Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Dere som ukeshandler mat, hva kommer det på? Og hvor mange er dere i husholdningen? 
 

Vi ukes handlet i dag, og det kom på 1400kr, det er nok ikke alt. Mest sannsynlig må vi innom butikken 1-2 ganger til for å kjøpe brød og litt pålegg. Vi er to voksne, ett barnehagebarn og en baby i husholdningen. 

Anonymkode: 07967...1d4

Videoannonse
Annonse
Skrevet

2 voksne og 1 baby. Ca 2000 kroner, og det innebærer også husholdningsvarer. Utenom dette kommer varer som jeg kjøper på spesifikke butikker, og ikke matbutikk (vin, øl, te, kaffe osv). 

AnonymBruker
Skrevet

Ca 2000-3000. To voksne  og en 10-åring. 

Anonymkode: 7b1ee...939

AnonymBruker
Skrevet

Ukeshandle vær mandag og det kommer som regel på mellom 1000-1200
blir i tillegg til dette en liten handletur på Lørdager for lørdags godt og evt småting, så mellom 100-200 blir brukt der og havner da totalt på 1200-1400 per uke.

1 voksen og 1 barneskole barn.

Anonymkode: 16d46...40a

AnonymBruker
Skrevet

Jeg ukeshandler ikke, så burde kanskje ikke kommentert, men er innom butikken ca 4-5 ganger i uka. 

Fordelen er at jeg kan kjøpe datovarer, for bl.a. å legge i fryseren til seinere. Bruker ca 150-200 kr pr. gang, så omtrent 800,- kr pr. uke. 

Anonymkode: 76687...266

  • Liker 3
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Bruker mellom 2000-2500 hver uke, vi er to voksne, en tenåring og et skolebarn. Det er med alt. Handler hver torsdag 🙂

Anonymkode: ae40b...073

AnonymBruker
Skrevet

Vi bruker ca. 3 000 kr, to voksne og to barn på 6 og 10. Totalt bruker vi nesten 20 000 på mat i måneden, inkludert kantine, restaurantbesøk og takeaway. 😬

Anonymkode: 0580c...0c5

AnonymBruker
Skrevet

Vi er to voksne og tre barn, 6, 8 og 10 år. Vi ukehandler for rundt 3000 til mat, husholdningsartikler og noe hygieneartikler. I tillegg bruker vi ca 1000 kr på frukt og grønnsaker hos grønnsakshandleren. Hva vi bruker i butikken kan variere mye uke til uke. Noen uker handler vi inn mye tørrvarer, hermetikk, frossenvarer og annet med lang holdbarhet. 

Anonymkode: c995b...6a6

AnonymBruker
Skrevet

2 voksne og 2 tenåringer.

fra 1800 til 2200 i uken.

Anonymkode: 0f5f3...6e7

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (49 minutter siden):

2 voksne og 2 tenåringer.

fra 1800 til 2200 i uken.

Anonymkode: 0f5f3...6e7

Betyr det at dere klarer dere på 8000 kr totalt? Eller at kantinemat, take away og andre butikker kommer i tillegg?

Anonymkode: c995b...6a6

AnonymBruker
Skrevet

Så dere får aldri lyst på en sjokolade, yt proteinshake eller en bolle spontant en dag dere ikke ukeshandler?

Anonymkode: d7c9d...3cc

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (8 minutter siden):

Så dere får aldri lyst på en sjokolade, yt proteinshake eller en bolle spontant en dag dere ikke ukeshandler?

Anonymkode: d7c9d...3cc

Ukeshandling betyr ikke at det er forbudt å kjøpe matvarer de andre dagene i uken, hvor har du det fra? Vi betaler i hver vår kantine hver ukedag, går på restaurant, bestiller takeaway og stikker innom både kiosk og matbutikken for å kjøpe en sjokolade, bolle e.l. Men vi bestiller absolutt alt som kan planlegges og handles inn ukentlig fra Oda, ca. en gang i uken. Det sparer så mye tid, og antakeligvis penger.

Anonymkode: 0580c...0c5

  • Liker 2
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

2 voksne, 2 i bhg og en baby.

3000 kr i uka

Anonymkode: b83a9...14a

Skrevet
AnonymBruker skrev (6 timer siden):

Dere som ukeshandler mat, hva kommer det på? Og hvor mange er dere i husholdningen? 
 

Vi ukes handlet i dag, og det kom på 1400kr, det er nok ikke alt. Mest sannsynlig må vi innom butikken 1-2 ganger til for å kjøpe brød og litt pålegg. Vi er to voksne, ett barnehagebarn og en baby i husholdningen. 

Anonymkode: 07967...1d4

Vi har alltid ukeshandlet og sjelden supplert mellom ukeshandlene. Vi har vært fem i husholdningen, men nå har et par blitt studenter og flyttet ut. 

Du nevner brød og pålegg. Vi kjøper 2-3 brød av gangen og legger i fryseren. Tar opp ved behov. Fungerer utmerket. Pålegg holder seg ei uke eller to, så ingen grunn til å kjøpe det oftere enn en gang i uka. Samme med andre kjølevarer, og ofte er det fullt spiselig lenge etter utløpsdato. Utløpsdatoen er mer villedende enn veiledende, så den er nesten ikke noe å ta hensyn til. Sjekk med nese og øyne, og drit i utløpsdatoen. Samme med kjøttvarer og grønnsaker, det holder seg lenge i kjøleskap, så det er bare å lage en middagsplan og kjøpe inn for hele uka på en gang. Ikke noe problem. Blir planen endret og noe nærmer seg utløpsdato, er det bare å steke det opp, så holder det seg enda ei uke eller to, eller hive det i fryseren til senere bruk. De siste to dagene har vi spist juleribbe fra fryseren som gikk ut på dato i 2023. Utmerket mat. Har fortsatt nok av denne til en middag til for den var på 4,5 kg.

Hva vi handler for, det varierer nok veldig. Har ofte vært 2-3000 i uka, men litt mindre nå som vi er bare tre til vanlig.

  • Liker 1
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Rundt 800-1000 kr. En voksen. 

AnonymBruker skrev (20 minutter siden):

Så dere får aldri lyst på en sjokolade, yt proteinshake eller en bolle spontant en dag dere ikke ukeshandler?

Anonymkode: d7c9d...3cc

Har alltid sjokolade liggende, men får jeg plutselig lyst på smågodt en dag så drar jeg selvsagt og kjøper det.

Anonymkode: fde64...516

AnonymBruker
Skrevet

Vi har budsjett på 10.000 i mnd. er 2 voksne, og et barn på 2 år og et på 6 mnd som drikker morsmelkerstatning til ca 300 i uka. 
Noen ganger bruker vi mer, andre ganger mindre. Men vi spiser stort sett det vi vil. 

Anonymkode: d76fb...7e9

AnonymBruker
Skrevet

Vi bruker rundt 4000,- i uka på mat tenker jeg, to voksne og ett barn. Har ikke noe budsjett, handler alt vi kan økologisk, gressfora og vilt. 

Sjekker aldri pris på noe (jeg måtte inn i nettbanken for å se på forbruket nå), kjøper det vi har lyst på, det er mat vi bruker penger på. Vi er slanke alle sammen.

Til sammenlikning bruker vi kanskje 10.000,- i året på klær, kjører en 15 år gammel bil, og har en 4 år gammel mobil jeg ikke planlegger å bytte ut før den dør. 

Forstår ikke folk med normal økonomi som sparer på mat, det er så mange andre ting som ryker før vi går på akkord med det vi putter i oss. ❤️

Anonymkode: f5a21...d9b

  • Liker 1
  • Hjerte 1
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (34 minutter siden):

Så dere får aldri lyst på en sjokolade, yt proteinshake eller en bolle spontant en dag dere ikke ukeshandler?

Anonymkode: d7c9d...3cc

Jo og derfor er det en del av ukeshandelen. Vi ligger på 3000 per uke for to voksne og tre barn. 

Anonymkode: da72e...017

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Vi bruker ca. 3 000 kr, to voksne og to barn på 6 og 10. Totalt bruker vi nesten 20 000 på mat i måneden, inkludert kantine, restaurantbesøk og takeaway. 😬

Anonymkode: 0580c...0c5

Det er sykt mye 😂 Vi bruker ca 10.000 i mnd (mer i desember, påske osv). Men da er det inkludert mye brus, en del søtsaker, energidrikk osv👀

Spiser dere ute / take away flere ganger i uken eller? 

Anonymkode: b1185...460

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Ukeshandler for 1800-2500 pr uke alt ettersom. Får levert av Oda hver søndag. Litt dyrere, men kjøper bare akkurat det vi skal ha.

Vi er to voksne og to tenåringer i husholdningen. Gutt 16 eter mye!

Anonymkode: 0ab24...17c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...