Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har akkurat for ordnet meg TV2 Play. Noen som kan anbefale noen skikkelige gode serier å se?
Jeg liker spenning/thrillere. Gjerne svenske serier. Så Ulvesommer og likte den veldig godt. 

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Har du TV2Play med Britbox inkludert? Massevis av god britisk krim. Jeg liker godt f.eks serien "Vera", men det er mange å velge mellom.

Anonymkode: 8897a...4ab

Skrevet

Likte ulvesommer godt jeg også, vet ikke nødvendigvis om disse seriene jeg nevner ligner så mye akkurat men det er serier jeg selv også har likt ganske godt. Arr i sjelen er nok favoritten. De fleste er britiske med unntak av graverene som er dansk. Og Maria wern er svensk 

 

Midwinter of the spirit- Sogneprest Merrily Watkins er en av svært få kvinnelige prester som driver med djevelutdrivelse, og hun har god kunnskap om den paranormale underverdenen. Når politiet ber Merrily om hjelp i en drapsetterforskning, blir hun raskt involvert i en svært uhyggelig sak.

Arr i sjelen (gammel ((2002)) men god) -Den erfarne, men eksentriske psykologen, Tony Hill, analyserer psyken til både mordere og ofre, og hjelper politiet i Nord-England å avsløre grusomme seriemordere. Etter Val McDermids bokserie.

Graverene: skjult sannhet- En anerkjent gruppe journalister får tips om et hemmelig fengsel hvor folk bures inne uten dom. Hvor langt er de villige til å gå for sannheten?

Den mistenkte (også gammel, også god, 91-06) -Kriminaletterforsker Jane Tennison etterforsker lovbrudd samtidig som hun kjemper for å hevde seg i en mannsdominert verden.

Five daughters- Serien forteller den sanne historien om fem kvinner som blir funnet myrdet i den britiske byen Ipswich i 2006. Basert på ekte vitnesbyrd fra ofrenes slektninger med blant andre Sarah Lancashire og Vicky McClure i hovedrollene.

Before we die- Førstebetjenten Hannah leter etter sin forsvunne kollega Sean. Sporene peker mot organisert kriminalitet, og Hannah gjør en grufull oppdagelse som forandrer livet hennes for alltid.

Maria Wern- Svensk krimserie om Maria Wern (Eva Röse), en sta og ukonvensjonell etterforsker som jobber på Gotland sammen med kollegaene Hartmann og Arvidsson. Med stor integritet kjemper hun for å løse alle saker som havner hos henne. Serien er basert på Anna Janssons bestselgende bøker.

  • Liker 2
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Hotel Cæsar. 

Anonymkode: ad223...adc

Skrevet (endret)

From

The Rookie

Edit: Ok, ikke svensk thriller akkurat, men verdt å se likevel.

Endret av Bombasi
AnonymBruker
Skrevet

The Fall, One of us, After the flood, Inspector George Gently og veldig mange fler. Elsker at TV2play har Britnox.

Anonymkode: bce70...35a

Skrevet

Alle Beck-filmene ligger jo der. Det er vel 51 stykker.

  • Nyttig 2
AnonymBruker
Skrevet

Synes Heksejakt var veldig bra.

Norsk serie.

Anonymkode: bd2dc...b1b

AnonymBruker
Skrevet

Darkness.

Anonymkode: a6615...b09

AnonymBruker
Skrevet

Fearless

Anonymkode: a6615...b09

Skrevet
AnonymBruker skrev (20 timer siden):

Hotel Cæsar. 

Anonymkode: ad223...adc

Ja Hotel Cæsar har jeg sett mange ganger, men liker ikke serien etter Scott og Rolv tok over hotellet. Ble bare kjedelig.
Skulle gjerne sett De syv søstre, men finner ikke den på TV2 Play.

 

Kålrota skrev (11 timer siden):

Alle Beck-filmene ligger jo der. Det er vel 51 stykker.

Ja, Beck liker jeg. Skal se alle filmene :)

Startet på Maria Wern nå. Tusen takk for alle tips :)
Er spesielt interessert i svenske thrillere. GJerne gode filmer også!

AnonymBruker
Skrevet

Er det noe bra som ikke er britbox? Jeg har ikke det, og irriterer meg over at de tipser meg om mange serier jeg ikke har tilgang til. Helt bevisst fra deres side, så klart. Er litt som når avisene deler pluss-saker uten å markere med pluss.

Anonymkode: 4d6ee...636

AnonymBruker
Skrevet

Dr Death var spennende (sann historie). Ligger og samme sak på Netflix, bare som dokumentar. Og det er på sky også, om en annen lege

Anonymkode: aa476...0f1

AnonymBruker
Skrevet
male32 skrev (På 2.3.2025 den 19.36):

Har akkurat for ordnet meg TV2 Play. Noen som kan anbefale noen skikkelige gode serier å se?
Jeg liker spenning/thrillere. Gjerne svenske serier. Så Ulvesommer og likte den veldig godt. 

Å de har jo brot box, en haug med bra thrillere og krim.

Anonymkode: 321e8...aef

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (13 timer siden):

Å de har jo brot box, en haug med bra thrillere og krim.

Anonymkode: 321e8...aef

Er ikke så mange svenske som er det ts er interessert i

Anonymkode: ddae2...b5e

Annonse
Skrevet

From!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...