Gå til innhold

Et ord som endrer alt / svigermorproblemer.


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, 

Svigermor og jeg hadde et fint forhold inntil jeg ble gravid. Etter det har hun vært overveldende ved å gi uønsket råd og driver med mikrostyring. Verst er at hver gang hun forteller oss hva kjøpe til huset og barn, hvert besøk har det vært noe markedsføring til produkter hun synes er best.

Jeg synes det hun er er faktisk ei redd kvinne som overstyrer fordi hun har egen redsler og vil ha sikkerhet gjennom kontroll, en ting hun bør fikse gjennom terapi. Jeg har aldri sagt det til henne men har så lyst. Det vi samboeren og jeg sa til henne er at hun må slutte med råd og at det er blitt irriterende.

Ting er at hun har hatt det samme problem med andre i livet sitt før jeg ble i bildet, og når det ble tatt opp mellom de, har hun vært dramatisk, beklaget, og gjorde det på nytt/ikke endret seg. Når det gjaldt meg, hun skyldtes det på "kultur", pga at jeg er utlandsk, antar jeg.

Det gjorde vondt. Jeg var sjokkert over det spesielt at det var ikke noe problem med det før. Hennes ordvalg... Betyr mye synes jeg... På en svært dårlig måte. Jeg kaller det hun gjør, heller, ukultur, Jeg kan ikke gå over dette. Noen tanker? 

Endret av Sygma
Grammatikk
  • Hjerte 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Huff, føler med deg. Men må bare påpeke at det skurrer i hele hjernen når oversktiften lyder "Ett ord", og du skriver "svigermorproblemer" i to ord ❤️ 

  • Hjerte 2
Skrevet (endret)

No er det rettet takk😊

Endret av Sygma
  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Det er jo slitsomt med masse mas. Jeg har en slik masete eks svigermor som kommer med de utroligste frekkheter som hun har tydeligvis ulmet på i lang tid. Og når man reagerer så er det jeg som er et problem. For folk blir jo sure for de rareste ting. Man kan jo knapt si noe som helst lengre. Og det blir bare værre. 😂

Vi er ikke de første med vanskelige svigermødre. Det er trossalt en grunn til at de har oppkalt en plante med spisse blader etter henne. Det er en greie. Mange har det sånn. 

Det er stressende og slitsomt så det er viktig å passe på stressnivået ditt. Hva med ørepropper feks? Du kan få kjøpt noen som demper skarpe lyder. 

Anonymkode: 33dc9...03a

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...