Gjest Gjest Skrevet 28. mars 2006 #4 Skrevet 28. mars 2006 Kanskje du kan finne det ut på nettsidene deres. http://www.copycat.no/
Gjest Gjest Skrevet 28. mars 2006 #5 Skrevet 28. mars 2006 De gjorde det gratis, tror jeg, på Unginfo i Møllergata for noen år siden. Vet ikke om de gjør det ennå. På noen biblioteker gjør de det også, men kanskje ikke i Oslo...
Gjest Gjest Skrevet 29. mars 2006 #6 Skrevet 29. mars 2006 copy cat gjør det ja, og andre kopisjapper.
Gjest gjest1 Skrevet 29. mars 2006 #7 Skrevet 29. mars 2006 Flott, da stikker jeg på Copy Cat etterpå At det koster noe bryr jeg meg ikke om, jeg må bare få fikset papirene jeg
Gjest Gjest_Cuba_* Skrevet 29. mars 2006 #8 Skrevet 29. mars 2006 Tror de gjør det på politistasjonen og Aetat (og kanskje lignende) også!
Gjest gjest1 Skrevet 29. mars 2006 #9 Skrevet 29. mars 2006 Tror de gjør det på politistasjonen og Aetat (og kanskje lignende) også! ← Aner ikke hvor det er her i området, men har sett Copy Cat. Takk for tips
Gjest Kaffegjesten Skrevet 29. mars 2006 #10 Skrevet 29. mars 2006 I Oslo gjør IKKE Politiet det lenger. De har overført det til Frivillighetssentralene i bydelene og etter å ha besøkt et slikt sted gjør jeg det like gjerne selv og påfører "rett kopi" med pc'en/skriveren min. Har god erfaring med det. Kan ikke skjønne hvorfor en Frivillighetssentral skal kunne ha lov å gjøre dette i forhold til en matvarebutikk. Hvem som helst kan bevitne slik "rett kopi". Hvis du trenger det til bevitnelse av ymse greier gjelder kun kopi med bevitnelse fra Politi (som ikke gjør det lenger i Oslo), revisor, advokat og bank. Har forsøkt banker i Oslo DnB og Nordea, og de stempler med "gjelder kun i egen bank". Posten i Oslo Øst tar mer enn 15 kr, men har de begynt å gjøre det igjen da? Det har vært lenge de ikke har villet/kunnet gjøre det i Oslo. Ikke har jeg tilgang til advokat, ei heller kjenner jeg noen revisor. Ringte til en advokat, men da jeg fikk høre prisen for en kopi slik - ja da gjorde jeg som i mitt første avsnitt - og det gikk helt fint. Faktisk så skulle jeg ikke svindel noen heller, men det hadde sikkert vært lett hvis "rett kopi" var det eneste saliggjørende.
Gjest Gjest Skrevet 29. mars 2006 #11 Skrevet 29. mars 2006 Hvis man skal søke Universitetet skal kopien bekreftes av noen som er "godkjent" - her i Tromsø er det et kopikontor som utfører slikt, mot betaling selvsagt. Sjekk hva som kreves der du skal sende papirene, noen ganger holder det med stempel fra aetat (hvis man klarer å overtale dem til å gidde å gjøre det.)
Gjest gjest1 Skrevet 29. mars 2006 #12 Skrevet 29. mars 2006 Jeg var hos Copy Cat (tooo ganger til og med) og fikk alt stemplet og kopiert Søknadene er nå sendt avgårde
Gjest Kaffegjesten Skrevet 29. mars 2006 #13 Skrevet 29. mars 2006 Tviler ikke på at det går hos Copy Cat og mange andre, men skaff deg et stempel selv og ordne opp. Mye billigere. Hva er vitsen - når hvem som helst kan gjørde det - stemple "rett kopi"?
Gjest -eline- Skrevet 29. mars 2006 #14 Skrevet 29. mars 2006 Alle utdanningsinstutisjoner gjør det, inkl ungdomsskoler, men om det bare er å troppe opp vet jeg ikke... (jeg sender dem med pappa på jobb jeg så får han kontordama til å fikse det...)
Gjest Gjest Skrevet 30. mars 2006 #15 Skrevet 30. mars 2006 Jeg gikk bare innom en videregående skole da jeg skulle ha kopier av vitnemålet mitt.
Gjest Gjest Skrevet 30. mars 2006 #16 Skrevet 30. mars 2006 Her jeg bor (Gjøvik) har de en servicepult i rådhuset der det i åpningstiden alltid skal være tilstede en person som tar seg av slike saker. Var innom der i høst og fikk "rett kopi"-stempel og underskrift på omtrent 100 kopier da jeg skulle søke jobb.. stakkars dama fikk nesten skrivekrampe Helt gratis var det også Vet ikke hvor utbredt denne ordningen er, men det var veldig praktisk.
Gjest Gjesten Skrevet 30. mars 2006 #17 Skrevet 30. mars 2006 Sist eg sjekka fekk eg beskjed om at kun offentlege kontor hadde tillatelse til å attestere rett kopi. Altså skular, skatteetat, politi ol. Bankar tel ikkje lenger sa dei.
Bobeline Skrevet 30. mars 2006 #18 Skrevet 30. mars 2006 Sist eg sjekka fekk eg beskjed om at kun offentlege kontor hadde tillatelse til å attestere rett kopi. Altså skular, skatteetat, politi ol. Bankar tel ikkje lenger sa dei. ← Det stemmer For de instanser som trenger attesterte kopier, holder det ikke med et rett kopi stempel som alle kan lage selv. Noen krever også at kopiene skal stemples med "rett kopi bekreftet". Det er bare offentlige kontorer og forretningen med autorisasjon som har mulighet/tillatelse til å gjøre dette. Dette er bibliotek, politi, kopiforretninger med autorisasjon og posten. Politi i flere av de store byen tilbyr ikke tjensten på grunn av tidsmangel, da de har andre oppgaver å ta seg av. Posten tar 10 kroner for kopi og 5 kroner for stempling, til sammen 15 kroner. Prisen er fastsatt sentralt og skal følges av alle postkontorer. tidligere hadde ikke posten autorisasjon til attestering, og selv om de nå har tillatelse til "rett kopi" har de ikke tillatelse til å "rett kopi bekreftet". Banker tar kopier til eget/internt bruk. Bibliotek og Aetat har tillatelse til å attestere kopier, mot betaling.
abelille Skrevet 30. mars 2006 #19 Skrevet 30. mars 2006 De fleste kommuner gjør det, og ofte rimeligere enn hos kopibutikker.
Grooo Skrevet 1. april 2006 #20 Skrevet 1. april 2006 Og det er ingen grunn til å sende med attesterte kopier ved søknader hvis de ikke ber om "rett kopi" i utlysningsteksten. Mye tid og penger å spare på det...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå