AnonymBruker Skrevet 14. april #1 Skrevet 14. april Jeg liker å lese om tiden rundt Napoleon. Anonymkode: d595b...18a
AnonymBruker Skrevet 25. april #2 Skrevet 25. april Napoleonskrigen og kornblokkaden, vikingtiden, steinalderen, middelalderen, tidlig nytid med hekseprosesser og reformasjon på 15,16 og 1700-tallet. Hamskiftet i bondesamfunnet på 1800-tallet. Alle periodene er fra Norge. Anonymkode: fa1a4...777 1
SPOCA Skrevet 25. april #3 Skrevet 25. april Både mannen min og jeg har studert historie, så jeg/vi er så heldige å ha mange historiebøker tilgjengelig. Jeg liker egentlig å lese det meste innen historie, det være seg om middelalderen eller vikingtiden, industrialiseringen av Norge og/eller arbeiderhistorie. Jeg har nok et spesielt hjerte for sistnevnte.
AnonymBruker Skrevet 28. april #4 Skrevet 28. april Ser dere nevner vikingtiden. Spennende det også! Men i tillegg til at jeg synes Napoleonstiden er spennende så liker jeg at det finnes mye dokumentasjon. Går man langt tilbake i tid så er det få skriftlige kilder og de kildene som finnes er ofte av dårlig kvalitet. TS Anonymkode: d595b...18a
1365 Skrevet 9. mai #5 Skrevet 9. mai Akkurat nå leser jeg meg opp på både sprikende vitenskaps mellom fagfelt om den Holocene epoken. Det begynner å bli ganske hett i debatten mellom arkeologer på den ene siden, og geologer, geofysikere om hvor avanserte samfunn som fantes i perioden fra 12.000 år siden og frem til de første pyramidene påstås og har vært bygget. I flere tiår har arkeologene fnyst av - og systematisk latterliggjort - teoriene om at både pyramidene og andre arkeologiske funn kan ha vært bygget flere tusen år tidligere. Det var frem til to bønder oppdaget Gobekli Tepe i Tyrkia, der bevisene og dateringene er langt vanskeligere å overse. Pussig nok stemmer dateringen rundt 11.700 år siden svært godt overrens med anslagene de uregjerlige har satt for de første "versjonene" av både Sfinxen og pyramidene. https://www.smithsonianmag.com/history/gobekli-tepe-the-worlds-first-temple-83613665/ Nå kan det se ut til at tradisjonalistene akseptere en total omskriving av tidslinjen for avanserte menneskelige sivilisasjoner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå