monja Skrevet 21. november 2002 #1 Skrevet 21. november 2002 Noen som har opplevd fyrverkeri i bryllup? Mannen min har kunnet tenkt seg det og siden jeg har fått det meste som jeg vil så.....Men brannvesenet sier bare tja og hmm....foreløpig. Vi skal gifte oss i slutten av august og da er det jo jammen mørk ute også da :D Tror egentlig at det kan bli skikkelig stilig, men tror ikke det er så fryktelig vanlig....Har iallefall ikke gørt om mer enn ett tilfelle der det har vært. Så hva tror dere på KG om denne ideen hans da?
meta Skrevet 21. november 2002 #2 Skrevet 21. november 2002 Jeg syns det høres superstilig ut og har tenkt ideen selv også, men jeg regnet med at det kom til å bli for vanskelig å få lov av brannvesenet og slo fra meg ideen... Men får dere det til er det jo kjmpeflott :D
Gjest Anonymous Skrevet 21. november 2002 #3 Skrevet 21. november 2002 Tror man må legge en del penger i det hvis det skal bli noe fint. Personlig syns jeg ikke det er noe vits, jeg. Er så mye annet som er så flott denne dagen, fyrverkeri er ikke nødvendig!! - og hvis det er problematisk med tillatelse fra brannvesenet + at det koster en del penger så ville jeg heller droppet det.
Gjest pulverheksa Skrevet 21. november 2002 #4 Skrevet 21. november 2002 Synes fyrverkeri høres fint ut jeg. Bare husk å søke om tilatelse. Er visst bare nyttårsaften det er lov å sende opp fyrverkeri uten tilatelse.
Montezuma Skrevet 21. november 2002 #5 Skrevet 21. november 2002 I sommer var det et bryllup på Refsnes Gods med et fantastisk fyrverkeri!!!!!! Etter middagen gikk alle gjestene ut på balkongen i 2. etg, og kunne sefyrverkeriet som ble sendt opp fra hagen. Det er det flotteste, vakreste, nydeligste fyrverkeri jeg har sett!!!!!! Og det ga en utrolig flott stemning før man gikk over til dans og kaker. Dette fyrverkeriet kom visst fra arrangørene bak det kongelige bryllupsfyrverkeriet. Vet ikke hva det koster. Men en god ide er det!!
orakel Skrevet 21. november 2002 #6 Skrevet 21. november 2002 Monja, har dere sendt en skriftlig søknad til brannvesenet/politiet? Hvis dere sender en skriftlig søknad, kan de jo ikke avfeie dere med å si tja eller kanskje? Det høres ihvertfall dårlig ut at de ikke gidder å ta et skikkelig standpunkt til dette. Lykke til, håper dere får det akkurat slik dere vil!
zala Skrevet 22. november 2002 #7 Skrevet 22. november 2002 Jeg har vært i ett bryllup som har hatt utendørs fyrverkeri. Det var en flott opplevelse, men dessverre så ikke gjestene den flotte logoen som fyrverkeriet laget. Vi var rett og slett for nærme. Jeg synes det høres flott ut atmannen din får dette hvis du har fått mye annet som var viktig for deg. Fyrverkeri er jo et fest-innslag og det er jo nettopp det et bryllup er- en fest! Bare husk på at det er visse regler for åsende opp fyrverkeri. Det skal blant annet gjøres før klokken 23 tror jeg. Send en skriftlig søknad til brannvesenet. Da får dere forhåpentligvis et mer konkret svar en tja. Lykke til!
viwi Skrevet 22. november 2002 #8 Skrevet 22. november 2002 Høres flott ut. Hvis dere skal ha bryllupet et sted der det er mørkt. Vi giftet oss i nordnorge i Juni så for oss var det jo ingen vits. Sola skinte jo hele natta :D Men får dere tillatelse så go for it!!
monja Skrevet 23. november 2002 Forfatter #9 Skrevet 23. november 2002 Tusen takk for alle innlegg.... Det er heldigvis mørkt ganske tidlig her i trøndelag så sent på høsten, så et fyrverkeri kommer helt på sin plass. Vi har enda ikke sendt skriftlig henvendelse til brannvesenet, men vi har prata med dem, og de hadde faktisk aldri tatt stilling til dette før. Jeg skal søke over helga.....Håper det kommer oss til gode at vi har et lokale som ligger helt nede ved sjøen, og at det ikke er sååå mange hus rundt der. Den som venter får se, så jeg håper dere krysser fingre for oss :D Et utendørs fyrverkeri hadde vært kanonbra.....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå