Gå til innhold

Gode, glutenfrie kanelsnurrer (ferdiglaget)


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Finnes det? 

Anonymkode: 44f57...8b6

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ikke ferdiglaget, men der er ganske enkelt å lage selv.

Anonymkode: ae43d...19a

Skrevet

Den i midten er jo ikke glutenfri, men hørt den fra Klæbu er god, og mulig den helt til venstre også? Er frysevare (på Meny).

IMG_5890.png

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (20 timer siden):

Ikke ferdiglaget, men der er ganske enkelt å lage selv.

Anonymkode: ae43d...19a

Gode glutenfri? Har du en oppskrift?

Anonymkode: 71277...27b

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (20 timer siden):

Ikke ferdiglaget, men der er ganske enkelt å lage selv.

Anonymkode: ae43d...19a

Det er en overdrivelse av dimensjoner. Glutenfri gjærbakst er ikke enkelt å få bra. Det er ikke enkelt å få stabilt spiselige resultater engang, spesielt ikke sammenlignet med glutenbakst.

Jeg er en rimelig habil baker og får til glutenfri gjærbakst bedre enn de fleste. Alikevel er ikke slikt glutenfritt så himla godt at det strengt tatt er verdt strevet eller prisen. 

Glutenfrihuset i Oslo har skikkelig gode kanelboller som faktisk er gode kalde. Ellers er det meste av glutenfri gjærbakst godt som nybakt og knapt nok spiselig straks det er mer enn 3-4 timer gammelt.

Det glutenfrie verkstedet har en av de greieste ferdigmiksene for søt gjærbakst, pris og insatsmessig vil de fleste få bra resultat ved å bruke deres oppskrift.

The loopy whisk har en av de beste oppskriftene om man vil lage kanelboller fra bunnen av.

Anonymkode: d131c...351

  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (34 minutter siden):

Gode glutenfri? Har du en oppskrift?

Anonymkode: 71277...27b

Ikke den du siterer, men disse er gode: 

https://pappautengluten.no/enkle-og-luftige-kanelboller/

Men ALL glutenfri bakst må fryses ned en gang det er avkjølt og tas opp etterhvert som man trenger det. Jeg tiner i mikroen på full fres i 30 sekunder, og så er de som nybakt. Glutenfri gjærbakst blir tørt etter under en dag på benken.

Anonymkode: 480a1...45f

Skrevet

Kjevla Hjemmebakeri har ganske vettuge glutenfrie varer, inkludert kanelsnurrer. Bor du sånn til at det funker med enten direkte kjøp eller via leveringsrutene de har innimellom så anbefaler jeg en test av disse.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...