Gå til innhold
Forumansvarlig
Melding lagt til av Forumansvarlig,

Tråden blir fortløpende ryddet for regelbrudd. Minner spesielt på regelen om opphavsrett, brukerdebatt og spekulasjoner. Debatter rundt debatten og debatter rundt andre debatanter vil bli fjernet som avsporinger. Ved høy aktivitet kan det bli fjernet innlegg uten at det legges igjen ryddemelding. Om dere ønsker å etterspørre noe spesifikt dere har blitt ryddet for, ta kontakt via "Private henvendelser Rampelyset"

I forbindelse med den kommende høyprofilerte saken rundt Marius Borg Høiby vil også denne tråden bli stengt på natten, samt i helger da vi ikke har mulighet til å konsant overvåke tråden hele døgnet. Tråden kan også bli stengt i perioder utenom dette for moderering, men vi ønsker hovedsakelig å unngå dette. 

Denne tråden omhandler medlemmene av Kongehuset.  Diskusjoner rundt Marius Borg Høiby skal gjøres i egen tråd. 

Fremhevede innlegg

Skrevet
Istapp skrev (33 minutter siden):

Her har familien norges beste hjelpeapparat rundt seg, det være seg lege, psykiater, psykolog, rådgivere, kommunikasjonsfolk - de har økonomiske midler til å dra når som helst hvor som helst, de har direktenummer til statsminister, ordfører/e, politikere m.fl. Det er overhode ikkr mangel på hjelp og bistand! Det er det ikke nå, det har det ikke vært tidligere! Men spørsmålet er vel heller - hvorfor har ikke MM og resten av kongefamilien benyttet kompetansen som er tilgjengelig?

 

Jobbermedbarn skrev (24 minutter siden):

De har nok all den hjelpen og bistanden de kan få hvis de ønsker det, sånn i motsetning til oss andre spesielt på den psykiske helse siden. Men man må jo da ønske å få den og være åpen for å ta det til seg. Men ja, klart dette er menneskelig tøft. 

Det hadde vel Ari Behn også det!

MM har en sønn som skal i retten i 7 uker fra imorgen av + en alvorlig lungesykdom hvor lungetransplantasjon er uunngåelig. Det kommer oppå all den negative oppmerksomheten hun får nå i media og her.

Håper hun har gode folk rundt seg, for dette er tøft! Jeg vet ikke om jeg hadde klart det.

 

  • Liker 5
  • Nyttig 6
Videoannonse
Annonse
Skrevet
JustAsking skrev (5 minutter siden):

Dette.

Selv vanlige arbeidstagere har retningslinjer å forholde seg til mtp nettsikkerhet, opplysninger om arbeidsplassen, hvordan representere arbeidsplassen osv. Men så hadde hun vel ikke noen skikkelig jobb før hun traff HM, heller. Det er likevel så elementært at det er hoderystende idiotisk. Det sier noe om manglende evne og/eller vilje til å forstå og utøve rollen man er pålagt. 

Med mindre det er slik at HM og MM har levd separate liv i årevis - da spiller de i så fall godt i offentlige sammenhenger - så er ikke HM helt plettfri han heller. Kan man i det hele tatt frata MM noe uten å frata HM noe ift titler og ansvar?

En ubegripelig suppe, og bare trist.

Det skal sies at det er skremmende mange som ikke skjønner dette som jobber i det offentlige m.m. også. Bare konseptet offentlige postlister er det mange som ikke skjønner. Men en HKH-mail…herregud.

  • Liker 12
  • Nyttig 2
Skrevet (endret)
LeneXCII skrev (1 time siden):

Og så mener jeg at hovedproblemet ikke er at Mette Marit har besøkt Epstein, men at ikke "systemet" har forhindret det.. Det er jo fullstendig tillitskrise og selvsagt må hoder rulle her. 

Jeg mener at verken hun eller kronprinsen utviser en oppførsel som er i nærheten av det som en må forvente av personer i en slik posisjon som de er i. 

Og hvor er hun? Sendt ut i skjul dagene før dette sprakk, gjør jo tillitskrisa enda mer tydelig… 

Det fremstår som om både PST og Politiet har vært komplett udugelige, og at de nesten ikke har hatt kommunikasjon med hverandre. Hells Angels i kronprinsparets private bolig, fyllekjøring og nær nedklipping av gardister på Skaugums private områder, Norges kommende dronning har i årevis hatt et nært vennskap og sosial omgang med en dømt seksualovergriper, osv. 

LeneXCII skrev (1 time siden):

Mener du at du faktisk tror at PST etc er avhengige av hva hun sier hun skal for å vite det? Nei så naive kan man ikke være! Det er klart man har visst, det er ikke mulig å tenke seg til noe annet, vi snakker tross alt om de best påpasselige og overvåkede menneskene i landet.. 

PST har ansvar for sikkerheten til dem de passer på. De har ikke noe ansvar for å etterforske kriminelle forhold. Hvis MM ønsker å gjøre noe kritikkverdig så kan PST neppe stoppe henne, med mindre det er fare for hennes liv eller helse. 

Endret av Rastebenk
  • Liker 10
  • Nyttig 1
Skrevet
Momma skrev (1 time siden):

Det er kanskje enklere å stå i en slik shit-storm dersom du selv egentlig ikke synes du har gjort noe galt, og er mer forbannet over å ha blitt oppdaget enn skamfull.

Bingo! Det er det hun er, og alltid har vært, når hun har blitt nødt til å tre frem og beklage noe/avsløre noe/stå til rette/være ærlig. Språket er ikke hennes, det er tilgjort og i øynene kan man se at hun fråder og ikke er enig overhodet i at hun må si de tingene hun gjør. Og det, er det vi alle reagerer på nå...

  • Liker 22
  • Nyttig 5
Skrevet

Det er jo viden kjent at MM har et vanvittig raseri og er meget enerådig, så det har nok ikke vært så enkelt å stoppe henne hvis hun først vil noe. Og selv om HM har fått beskjed om pågående situasjoner, så tror jeg ikke han har våget å si henne i mot. 

  • Liker 20
  • Nyttig 6
Skrevet

Det er mange i mediene nå som snakker om at de som er omtalt må legge alle kort på bordet, forklare seg og bla bla. 

Jeg skjønner ikke hvordan det skal gjøre saken noe bedre, for hvorfor i alle dager skal vi stole på det de sier? MM, og slottet - i den grad de har visst, har jo løyet om dette allerede, så hvorfor skulle folket nå plutsleig fått servert en sannhet? 

 

  • Liker 25
  • Nyttig 9
Skrevet
blvck skrev (Akkurat nå):

Det er mange i mediene nå som snakker om at de som er omtalt må legge alle kort på bordet, forklare seg og bla bla. 

Jeg skjønner ikke hvordan det skal gjøre saken noe bedre, for hvorfor i alle dager skal vi stole på det de sier? MM, og slottet - i den grad de har visst, har jo løyet om dette allerede, så hvorfor skulle folket nå plutsleig fått servert en sannhet? 

 

Godt poeng. Jeg tenker at det eneste om vil kunne opprette noe av tilliten vil være at MM strippes for tittel.

  • Liker 19
  • Nyttig 3
Skrevet
Kelia skrev (Akkurat nå):

vil være at MM strippes for tittel.

100%

Hun skal komme seg langt ut av Kongehuset. 

La oss få fred fra henne. Og det prakteksemplaret av en sønn hun har klart å oppfostre 

 

  • Liker 28
  • Hjerte 1
  • Nyttig 2
Skrevet
Pilaff skrev (31 minutter siden):

Man skulle tro jeg jobber i Dagbladet, for jeg reklamerer stadig for Dagbladets artikkelserie Kongemakta. Jeg gjør ikke det, altså. Det ble skrevet for pluss minus 10 år siden, men er stadig interessant og relevant. Kan leses gratis mot innlogging.

https://www.dagbladet.no/emne/kongemakta

Angående prisen på kongehuset, så kom de frem til at det kostet 760 millioner i året, med garden og alt. Legg på 35-40 prosent prisstigning, samt alle ekstrabevillinger, så får man en årlig cirkapris nå. 🙈

 

Det er jo helt vanvittige kostnader - og for hva???? Sirkus? Jeg kan ikke huske sist jeg følte stolthet overfor kongehuset. Tror det var Sonja på en av hennes gå-turer i fjellet. Den damen har alltid vært fantastisk god i rollen sin og virkelig formet den til seg selv.

  • Liker 15
  • Nyttig 4
Skrevet
Gulline skrev (Akkurat nå):

Det er jo helt vanvittige kostnader - og for hva???? Sirkus? Jeg kan ikke huske sist jeg følte stolthet overfor kongehuset. Tror det var Sonja på en av hennes gå-turer i fjellet. Den damen har alltid vært fantastisk god i rollen sin og virkelig formet den til seg selv.

Sonja har vært eksemplarisk. 
 

Harald fant en blant folket - men hun hadde klasse, integritet, stil, interesser og oppdragelse som en dronnibg verdig. Sonja Haraldsen var s nært kongelig man kan komme, blant borgerne. 
 

Mette Marit……… når ikke Sonja opp til anklene, en gang. Kan ikke sammenliknes et øyeblikk, hun er ikke i nærheten av å bli slik Sonja er. Harald skulle aldri godtatt MM - men han hadde ikke noe valg siden han selv brukte så mange år på å få sin Sonja!

  • Liker 29
  • Nyttig 6
Skrevet (endret)
Gulline skrev (38 minutter siden):

Det er jo helt vanvittige kostnader - og for hva???? Sirkus? Jeg kan ikke huske sist jeg følte stolthet overfor kongehuset. Tror det var Sonja på en av hennes gå-turer i fjellet. Den damen har alltid vært fantastisk god i rollen sin og virkelig formet den til seg selv.

Sett de kongelige fri, sier nå jeg. Tenk på hvor mye lykkeligere Martha hadde vært som en vanlig rikmannspike uten alt det kongelige styret? Eller HM om han kunne festet med MM uten å måttet gifte seg med henne? Eller dagens unge; la IA feste og være ung voksen uten å bli fulgt tettere og nøyere enn andre unge voksne. De har mer enn nok personlig formue og eiendom til å klare seg mer enn bra nok. 

Endret av Nettrollet
  • Liker 12
  • Nyttig 2
Skrevet

Man blir jo stum.

Jeg forstår det har et helt sett med utfordringer og begrensninger å være kongelig. Og at det ikke er bare gull og grønne skoger. Derimot er det utrolig flaut at det man velger å gjøre med tiden sin, når man har all verdens muligheter sammenlignet med 99 prosent av andre småbarnsforeldre i Norge, er å skrive på vaklevoren engelsk om at man kjeder seg, til EPSTEIN. 

Hvem av dere hadde brukt jobbmailen deres til å sende denne typen mail med en overgrepsdømt kar? 

  • Liker 23
  • Nyttig 8
Skrevet
Nettrollet skrev (2 minutter siden):

Sett de kongelige fri, sier nå jeg. Tenk på hvor mye lykkeligere Martha hadde vært som en vanlig rikmannspike uten alt det kongelige styret? Eller HM om gang kunne festet med MM uten å måttet gifte seg med henne? Eller dagens unge; la IA feste og være ung voksen uten å bli fulgt tettere og nøyere enn andre unge voksne. De har mer enn nok personlig formue og eiendom til å klare seg mer enn bra nok. 

La de ta seg jobb som alle andre her til lands. 

  • Liker 16
  • Nyttig 2
Skrevet
Anne Liese Braun skrev (4 minutter siden):

100%

Hun skal komme seg langt ut av Kongehuset. 

La oss få fred fra henne. Og det prakteksemplaret av en sønn hun har klart å oppfostre 

 

Enig. Jeg har ikke lyst at hun skal prøve å forklare noe som helst eller legge flere kort på bordet. Ikke har hun noen gang vist evne til å ta innover seg alvoret i det hun driver med og ikke er det noe som kan sies for å gjøre denne situasjonen bedre. Jeg vil bare at hun holder seg unna, og så får de andre prøve å reparere. Og en del av reparasjonen bør være at hun trekker seg tilbake.

  • Liker 20
Skrevet
Søgni skrev (1 minutt siden):

Man blir jo stum.

Jeg forstår det har et helt sett med utfordringer og begrensninger å være kongelig. Og at det ikke er bare gull og grønne skoger. Derimot er det utrolig flaut at det man velger å gjøre med tiden sin, når man har all verdens muligheter sammenlignet med 99 prosent av andre småbarnsforeldre i Norge, er å skrive på vaklevoren engelsk om at man kjeder seg, til EPSTEIN. 

Hvem av dere hadde brukt jobbmailen deres til å sende denne typen mail med en overgrepsdømt kar? 

😅 Det er en enorm forskjell på Victoria i Sverige og MM.

Men MM kan gjøre som Prins Harry: gå masse i terapi også selge historien sin til Netflix og le (enda mer) til banken. Legfe ut om oppveksten som datter til Sven O. Partytiden, kongelivet, trøbbel med å kontrollere avhengighet - hun har hele pakka for å bli en medieyngling i USA. Bare hun gjør bot - eller ihvertfall later som.

  • Liker 4
Skrevet
Søgni skrev (3 minutter siden):

Man blir jo stum.

Jeg forstår det har et helt sett med utfordringer og begrensninger å være kongelig. Og at det ikke er bare gull og grønne skoger. Derimot er det utrolig flaut at det man velger å gjøre med tiden sin, når man har all verdens muligheter sammenlignet med 99 prosent av andre småbarnsforeldre i Norge, er å skrive på vaklevoren engelsk om at man kjeder seg, til EPSTEIN. 

Hvem av dere hadde brukt jobbmailen deres til å sende denne typen mail med en overgrepsdømt kar? 

Jeg tror aldri hun har vært klar over hva rollen som kronprinsesse innebærer. Det er mer enn å leve i sus og dus på skattebatalernes regning.

  • Liker 21
  • Nyttig 6
Skrevet

Jeg kan ikke si at jeg synes så synd på Haakon, og er ærlig talt usikker på hvor mye synd jeg syns på kongeparet. Skal jeg syns syns på dem fordi de er gamle? Nesten så jeg mistenker de for å være mest sinte for at dette har kommet ut. Samtaler her og samtaler der, du liksom. Spill for galleriet for å tekkes oss småfolket, kanskje. Hvem vet

  • Liker 19
  • Nyttig 22
Skrevet
Nettrollet skrev (Akkurat nå):

😅 Det er en enorm forskjell på Victoria i Sverige og MM.

Men MM kan gjøre som Prins Harry: gå masse i terapi også selge historien sin til Netflix og le (enda mer) til banken. Legfe ut om oppveksten som datter til Sven O. Partytiden, kongelivet, trøbbel med å kontrollere avhengighet - hun har hele pakka for å bli en medieyngling i USA. Bare hun gjør bot - eller ihvertfall later som.

Hun kan faktisk finne på å lage reality serie med sønnen. I motsetning til sjamanparet kunne de ha tjent en del på det.

  • Liker 8
Skrevet

Har aldri hatt særlig sansen for MM av en eller annen grunn, nå skjønner jeg hvorfor. Da hun fikk spørsmål ang sønnen for en god stund tilbake svarte hun at hun «står godt i det» eller noe i den duren. Det etter månedsvis med taushet etter saken mot MH beg å rulle. For en arroganse! Ja, jeg skjønner at det er hennes sønn og at det er vanskelig så klart. Men likevel.. ikke et kløyva ord om at hun tenkte på ofrene som sitter igjen med traumer for livet. Og nå at på til denne saken her med Epstein . Ord blir fattige, og jeg er glad at samtlige ser nå at dette ikke er en kongelig/ evt dronning verdig. 

  • Liker 44
  • Hjerte 1
  • Nyttig 4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...