Gå til innhold

Middagstips!


Fremhevede innlegg

Skrevet

Her har vi spist alt fra koteletter, gryteretter, pizza, biffgryte, taco, fajitas, laks, pølsegrateng, torsk, fiskeboller, pasta - både carbonara og bolognese, Schnitzler, kinesisk biff med brokkoli.. men jeg er så matlei!
noen tips til gode middager? 

Anonymkode: 0ec75...d8b

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bakt potet, pitabrød, hva med kylling? 

Anonymkode: a7426...62b

Skrevet

Fiskeburgere, sånne med høyt innhold fisk, gnocchi (fås gode på coop), rød pesto, stekt løk, paprika og brokkoli. Toppes med litt parmesan når du serverer :)

Anonymkode: a982e...86f

Skrevet

Du nevner torsk og laks, men ikke hvordan du tilbereder fisken. Vi liker å ovnsbake den med asiatisk glaze. Du finner mange oppskrifter på nettet. Du kan godt improvisere litt med glazen og variere grønnsakene.

Hvis du er skikkelig matlei, kan det være godt med engelsk frokost til middag. Hvis du liker sånt, selvfølgelig. Kanskje ikke så sunt, men det må være lov en gang iblant.

Og så er det denne som jeg ble tipset om i en annen tråd her inne: https://www.matprat.no/oppskrifter/kos/kylling-i-mangosaus/ Jeg bruker kyllinglår og har i en del ekstra grønnsaker (rødløk, gulrot, brokkoli, paprika). Dette er festmat hos oss.

 

  • Liker 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (På 18.3.2026 den 11.08):

Her har vi spist alt fra koteletter, gryteretter, pizza, biffgryte, taco, fajitas, laks, pølsegrateng, torsk, fiskeboller, pasta - både carbonara og bolognese, Schnitzler, kinesisk biff med brokkoli.. men jeg er så matlei!
noen tips til gode middager? 

Anonymkode: 0ec75...d8b

Fiskekaker i brun saus, makaroni og blomkål/brokkoliblanding. 

Skrevet

Fiskegrateng med kokt potet, revet gulrot og smeltet smør. 

Seibiff med mye løk, kokt potet og råkost. 

Stekt ris, lapskaus, ertesuppe, kjøttkaker i brun saus... 

AnonymBruker
Skrevet

Tomatsuppe, pannekaker, grønnsakssuppe, stek, vårruller, grøt, betasuppe, minestronesuppe, saltkjøtt, sosekjøtt, lasagne, kyllingsalat… 

Mye godt å spise. 
Spør ChatGPT 

Anonymkode: f6470...c34

AnonymBruker
Skrevet

Omelett laget i form i ovnen. Løk, potetskiver, tomatskiver, skinke ost. Kan varieres med det man har. 

Stekt ris med amerikansk blanding, egg, soyasaus, løk, chilli og reker/kjøttdeig/kylling/biff. 

Supper. Blomkålsuppe med bacon, tomatsuppe med basilikum og egg, kyllingsuppe med karri, linsesuppe.

Pastasalat

Sjekk ut ulike tilbehør som kan byttes ut. Alt trenger ikke kokte grønnsaker, potet eller ris. Mangosalat, picco de gallo, ulike pure/mos, salater osv. Samme med variasjon av sauser og dressinger. Da kan man enkelt variere helt enkle middager med kjøtt og fisk. 

Anonymkode: 88ae0...134

AnonymBruker
Skrevet

Ferdige tortelloni med rocatta og spinat, grønn pesto på glass blendet med noen ss cottage cheese varmet opp sammen med litt spinat, drysset over litt hakka vårløk og pinjekjerner. Enkel og smakfull hverdagsrett.

Anonymkode: f4330...7bb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...