Gjest Gjest Skrevet 20. mars 2006 #1 Skrevet 20. mars 2006 Etter å ha prøvd å lufttørre veslas Cherroxer (eller Slusher er det vel) i tre døgn uten å få de tørre, innser jeg at vi kanskje må gå til innkjøp av skotørkere. Finnes det ikke noe sånt som kan puttes oppi skoa som er varme og som tørker? Finnes det noen som passer til barnesko også? Hvor kan man kjøpe sånt? Hvordan gjør dere med klissvåte sko?
Elbereth Skrevet 20. mars 2006 #2 Skrevet 20. mars 2006 Cherrox er vanskelige å tørke uten en skotørker som blåser den fuktige luften ut av støvlene. Jeg kjøpte en slik da min eldste var 2 år, etter å ha prøvd med sånne "sko" med varme uten å få tørka cherrox som var brukt til vassing. Og den funker ennå, etter 14 år. Tror du finner sånne skotørkere på de fleste elektriskforretninger. Min ser ut som en firkanta vifte med fire slanger på. Slangene stikkes nedi skoene, kan tørke to par sko samtidig. Men ved klissvåte støvler stikker jeg to slanger i hver sko. Lykke til!
Gjest Madeline Skrevet 20. mars 2006 #3 Skrevet 20. mars 2006 Vi har en skotørker som vi kjøpte på Elkjøp for noen år siden. Med 3 barn som ofte kommer hjem med våte sko, har den vært uunnværlig. Vår er en litt eldre utgave av denne.
Gjest Gjesta Skrevet 20. mars 2006 #4 Skrevet 20. mars 2006 Cherrox er vanskelige å tørke uten en skotørker som blåser den fuktige luften ut av støvlene. Jeg kjøpte en slik da min eldste var 2 år, etter å ha prøvd med sånne "sko" med varme uten å få tørka cherrox som var brukt til vassing. Og den funker ennå, etter 14 år. Tror du finner sånne skotørkere på de fleste elektriskforretninger. Min ser ut som en firkanta vifte med fire slanger på. Slangene stikkes nedi skoene, kan tørke to par sko samtidig. Men ved klissvåte støvler stikker jeg to slanger i hver sko. Lykke til! ← samme her
Gjest Gjest Skrevet 20. mars 2006 #5 Skrevet 20. mars 2006 den er utrolig kjekk til å tørke våte votter med og. Blir tørre på bare noen minutter.
Ugla Skrevet 20. mars 2006 #6 Skrevet 20. mars 2006 (endret) Min ser ut som en firkanta vifte med fire slanger på. Slangene stikkes nedi skoene, kan tørke to par sko samtidig. Men ved klissvåte støvler stikker jeg to slanger i hver sko. ← Har hatt en sånn i mange år (+en på hytta). U-unværlig når man hadde barn, og brukes ofte fortsatt. Passer i alle strørrelser sko. den er utrolig kjekk til å tørke våte votter med og. Blir tørre på bare noen minutter. ← Enig! Endret 20. mars 2006 av Ugla
Svart Katt Skrevet 20. mars 2006 #7 Skrevet 20. mars 2006 Skotørker er noe ALLE familier hadde på 80-90-tallet, men som mange plutselig kvittet seg med av en uforståelig grunn. Det e r jo kjempepraktisk, selv om det kan lukte litt tåfis etterpå.. Har også sett skohyller med strøm, varmekabler på en måte, men det blir kanskje ikke helt det samme.
Ugla Skrevet 21. mars 2006 #8 Skrevet 21. mars 2006 Har også sett skohyller med strøm, varmekabler på en måte, men det blir kanskje ikke helt det samme. ← Har sånne også jeg. Tørker ikke så fort som med skotørrer, men skoen er god og varm å ta på seg. Deilig å ha tøfflene stående der, komme hjem og ta på seg gode og varme tøffler...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå