Jens Skrevet 24. mars 2006 #1 Skrevet 24. mars 2006 Er det det te som er bleieutslett??Han er helt rød, og det er litt små vablete. Skifter bleie ofte, og har smurt med Zinksalve, men det er nesten blitt verre! Noen synspunkter?
Gjest Gjesta Skrevet 24. mars 2006 #2 Skrevet 24. mars 2006 Ja det høres ut som bleieutslett. Prøv å ikke bruke bleie en stund, legg ham på et håndkle eller lignende en stund.
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2006 #3 Skrevet 24. mars 2006 Det finnes en genial salve på apoteket som heter Inotyol, skaff deg den og ha i bakhånd til sånne tilfeller. Den er til medisinsk bruk og skal ikke brukes forebyggende, men når bleieutslettet slår til sånn som det der, tar det ofte bare noen timer fra du har smurt til utslettet nesten er borte.
Gjest LoisLane Skrevet 24. mars 2006 #4 Skrevet 24. mars 2006 Inotyol er bra, og husk å lufte. God bedring til gutten din, Jens!
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2006 #6 Skrevet 24. mars 2006 har du potetmel så ta på det... det gjør underverker.. det er det jeg har brukt på alle mine 3
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2006 #8 Skrevet 24. mars 2006 Jeg har også hørt at potetmel fungerer bra. Du kan jo prøve på et lie område for å se om hn reagerer på det. Bare potetmel og ikke salve.
Orestes Skrevet 24. mars 2006 #9 Skrevet 24. mars 2006 Ikke alle som tåler zinksalve så bra, har en liten slektning som ble mye verre av det.
14062003 Skrevet 25. mars 2006 #10 Skrevet 25. mars 2006 Zink skal bare brukes på vått utslett. Bleieutslett er særdeles sjelden vått utslett. Prøv med talkum eller babyolje (legens anbefaling til oss).
Gjest Gjest Skrevet 25. mars 2006 #11 Skrevet 25. mars 2006 Eller smør med morsmelk og la det lufte godt
Gjest Gjest Skrevet 25. mars 2006 #12 Skrevet 25. mars 2006 Ja bare potetmel.. det er en fantastisk måte og bli kvitt utslett på.. jeg lover deg.. Jeg har brukt det på alle mine og er storfornøyd...
Gjest Primula Skrevet 26. mars 2006 #13 Skrevet 26. mars 2006 Mange gode råd her. Ville bare si at unger ofte blir sår på rompa når de får tenner. Mener du skrev en annen tråd om tenner her nylig? det er det antagelig det som er årsaken. Forresten, ikke alle barn blir bedre av zinksalve. Det ble ikek min. Vi brukte en salve med aloevera og den fungerte utmerket de få gangen hun ble sår på rompa.
Anna B. Skrevet 26. mars 2006 #14 Skrevet 26. mars 2006 Vi har brukt fiolettkrystall på barna våre når de har hatt skikkelige bleieutslett. Fåes på apoteket. Aberet er at det sverter av noe innmari, og det er helt uungåelig å få lilla fingre... (fiolettkrystallen tas på en bomullspad - og strykes på bleiesårene) Lillegutt har plutselig fått bleieutslett de siste dagene - og jeg har ikke tenkt på at det kan være tenner... Men det er jo ganske trolig. Han er jo snart 8 måneder og nå skjer det vel snart noe
Pimbila Skrevet 26. mars 2006 #15 Skrevet 26. mars 2006 Det kan være sopp. Kjøp salve for sopp på apoteket (kommer ikke på navnet).
Pludre Skrevet 26. mars 2006 #16 Skrevet 26. mars 2006 Syns det høres ut som sopp jeg.... Lamisil eller daktacort funker bra, men prøv først med Canesten....og ikke minst, ta en tur til legen med barnet Lykke til !!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå