Gjest Skya Skrevet 29. mars 2006 #1 Skrevet 29. mars 2006 Da jeg leste gjennom hvilke serier folk setter størst pris på kom jeg på en serie som jeg så på da jeg var yngre. Husker veldig lite fra den, men kan nevne det jeg husker så kanskje noen andre har noe å tilføye: - Innbiller meg at serien gikk på NRK på lørdagen på slutten av 80-tallet eller starten på 90-tallet - Norsk, tror handlingen foregikk i Bergen. - Innbiller meg at barna/ungdommene det handler om bodde i samme nabolag og hadde en lang bakke opp mot husene sine (snodig hva man husker) Det tror jeg var det jeg husker, spennende å se om noen andre har noe å tilføye!
Ginen Skrevet 29. mars 2006 #2 Skrevet 29. mars 2006 "To hus - tett i tett" - kan det være det den serien het? Begynte å mimre jeg også nå!
Gjest Gjest1 Skrevet 29. mars 2006 #3 Skrevet 29. mars 2006 I to hus tett i tett bor de veldig nær besteforeldrene, som bor i et helt likt hus like ved siden av.
Gjest Skya Skrevet 29. mars 2006 #4 Skrevet 29. mars 2006 Det må jo være den jeg tenker på. For når jeg leste svarene deres nå så kom jeg på at det var noe med en baby. Og på denne siden leser jeg at de barna det handlet om skulle få et nytt søsken. Men det er nok barnetv ja, ikke ungdomsserie. Så morsomt å mimre slik. Sitter nå å tenker på om jeg kommer på noe annet fra tv'en i gamle dager som jeg lurer på, dere er ypperlige hjelpere jo!
Svart Katt Skrevet 29. mars 2006 #5 Skrevet 29. mars 2006 Jeg husker at den ene ungen i To hus tett i tett stjal sine egne sparepenger og tok de med på butikken og brukte de på noen ekstremt fine tusjer. Og at lillesøsteren/broren til denne brukte tusjene til å tegne masse i skoleboka til førstnevnte. Jeg var ikke veldig stor da serien gikk, så fantasien kan ha løpt løpsk, men jeg minnes at det skjedde.
Polluela Skrevet 29. mars 2006 #7 Skrevet 29. mars 2006 Jeg irriterte meg fordi jeg ikke mente at husene egentlig lå tett i tett (for da måtte de jo ha vært inntil hverandre). Det er det eneste jeg husker.
Anglofil Skrevet 29. mars 2006 #8 Skrevet 29. mars 2006 (endret) Noen som husker Asylet, serien gikk på NRK, hver lørdag på Midt i smørøyet? Husker jeg elsket den serien, gikk i en del år tror jeg. Mener det var det serien het. Husker det var en del ungdommer, tror de løste mysterier av noe slag, husker hun ene het Liz og var stum. Mvh Yvonne Endret 29. mars 2006 av yvonne
Gjest Skya Skrevet 29. mars 2006 #9 Skrevet 29. mars 2006 Rart hvor mange små glimt man husker! Hvis man går på barne-tv inne på den siden det er lagt ut link til over her kan man mimre ivei. Der er det samlet mange av de gamle seriene. Jeg skulle lese om Gullars, og tror dere ikke at Gullarssangen lå der?!
Svart Katt Skrevet 29. mars 2006 #10 Skrevet 29. mars 2006 Jeg skulle lese om Gullars, og tror dere ikke at Gullarssangen lå der?! ← Jeg bruker Gullars som ringetone på telefonen. Men begynner å bli litt lei av den nå, ja...
Svart Katt Skrevet 29. mars 2006 #11 Skrevet 29. mars 2006 Noen som husker Asylet, serien gikk på NRK, hver lørdag på Midt i smørøyet? Mvh Yvonne ← Gjett om! Det var ganske skummelt. Og de kule ungdommene da! Husker også best hun stumme Liz. Hun ble stum fordi faren døde eller noe sånt tror jeg. Også hadde de base nede i en slags hule-kjeller. De var så kule, de.. Kunne nesten ønske det kunne gå i reprise. Det og Mysteriet med det levende lik (selv om han norske rødhåra Helge var en pyse)
Gjest Gjest Skrevet 30. mars 2006 #12 Skrevet 30. mars 2006 Mye drit under den linken. Og mange av seriene gikk jo ikke på Barne Tv, du måtte ha kabel for å se dem. Transformers, GI Joe, Bravestarr osv. Ja, carebears også forresten, som irriterte meg noe j**lig, når jeg først overnatter hos besteforeldre med sky og superchannel, så gidder jeg da ikke kaste bort tid på sånn drit? NRK har vel ikke vist noe bra på Barne TV på år og dag, siden Bompibjørnene, og der viste de bare sesong 1, 2 år etter at den var sluppet ut i USA. Ellers har jeg noen bruddstykker av fragglerne bak i hodet + en fransk serie som jeg var for liten til å forstå helt. Men den var kul- selv om tegningene i ettertid er ganske så råtne.
Champagnepiken Skrevet 30. mars 2006 #13 Skrevet 30. mars 2006 + en fransk serie som jeg var for liten til å forstå helt. Men den var kul- selv om tegningene i ettertid er ganske så råtne. ← Shagma? Eller Det var en gang et menneske?
Gjest Gjest_bee_* Skrevet 30. september 2008 #14 Skrevet 30. september 2008 hm, er det noen som vet hva en liten mini serie som ofte var på slutten av barne tv før heter: En liten jente/gutt(i tegneserieformat) som bodde i en søppelkasse, lilla bukser med mye rart i, et tørkle på hode. Noen som vet?
Gjest *Mim* Skrevet 30. september 2008 #15 Skrevet 30. september 2008 Noen som husker avisgjengen? Engelsk ungdomsserie som gikk sånn cirka på slutten av åttitallet. Synes den var råbra...
Meaty Skrevet 30. september 2008 #16 Skrevet 30. september 2008 (endret) Noen som husker avisgjengen? Engelsk ungdomsserie som gikk sånn cirka på slutten av åttitallet. Synes den var råbra... Jaaa den husker jeg Den heter Press gang på originalspråket. Jeg likte så godt han som spilte Spike, han heter Dexter Fletcher og spiller nå i en annen av mine favorittserier, Hotel Babylon. Julia Sawalha (?) som var redaktøren ble jo senere kjent som datteren i Absolutely fabulous. Hmm...lurer på om serien er å få tak i, skulle gjerne sett den igjen. Endring: Se her ja! Endret 30. september 2008 av Meaty
GlaJenta88 Skrevet 30. september 2008 #17 Skrevet 30. september 2008 hm, er det noen som vet hva en liten mini serie som ofte var på slutten av barne tv før heter: En liten jente/gutt(i tegneserieformat) som bodde i en søppelkasse, lilla bukser med mye rart i, et tørkle på hode. Noen som vet? Husker ikke helt, men det var noe som lignet på Klutnik elns. Var litt søt serie
Suzy Skrevet 1. oktober 2008 #18 Skrevet 1. oktober 2008 Jeg likte så godt serien som het Angela på norsk (My so-called life på engelsk), som gikk på tv 2 på 90-tallet. Angela Jeg husker forresten også godt avis-gjengen. Det var en bra serie
Gjest Gjest Skrevet 6. oktober 2008 #19 Skrevet 6. oktober 2008 Har visst laget en egen tråd om dette - men ingen respons. Prøver derfor her:) Lucas på eventyr (tror den heter det) NOEN SOM HUSKER DEN?????????? En katt eller tiger som er i en borg der det bor en skummel hersker. HAn har gjort om mange mennesker til stein og har dem i hagen sin som statuer.... Kjempe spennende husker jeg:) husker du??
Gjest nalle-maja Skrevet 4. november 2008 #20 Skrevet 4. november 2008 Var det en serie som het Vandrarane eller noe sånn?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå