Gjest Varg-Menja Skrevet 9. april 2006 #1 Skrevet 9. april 2006 Trenger noen innspill på hva man egentlig kan gjøre, når man har en hund som får panikk? Jeg vet at man ikke skal trøste redde hunder, men finnes det noe man kan gjøre? Hunden min er litt nevrotisk på enkelte ting, nå i vinter er problemet at det raser snø fra taket, og når dette skjer får hun fullstendig panikk. Som regel skjer dette på natta, og hun prøver å komme seg opp i senga vår, og hyperventilerer, skjelver og piper i flere timer etterpå. Finens det noe jeg kan gjøre for å dempe frykten hennes? For det første er det neppe bra for henne, hun ender som regel opp med å ligge under senga og skjelve, så hele senga rister. Og for det andre holder det oss våkne resten av natta, så det er ikke bare å ignorere det heller.
Mossa Skrevet 9. april 2006 #2 Skrevet 9. april 2006 Ta henne med ut så hun får se at det ikke er noe å være redd for. Vi må av og til gjøre det med vår frøken...for hun og blir redd når det raser fra taket. Og etterpå går alt så greit så.
Gjest Varg-Menja Skrevet 9. april 2006 #3 Skrevet 9. april 2006 Jeg er egentlig redd det vil gjøre det verre. Hun er veldig engstelig for gjenstander som beveger seg, så dersom hun faktisk ser snøen som raser ned fra taket, så vil hun vel heller få bekreftet at hun har grunn til å være redd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå