Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Skal i dåp til barnebarn. Er det innafor å bruke samme kjole som i dåp til eit anna barnebarn for to år sidan?. Er kvit med blomster.

Anonymkode: 2b2ea...7bb

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Selvfølgelig.

Anonymkode: 6c594...2d8

  • Liker 6
AnonymBruker
Skrevet

jeg brukte bunad i mine barnebarns dåp, men om jeg ikke hadde hatt bunad ville en pen kjole vært helt OK uansett hvor gammel den var så lenge den var hel og ren tenker jeg.. 

Anonymkode: ed03b...6fc

AnonymBruker
Skrevet

Absolutt. Jeg husker ikke hva min mor hadde på seg i dåpen til vårt eldste barn, hvis hun kommer i samme kjole når vi nå skal ha dåp for nummer to, så hadde jeg aldri lagt merke til det. Før jeg eventuelt så på bilder fra dåp nummer en. Og jeg bryr meg uansett ikke, så lenge folk kommer i pentøy. Jeg planlegger selv å bruke samme kjole (har ikke bunad) i dåpen til mitt andre barn som mitt første. 

Anonymkode: 66337...301

  • Nyttig 2
Skrevet

Absolutt. Ingen forventer at man kjøper nye penklær til hver anledning. Jeg har noen få kjoler jeg veksler på og som jeg har brukt i alle dåper, konfirmasjoner, bryllup osv de siste årene. 

  • Nyttig 2
AnonymBruker
Skrevet

Selvfølgelig. Ingen bryr seg om du har brukt kjolen før eller ei. Det er overhodet ikke vanlig å kjøpe nye finklær til enhver anledning, med mindre du er ekstremt påvirket av unge influencere med null tanke på verken miljø eller økonomi. 

Anonymkode: 52ad6...9f5

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Skal i dåp til barnebarn. Er det innafor å bruke samme kjole som i dåp til eit anna barnebarn for to år sidan?. Er kvit med blomster.

Anonymkode: 2b2ea...7bb

Går sikkert fint selv om jeg ikke ville gjort det selv 

Anonymkode: 85c0f...262

Skrevet

Jeg tenker at i disse dyretider og overforbrukstider er det spesielt fint å gjennbruke pentøy! Det er jo også ofte tøy som man la inn litt ekstra; sykt dust å kjøpe plagg til hver anledning.. gjenbruk er kult og moderne! 

  • Nyttig 3
Skrevet

Absolutt innafor 😊

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...