Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg ser mange prøver å sammenligne investeringer i mummikopper med bitcoin. 

Men det er overhodet ikke det samme. Mummikopper kan man faktisk drikke av, og de er fine å se på når man har en samling på hylla. Så de har verdi for eieren uansett om de finner en kjøper eller ikke. Så slutt å sammenligne det med bitcoin. 

Anonymkode: 55de1...546

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Når verdensøkonomien går til h..... sitter mummikoppgjengen igjen med den ekte valutaen. Folket faller for deres føtter! De eier verden.

Mummi venner! I summon thee! Assemble!

Anonymkode: 034bb...0e6

  • Liker 5
  • Hjerte 1
  • Nyttig 2
Skrevet

Mummikopp er ikke en spesielt sikker investering. Det beror på interessen, og den kan kollapse. Og dersom man skulle tro at det er en god investering for fremtiden bør man ihvertfall ikke bruke koppene

Kjøp heller fond eller invester i et rentefond

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet
newman01 skrev (På 10.8.2025 den 7.42):

Mummikopp er ikke en spesielt sikker investering. Det beror på interessen, og den kan kollapse. Og dersom man skulle tro at det er en god investering for fremtiden bør man ihvertfall ikke bruke koppene

Kjøp heller fond eller invester i et rentefond

Enig. 

Tidligere var vel opplagene ganske mye mindre, og det var ikke så stor blest rundt at noen har gått masse opp i verdi. 

Nå selges det enormt mange flere av hver type kopp. Og de vanligste variantene selges jo gjerne ut på billigsalg etter litt tid. 
Mens gamle kopper fra før det ble populært å samle, er de som går mest opp i verdi. 

Litt som pokemon-kort. Det skal mye til for å faktisk tjene penger på de kortene. Og de store summene for enkeltkort som man fikk før, vil være lite sannsynlig, ettersom det er et mye større marked med samlere i dag. 
Resultatet er at de aller fleste kortene ikke er verd mer enn noen øre. Og for å få de verdifulle kortene, så må man gjerne bruke mange 1000kr. 
I tillegg er det kun kort i perfekt stand, som er riktig pakket inn, som har verdi. Dermed må man bruke en liten formue på ting å pakke kortene inn i også. 

Anonymkode: 342c9...453

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Enig i at det er en idiotisk sammenligning, men ikke pga det du skriver, TS. 
Mummikoppmarkedet er sprengt, koppene kommer i enormt store opplag. Folk tjener ikke penger på dem lenger. Skjønner ikke greia i det hele tatt. 
Mummikopper og BTC er faktisk helt motsatte ting. Mummikopper kommer i teoretisk sett uendelig store mengder. Mengden BTC har et absolutt tak. 

Anonymkode: f57ec...6e9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...