AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:37 #1 Del Skrevet torsdag kl 08:37 1 voksen og 2 barn i skolealder. Jeg forstår ikke hvordan det er mulig, for vi spiser jo så enkel mat. Mye fra nedsatt kurven. Baker brød. Men endel frukt, grønnsaker og melkeprodukter. Men virkelig ikke noe luksusmat. Kan kanskje trekke fra 3500 på take away, snus og cider. Men likevel??? Er ikke det mye? Har råd til det, men er så mye annet jeg skulle spart til! Anonymkode: 511f9...bb5 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:40 #2 Del Skrevet torsdag kl 08:40 Tenker 10 000 er ganske rimelig matbudsjett jeg. Har du barna 100%? Anonymkode: 0d4f7...272 2 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:40 #3 Del Skrevet torsdag kl 08:40 6500 altså. Helt innafor. Anonymkode: 97d2d...639 10 2 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:45 #4 Del Skrevet torsdag kl 08:45 Kutt ut take away, snus og cider. Anonymkode: 88b32...3a4 17 4 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:46 #5 Del Skrevet torsdag kl 08:46 AnonymBruker skrev (4 minutter siden): 6500 altså. Helt innafor. Anonymkode: 97d2d...639 Enig. 6500 for 1 voksen og 2 barn i 2025 er ganske normalt og langt fra sløsing. Anonymkode: d10e5...99b 5 2 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Snok1 Skrevet torsdag kl 08:46 #6 Del Skrevet torsdag kl 08:46 Kjøp bare rene råvarer. Kutt ned på kjøtt pr kuvert. Kjøp mer grønnsaker. Dropp av prosessert mat og dropp for all del snusen. (Det er kjempelett å lage deilig cider selv, men det hører ikke hjemme i denne tråden). Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:47 #7 Del Skrevet torsdag kl 08:47 AnonymBruker skrev (6 minutter siden): Tenker 10 000 er ganske rimelig matbudsjett jeg. Har du barna 100%? Anonymkode: 0d4f7...272 Ja. Pluss endel barnebesøk. Anonymkode: 511f9...bb5 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 08:47 #8 Del Skrevet torsdag kl 08:47 Snok1 skrev (Akkurat nå): Kjøp bare rene råvarer. Kutt ned på kjøtt pr kuvert. Kjøp mer grønnsaker. Dropp av prosessert mat og dropp for all del snusen. (Det er kjempelett å lage deilig cider selv, men det hører ikke hjemme i denne tråden). Noen gleder må man vel ha som alenemor. Anonymkode: 511f9...bb5 7 3 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Tekumseh79 Skrevet torsdag kl 09:00 #9 Del Skrevet torsdag kl 09:00 Høres ut som en høy sum, men når man tenker etter er det ganske normalt. Det har skjedd noe med både lønninger og priser de siste årene. Jeg bor alene, lager middag hjemme hver dag, har hjemmesmurt matpakke på jobb og bruker nært 4000,- på en måned. Inne i dette er det også snacks og brus og sånt. Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:03 #10 Del Skrevet torsdag kl 09:03 Tekumseh79 skrev (Akkurat nå): Høres ut som en høy sum, men når man tenker etter er det ganske normalt. Det har skjedd noe med både lønninger og priser de siste årene. Jeg bor alene, lager middag hjemme hver dag, har hjemmesmurt matpakke på jobb og bruker nært 4000,- på en måned. Inne i dette er det også snacks og brus og sånt. Ok, så hvis du bruker 4000 for en person, så er det ca 2500kr til til barna, og 3500kr som jeg bruker på cider, snus og take away/restaurant når jeg møter venner. Det er kanskje ikke så ille, sånn sett. Anonymkode: 511f9...bb5 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:10 #11 Del Skrevet torsdag kl 09:10 Vi er to voksne og to barn, og bruker 8500 hver mnd. Vi spiser lite kjøtt, mye frukt og bær, etc. Minste er i fullkostbarnehage, og mannen får mat på jobb. Så det hjelper jo 😛 bare jeg og eldste som ordner matpakke. Brød får vi gratis, men vi spiser lite brød. Anonymkode: 067ba...024 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:12 #12 Del Skrevet torsdag kl 09:12 Det høres veldig mye ut, men et nok ganske normalt. Hvis du tenker 6500 kroner i måneden og 30 dager i snitt pr måned, blir det ca 215 kroner dagen. Dere er 3 personer, da blir det rundt 70 kroner pr person hver dag. Å det er jo ikke så mye penger på mat. I tillegg har dere en del barnebesøk, så da blir summen pr person enda lavere. Summen dekker kanskje også andre ting som kjøpes på matbutikker, som hygieneartikler osv. Så det høres normalt ut Anonymkode: a3a84...482 3 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:15 #13 Del Skrevet torsdag kl 09:15 Vi brukte 14000 på mat i mnd når begge barna bodde hjemme. Jeg bruker å kjøpe økologisk og mye salat og frukt. Også kjøper jeg kjøtt fra bonden når jeg får til det. Er veldig glad i å lage mat jeg da. Bi er vi to vokse bare. Og bruker nesten 6-7000 i mnd på mat. Anonymkode: 2f32f...f85 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Snok1 Skrevet torsdag kl 09:16 #14 Del Skrevet torsdag kl 09:16 AnonymBruker skrev (27 minutter siden): Noen gleder må man vel ha som alenemor. Anonymkode: 511f9...bb5 Helt klart. Jeg dømmer ikke. Se på det som velmente og vennlige råd. 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Tekumseh79 Skrevet torsdag kl 09:16 #15 Del Skrevet torsdag kl 09:16 AnonymBruker skrev (7 minutter siden): Ok, så hvis du bruker 4000 for en person, så er det ca 2500kr til til barna, og 3500kr som jeg bruker på cider, snus og take away/restaurant når jeg møter venner. Det er kanskje ikke så ille, sånn sett. Anonymkode: 511f9...bb5 Nei, absolutt ikke ille. Og den som ikke bruker 4000 på restaurant, bruker kanskje samme sum på hobby eller annet "unødvendig" i stedet. Tallet virker høyt ved første øyekast, men det er nok godt innafor normalen i dag 🙂 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:21 #16 Del Skrevet torsdag kl 09:21 Vi bruker 12.000 i måneden på mat, drikke, annakvar og alle forbruksvarer. Mat til feiringer med mange gjester er også inkludert, men ikke tale away. Familie på fem. Det er 60 kr per dag for alle, synes det er ganske bra for alt vi får igjen. Anonymkode: 0c06b...a03 2 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:26 #17 Del Skrevet torsdag kl 09:26 AnonymBruker skrev (46 minutter siden): 1 voksen og 2 barn i skolealder. Jeg forstår ikke hvordan det er mulig, for vi spiser jo så enkel mat. Mye fra nedsatt kurven. Baker brød. Men endel frukt, grønnsaker og melkeprodukter. Men virkelig ikke noe luksusmat. Kan kanskje trekke fra 3500 på take away, snus og cider. Men likevel??? Er ikke det mye? Har råd til det, men er så mye annet jeg skulle spart til! Anonymkode: 511f9...bb5 Du kan starte med å finne ut hvor mye snusen koster pr mnd, farlig og unødvendig, og koster sikkert mer enn du regner med Anonymkode: 61e76...352 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:41 #18 Del Skrevet torsdag kl 09:41 Du har jo et voldsomt budsjett på takeaway og snus! Tror den summen på takeaway varer i 4-5-6 måneder på oss (2v 2b). Vi handler på dagligvarebutikk for ca 15-1600 pr. uke. Det inkluderer kattemat og vaskemiddel og slikt. Anonymkode: abc72...57b Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:43 #19 Del Skrevet torsdag kl 09:43 Vi bruker 20000 på mat.. 2 voksne og tre fotball gutter som trener masse!! Spiser helt vanlig vi også, men går mye brød og melk og frukt. Når de trener så mye og er så aktive trenger de masse næring og det betaler jeg med glede. Får kjøpe meg klær og dra til frisør osv når de er voksen 😅😅 Anonymkode: 4ca14...ed3 2 1 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet torsdag kl 09:44 #20 Del Skrevet torsdag kl 09:44 AnonymBruker skrev (1 time siden): 1 voksen og 2 barn i skolealder. Jeg forstår ikke hvordan det er mulig, for vi spiser jo så enkel mat. Mye fra nedsatt kurven. Baker brød. Men endel frukt, grønnsaker og melkeprodukter. Men virkelig ikke noe luksusmat. Kan kanskje trekke fra 3500 på take away, snus og cider. Men likevel??? Er ikke det mye? Har råd til det, men er så mye annet jeg skulle spart til! Anonymkode: 511f9...bb5 2voksne og 2 ungdom. Bruker vel 15.000+ i måneden. Stortsett sunt, og det koster! Anonymkode: 2ee23...624 2 Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå