Gå til innhold

Med tanke på arbeidsliv, hvor mange av dere bruker chatGPT og claude.ai til å finne de beste visualiseringene?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Med tanke på arbeidsliv, hvor mange av dere bruker chatGPT og claude.ai til å finne de beste visualiseringene?

Før i tiden, før 2022, så brukte en Microsoft Power BI ("erstattet Excel etter 2015") og før det igjen Microsoft Excel.

Når en analyserer data, så vet jeg at en må være god til å forklare behov og være god til å skrive; slik virker det til å være fortsatt, ellers vil AI kun skape antakelser om beste visualisering.

Hva som er bra visualisering avhenger av hva en prøver å oppnå, hva som er formålet og behovene.

Uavhengig av dette virker det som at foretnings analytkiker og data analytiker er på vei i graven, kode jobben gjøres bedre av AI (?) og "visualiserings designeren" slipper nå å forholde seg til "visualiserings koderen". Er det hipp hurra ? 

Uansett, lurer på som sagt hvilke erfaringer dere har med visualisering og bruk a chatGPT og claude.ai i arbeidslivet 😇

Her er en visualisering av 13388: Kjønn, alder og treningsaktiviteter 2021 - 2024. Statistikkbanken, hvor alle data er inkludert:

image.png.759f55b4ee0ddb5467d1da587416f2db.png

image.thumb.png.3cb6b9a57737cc8d41d08b4cdec5a0e6.png

image.png

Anonymkode: 9abc0...1ff

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Er brukt claude.ai, opp mot visualiseringene 😇

Anonymkode: 9abc0...1ff

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...