Lillesøster Skrevet 25. mars 2006 #1 Skrevet 25. mars 2006 Jeg vi har tenkt å få oss vaskehjelp, men diskuterer frem og tilbake i forhold til hvor hyppig vi skal ha det. Skal vi ha det hver uke eller annen hver uke. Noen fortalte meg en gang at de hadde det annen hver uke og følte at de da måtte gjøre rent i mellomtiden og syntes dette var for slitsomt. Jeg er ute etter meninger om dette, hva passer dere og hvorfor har dere valgt det slik? Så til pris og tidsbruk. Kan du si noe om hva dere er villig til å betale for å ha vaskehjelp og hvor langt tid er hun hos dere, alt etter hvor mange flater hun tar. Prioriterer dere alle rom osv?
Nala Skrevet 25. mars 2006 #2 Skrevet 25. mars 2006 Ja, vi har vaskehjelp, og det er FANTASTISK! Vi har ei som kommer hit annenhver uke. Det syns vi er nok. I mellomtiden blir det selvsagt rydding og støvsuging, men det hører med. Vi syns uansett det er nok at det vaskes skikkelig annenhver uke. Vi prioriterer da alle rom, ja. Det er helt supert å komme hjem til et hus som er ryddig og rent overalt. Vi rydder kvelden før, sånn at alt er klar til vaskehjelpen kommer. Hun bruker mellom 3,5 og 4 timer hver gang, og vi betaler henne 110 kroner timen. Vaskehjelp anbefales!
Gjest vimse Skrevet 25. mars 2006 #4 Skrevet 25. mars 2006 Jeg hadde vaskehjelp tidligere, og hadde da en gang i måneden. Som oftest gjorde vi rent sammen, og det var effektivt og sosialt. Har stoooort hus, og vi tok 1. og 2. etg, ¨hovedetasjene¨. Da gjorde vi ordentlig rent, lister, dører, vinduer og slike ting, og så gjorde jeg smårent ellers de andre ukene. Det holdt i massevis for oss, vi var da to voksne og to hunder.. Pris var 500kr , da holdt vi på i fem timer, inkludert røykpauser og lunsj For meg var det virkelig verd det, og jeg var strålende fornøyd.
Gjest gjest1 Skrevet 25. mars 2006 #5 Skrevet 25. mars 2006 Hadde det da jeg bodde hjemme, men hun fulgte ikke med på flyttelasset dessverre Hun vasker alle flater, 500 kroner. Hver fredag
Gjest Gjest Skrevet 25. mars 2006 #6 Skrevet 25. mars 2006 Vi har vaskehjelp hver uke og det er helt fantastisk. Tidligere hadde vi hver 14. dag, men vi er en travel familie med tre barn og to fulltidsjobber så hver uke er rett og slett nødvendig. Vi har et stort hus og betaler 400 kr. per gang. Vel anvendte penger.
Gjest Gjesta Skrevet 25. mars 2006 #7 Skrevet 25. mars 2006 *ønsker meg vaskehjelp* ← Helst en som rydder og legger sammen klær også
Gjest gjest1 Skrevet 25. mars 2006 #8 Skrevet 25. mars 2006 Helst en som rydder og legger sammen klær også ← Vår bretter tøy! Hun har aldri fått beskjed om det, men hun bretter tøy, tar ut og inn av oppvaskmaskinen og rydder ellers (særlig på rommet til hun minste) Er så deilig med en som ser hva som bør gjøres
Lillesøster Skrevet 25. mars 2006 Forfatter #9 Skrevet 25. mars 2006 Takk for svar. Nå er det bare å sette igang prosessen med å finne en dyktig en. :smile:
Gjest Gjesta Skrevet 25. mars 2006 #10 Skrevet 25. mars 2006 Vår bretter tøy! Hun har aldri fått beskjed om det, men hun bretter tøy, tar ut og inn av oppvaskmaskinen og rydder ellers (særlig på rommet til hun minste) Er så deilig med en som ser hva som bør gjøres ← Har du telefonnummeret hennes?
Gjest gjest1 Skrevet 26. mars 2006 #11 Skrevet 26. mars 2006 Har du telefonnummeret hennes? ← Hun føder hvert øyeblikk, så kusinen hennes tar over nå. Tror ikke mamma er like fornøyd med henne
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2006 #12 Skrevet 26. mars 2006 Ser at alle de som har svart her betaler vaskehjelpen svart Er det ingen som vet hvor man får tak i dyktige vaskehjelper som har orden i papirene?
Gjest gjest1 Skrevet 26. mars 2006 #13 Skrevet 26. mars 2006 Ser at alle de som har svart her betaler vaskehjelpen svart Er det ingen som vet hvor man får tak i dyktige vaskehjelper som har orden i papirene? ← Hvor står det at man betaler de svart?
Gjest Bøllefrøet Skrevet 26. mars 2006 #14 Skrevet 26. mars 2006 Ser at alle de som har svart her betaler vaskehjelpen svart Er det ingen som vet hvor man får tak i dyktige vaskehjelper som har orden i papirene? ← Hvor står det mener du? De har bare sagt hva de betaler hushjelpen, ikke om de betaler dem svart eller ikke..
Gjest Gjesta Skrevet 26. mars 2006 #16 Skrevet 26. mars 2006 Jeg ønsker meg også vaskehjelp men vil helst ikke betale svarte penger. Så jeg kontaktet et firma. Jeg prioriterte hovedetasjen og tok vekk vaskerom og kontor, men endte allikevel opp på 1300,- per gang Da kan jeg like godt gå ned i stilling og være hjemme og vaske huset mitt selv en dag i uken. Hvordan går dere andre fram for å finne noen? Betaler dere svart?
Nabodama Skrevet 27. mars 2006 #17 Skrevet 27. mars 2006 Jeg synes ikke vi trenger vaskehjelp, jeg. Vi jobber fullt begge to, men vi har et lettvindt hus, og når vi er to voksne mennesker + ei jente på snart 14, så går det helt fint.
Gjest Gjest Skrevet 27. mars 2006 #18 Skrevet 27. mars 2006 Altså; ved å betale en vaskehjelp 400 kroner hver uke så blir det i løpet av et år ca. 20 000 kroner!! Jeg tror jeg vasker huset mitt selv, jeg....
Gjest Gjest Skrevet 27. mars 2006 #19 Skrevet 27. mars 2006 Til Frysepulver og MissA: Ingen som betaler skatt vil gå med på å få rundt en hundrelapp i timen :kgblunk: Ergo, de betaler svart.
Gjest gjest1 Skrevet 27. mars 2006 #20 Skrevet 27. mars 2006 Til Frysepulver og MissA: Ingen som betaler skatt vil gå med på å få rundt en hundrelapp i timen :kgblunk: Ergo, de betaler svart. ← Kan jo hende at 500 er lønnen etter skatt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå