AnonymBruker Skrevet 30. april #1 Skrevet 30. april Kjøpte en lenestol på finn, som var eid av en eldre dame. Leiligheten luktet veldig sterkt "gammel-dame-parfyme", hvis dere skjønner hva jeg mener, og selv etter at trekket er vasket innser jeg at også stolen lukter. Har luftet den i over en uke under tak ute, men det er fortsatt lukt. Den er laget av noe vattliknende greier. Noen tips for å redusere/bli kvitt lukta? 😭 Anonymkode: acfb5...348
Maia70 Skrevet 30. april #2 Skrevet 30. april Sett den i sola om det går, da fordamper lukta. Bakdelen er at den kan bli falmet og sånt, men det funker.
AnonymBruker Skrevet 1. mai #3 Skrevet 1. mai Maia70 skrev (9 timer siden): Sett den i sola om det går, da fordamper lukta. Bakdelen er at den kan bli falmet og sånt, men det funker. Heh, vi bor på Vestlandet, er ikke så mye sol å få. 😅 Men hvis jeg ikke finner en annen løsning skal jeg prøve ved neste høve. 😊 Anonymkode: acfb5...348
stan Skrevet 1. mai #4 Skrevet 1. mai AnonymBruker skrev (23 minutter siden): Heh, vi bor på Vestlandet, er ikke så mye sol å få. 😅 Men hvis jeg ikke finner en annen løsning skal jeg prøve ved neste høve. 😊 Anonymkode: acfb5...348 Du kan jo varme opp stolen forsiktig. Sett den i et lite rom med en varmeovn eller to. Gjerne med en vifte som sirkulerer luften. Pass på at det ikke blir altfor varmt. Fungerte bra med noen sofa puter som luktet uheldig.
AprilLudgate Skrevet 1. mai #5 Skrevet 1. mai Prøv å spraye den godt med blanding av 50/50 vodka og vann - sett til lufting. Hjelper ikke dette og lufting er slaget dessverre tapt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå