AnonymBruker Skrevet søndag kl 07:44 #1 Skrevet søndag kl 07:44 Har et barn som må være forsiktig med mengden laktose. Brunost og prim gir akutt diare. Han får vondt i magen av rømme og yoghurt, men kan tåle litt av det hvis det er i middagen når han er gjest. Han tåler det meste av ost. Tror dere han kan tåle HaPå? Eller er laktoseinnholdet like høyt som i prim? Anonymkode: fd1e5...1c9
Belima Skrevet søndag kl 17:11 #2 Skrevet søndag kl 17:11 Når du søker opp laktoseinnhold i Hapå, så anbefales det ikke at det spises av folk med laktoseproblemer.
Hensatt Skrevet søndag kl 17:21 #3 Skrevet søndag kl 17:21 Det er laget av kondensert melk, altså mye melkesukker på samme måte som prim og brunost.
AnonymBruker Skrevet 5 timer siden #4 Skrevet 5 timer siden Hadde ikke gitt hapå nei. Anonymkode: 4e03d...c8d
AnonymBruker Skrevet 2 timer siden #5 Skrevet 2 timer siden AnonymBruker skrev (På 7.9.2025 den 9.44): Har et barn som må være forsiktig med mengden laktose. Brunost og prim gir akutt diare. Han får vondt i magen av rømme og yoghurt, men kan tåle litt av det hvis det er i middagen når han er gjest. Han tåler det meste av ost. Tror dere han kan tåle HaPå? Eller er laktoseinnholdet like høyt som i prim? Anonymkode: fd1e5...1c9 Vi har et barn med melkeproteinallergi og vi lager Hapå selv med kondensert kokosmelk som vi kjøper på internasjonal grønnsaksbutikker. Anonymkode: dc5e9...1ab
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå