Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Poster feil under strikking hekling, men fant ingen underkategori søm. 
Lurer på om noen her har peiling på søm med tvillingnål? Skal legge opp en tights/yogabukse med flare og stingene fra den ene nålen bare løsner. Har en universal tvilling nål, må man ha en nål for stretch for at det skal fungere? 
Det går nemlig greit å sy i andre stoffer og jeg har forsøk forskjellige innstillinger for tension. 

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Dersom man syr med en spiss nål i stretchstoff kan det bli hull i stoffet. Jerseynålen er butt og ødelegger ikke stoffet. Det er mulig det går greit med en universal nål. 

Anonymkode: 70f7d...315

Skrevet

Det er sannsynligvis ikke det at nålen er universal som gjør at sømmen løsner. Det blir ofte penere med en stretch nål da den er butt som nevnt ovenfor, og da ikke vil kutte tråder (lage hull) i selve tekstilet.

Men søm som går opp eller ikke blir riktig når man syr, er som regel fordi tråden er tredd feil eller at det er noe feil med undertrådspolen. Eventuelt at du velger feil sømtype, eller at trådspenningen er helt feil.

Jeg ville begynt med å tre trådene på nytt å, helt fra start. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...