Gjest Gjest Skrevet 14. mars 2006 #1 Skrevet 14. mars 2006 Jeg er så dritt lei av at folk ska være så kewle, lzm. Versus er et så lite norsk ord som det går an å få blitt. Dette er et forum hvor norsk er det som hovedsaklig skal brukes, da i enten bokmål eller nynorsk. I stedet for "vs.", kan man bruke "mot", "sammenlignet med" o.s.v. Ja, jeg er prippen og sær, men synes fjortisfaktoren overgår alt her på forumet til tider.
Night Owl Skrevet 14. mars 2006 #2 Skrevet 14. mars 2006 Jeg er så dritt lei av at folk ska være så kewle, lzm. Versus er et så lite norsk ord som det går an å få blitt. Dette er et forum hvor norsk er det som hovedsaklig skal brukes, da i enten bokmål eller nynorsk. I stedet for "vs.", kan man bruke "mot", "sammenlignet med" o.s.v. Ja, jeg er prippen og sær, men synes fjortisfaktoren overgår alt her på forumet til tider. ← Men ordet forum kan du bruke?
Gjest Gjesta Skrevet 15. mars 2006 #3 Skrevet 15. mars 2006 Er enig i at ordene "kewl" og "lzm" har fjortisfaktor over seg, men ser ikke helt det samme når det gjelder ordet "versus"...
Abr@xas Skrevet 15. mars 2006 #4 Skrevet 15. mars 2006 Siden du nevner spesielt fjortisfaktor, kan jeg ikke helt se at ordet versus har noe med det å gjøre.
Gjest Catwoman Skrevet 15. mars 2006 #5 Skrevet 15. mars 2006 Er enig i at ordene "kewl" og "lzm" har fjortisfaktor over seg, Og hva betyr de? lzm vet jeg ikke hvordna jeg skal uttale engang.
Lilith Skrevet 15. mars 2006 #6 Skrevet 15. mars 2006 kewl=cool/kul. lzm=liksom/lissom. Regner jeg med, da ...
Gjest Gjest Skrevet 15. mars 2006 #7 Skrevet 15. mars 2006 Og hva betyr de? lzm vet jeg ikke hvordna jeg skal uttale engang. ← Disse ordene har jeg aldri hørt om. Jeg sier "versus" fordi jeg synes "jamfør" høres så teit ut. Jeg bruker ikke norske ord for å bruke norske ord.
Gjest gjest1 Skrevet 15. mars 2006 #8 Skrevet 15. mars 2006 Versus (versus prep (lat. 'mot') stilt opp mot, kontra forfatteren stiller opp individuelt ansvar v- kollektivt ) står i bokmålsordlisten min hvertfall, så kommer hvertfall til å fortsette å bruke det ordet uten å føle meg spesielt fjortis.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå