det, han liker ikke store selskaper.
Gjest Gjesta Skrevet 12. april 2006 #7 Skrevet 12. april 2006 Hvis broren min ikke hadde gått i mitt bryllup fordi han ikke likte store selskaper, uten at det lå en litt mer grundig forklaring i bunnen (som fex at han fikk angst av det) hadde jeg ikke tilgitt han.
Gjest King James II Skrevet 12. april 2006 #8 Skrevet 12. april 2006 (endret) Hvorfor er du ikke glad for henne? ← jeg svarer aldri på spørsmål om jeg er glad i noen Endret 12. april 2006 av Judas Iskariot
Gjest King James II Skrevet 12. april 2006 #9 Skrevet 12. april 2006 Å ikke dukke opp i et bryllup til noen som er så nærme deg viser ganske sterkt at du er imot ekteskapet og ikke kan sette til side dine følelser for dette og ønske din egen søster lykke. ← Jeg har ikke noe i mot dette bryllupet....Og er ikke i mot at hun skal gifte seg hun har truffet en bra type.. Men jeg ser ikke noe poeng i at jeg må gå bare fordi hun er søsteren min.
Gjest gjest1 Skrevet 12. april 2006 #10 Skrevet 12. april 2006 Hvis DET er grunnen er du bare vanskelig.
liv Skrevet 12. april 2006 #11 Skrevet 12. april 2006 Min manns bror kom ikke i vårt bryllup men han hadde en grei grunn og en meget vanskelig arbeidsgiver.. Ingen såre følelser for det. Han ville gjerne vært der men hadde ikke mulighet til det. Har en en grei grunn så er det greit, men ellers så går en når en er bedt i bryllup, samme hvem det er til mener jeg.
Elise_ Skrevet 12. april 2006 #12 Skrevet 12. april 2006 For det første: du velger selv om du vil gå eller ikke. Bare takk nei. Men det virker (på meg) som du gjør det for å få oppmerksomhet, for å virke vanskelig, for å lage intriger. Da blir det bare patetisk og teit. Broren min kommer ikke i mitt bryllup og ingen vil reagere på det, men alle skjønner hvorfor og at det er en god grunn.
Gjest King James II Skrevet 12. april 2006 #13 Skrevet 12. april 2006 Men det virker (på meg) som du gjør det for å få oppmerksomhet, for å virke vanskelig, for å lage intriger. Da blir det bare patetisk og teit. ← Der tar du feil...Jeg avskyr oppmerksomhet jeg dirkete hater oppmerksomhet
Gjest Gjest Skrevet 12. april 2006 #14 Skrevet 12. april 2006 Er det galt av meg og nekte og gå i søstra mi sitt bryllup ? ← Ikke riktig å stille dette spørsmålet inne på dette forumet. Her vanker mennesker som mener bryllup er den viktigste begivenheten i hele livet, og den viktigste begivenheten i Norge det året. Judas, du er et fritt menneske. Du bestemmer selv hva du skal gjøre eller ikke, ingen tvinger deg til noe som helst ehr i verden. Siden din søster nå arrangerer bryllup forventer hun nok at noen skal møte opp. Når det er sagt har jeg vært i min søsters bryllup, men kommer ikke til å gå i flere brylluper i den familien. Noen vil sikekr reagere på det, men jeg har så gode grunenr til å holde meg unna den familien at de i bunn og grunn burde skjønne det. Men du må tenke over hva som blir minst per: å bare møte opp de få timene det er snakk om å få disse folka gift, eller måtte stå imot mas og måtte forklare for mange hvorfor du ikke kommer. Jeg møtte ikke opp i en annen familietilstelning (av samme grunn som jeg ikke kommer til å møte opp i flere bryllup/familieselskaper). Min mor ringte omtrent hver dag i en uke før selskapet, før hun skjønte at jeg ikke kom til å komme uansett. Hvis ikke jeg hadde så gode grunner som jeg har ville jeg nok ikke orket å ikke møte opp. Det beste er som noen her nevnte å si man må jobbe, er vel eneste gyldig grunn for slikt noe..
Elise_ Skrevet 12. april 2006 #15 Skrevet 12. april 2006 Dersom du ikke orker så mange folk og festen og det der syns jeg i det minste du kan fortelle det til søstra di, og kjøpe en liten gave. Da blir det noe helt annet enn å vise at du driter i henne, hennes privatliv og en av de største dagene i hennes liv.
Gjest Bellatrix Skrevet 12. april 2006 #16 Skrevet 12. april 2006 Jeg har ikke noe i mot dette bryllupet....Og er ikke i mot at hun skal gifte seg hun har truffet en bra type.. Men jeg ser ikke noe poeng i at jeg må gå bare fordi hun er søsteren min. ← Hvis du ikke ser noe poeng i å gå "bare fordi hun er søsteren din", så er du langt merkeligere enn jeg noen sinne hadde trodd du var.
Gjest Tyr Skrevet 12. april 2006 #17 Skrevet 12. april 2006 Er det galt av meg og nekte og gå i søstra mi sitt bryllup ? ← OM din søster kjenner deg rett, lurer jeg på om du er innvitert ??
Gjest King James II Skrevet 12. april 2006 #18 Skrevet 12. april 2006 Hvis du ikke ser noe poeng i å gå "bare fordi hun er søsteren din", så er du langt merkeligere enn jeg noen sinne hadde trodd du var. ← Tja spørsmålet er vel....Er jeg i virkeligheten slik jeg framstiller meg her inne på forumet ?:.. Uansett så kommer jeg sikkert til og gå selv om jeg ikke har noe lyst. men er jeg rar...Vel ja litt rar er jeg.
Gjest King James II Skrevet 12. april 2006 #19 Skrevet 12. april 2006 OM din søster kjenner deg rett, lurer jeg på om du er innvitert ?? ← Jeg er invitert og min søster kjenner meg..Nei hun gjør ikke det vi har nesten ikke kontakt...
afr0dite Skrevet 12. april 2006 #20 Skrevet 12. april 2006 Les hele innlegget mitt før du kommer med en teit "jeg svarer aldri på spsm om jeg er glad i noen"- kommentar! Jeg spurte hvorfor du ikke er glad FOR henne - som i - på hennes vegne! Du er bare vanskelig
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå