Gå til innhold

Hund og katt sammen


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er oppdretter på hund og vurderer å skaffe meg en eller to katter. Er det veldig dumt da?

Anonymkode: 5ea39...9eb

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ikke nødvendigvis. Finnes mange gode råd der ute. Valper går ofte fint ammen med katter. Noen oppdrettere preger valpene på katter, barn osv.

Anonymkode: 99c2e...b9b

Skrevet

Det går fint, så lenge du tar hensyn til alle individer og tilrettelegger for at de blir vant til hverandre uten å skape stress. Bedre med kattunge enn voksen katt om du har hund fra før. De blir fortere vant. Kattunger setter seg vel så mye i respekt som en stor katt :) 

Det er dog viktig at du har nok kontroll på hundene til å unngå at de jager katten eller prøver å hilse på den før den er klar. Det er verre med valper, men de lærer fort å vike unna etter en ørefik 😅 

Start med å ha katten i et rom hunden ikke er i. Evt. monter ei barnegrind katten kan smette i mellom, men ikke hunden. Da kan katten velge selv når den er klar til å utforske territoriet hunden(e) oppholder seg, og komme seg i trygghet uten at den blir jaget rundt hele huset om den blir oppsøkt litt vel brått.

 

AnonymBruker
Skrevet

Anbefaler å skaffe kattunge, da er det lettere å få dem vant til hverandre. 

Anonymkode: b63a6...d94

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...