Lemming Skrevet 29. mars 2006 #1 Skrevet 29. mars 2006 Var litt usikker på om jeg skulle sette denne her eller på mat. Men siden det er til baby setter jeg den her. Da mine eldre søskner var babyer bodde mamma i Trondheim, og hun pleide å handle mat på Helios. Der hadde de en slags krydderblanding som man kunne ha i middagsmaten til babyene, og hun sier det ga veldig god smak på maten. Har vært i kontakt med helios, men de har ikke noe slikt lengre. Noen som har vært borti eller vet om noe lignende? Er nysgjerrig, bare, og vil gjerne prøve noe nytt til Lille sin middag. Han er vanligvis ikke kjempebegeistret for middag, så jeg tenkte en smakstilsetning av et eller annet salg kanskje vil hjelpe.
Gjest Chiquita i.i Skrevet 29. mars 2006 #2 Skrevet 29. mars 2006 Kan du ikke bare bruke vanlig krydder da?
Twigi Skrevet 29. mars 2006 #3 Skrevet 29. mars 2006 Da mine unger var små, så fikk vi beskjed om at "en kokt potet er en smaksbombe for babyens smaksløker". Hører ikke ut som om krydder for baby er noen god ide, synes jeg. Tror ikke det er meningen at voksne skal synes at babymaten smaker godt.
Lemming Skrevet 29. mars 2006 Forfatter #4 Skrevet 29. mars 2006 (endret) Gjest: Vet du noe om hvilket krydder som babyer kan få? Det vi bruker i vår mat er kanskje litt sterkt? Twigi: Nettopp derfor jeg etterlyser en krydderblanding for babymat. Den jeg nevnte ble jo solgt som tilbehør til babymat - og søsknene mine elsket den da de var babyer. Jeg uttrykte meg kanskje litt uklart - men når jeg sa den ga maten god smak, så mente jeg at søsknene mine som da var babyer likte den veldig godt.. Takk for svar likevel! Andre som har innspill? Endret 29. mars 2006 av Lemming
Gjest Miloine Skrevet 30. mars 2006 #5 Skrevet 30. mars 2006 Meld deg inn på barnemat.com der har de en del oppskrifter og ideer om "krydder" til barn. http://www.barnemat.com/index.asp
jordbær Skrevet 30. mars 2006 #7 Skrevet 30. mars 2006 Mener da vel ikke at hun skal krydre maten slik at den smaker sterkt. Det er vel mer at hun vil gi maten mer smak, slik at den blir mer spennende for små munner. Kan ikke skjønne at dette skulle være noe problem. Det finnes jo utallige urtekrydre som er milde, men likevel gir maten en annen smak.
Lula Skrevet 30. mars 2006 #8 Skrevet 30. mars 2006 De fleste friske urter kan du bruke. Husk at det holder med litt for en liten en med helt "nye" smaksløker
Lemming Skrevet 30. mars 2006 Forfatter #9 Skrevet 30. mars 2006 Takk for svar! Skal lese litt på barnemat.com jeg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå