Gå til innhold

Du som er flink på å løpe


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Jeg har løpt en måned nå. Jeg har alltid slitt ekstremt med å løpe og føler at det ikke er for meg. Men, jeg ønsker å lære meg å like det og jeg føler at hjerte og lungene mine trenger cardio.

 

Jeg har funnet ut av at min Maxpuls er rundt 197. Løpt 4x4 på 11 kph, og jeg er helt død, hjernen spiller mentalt spill med meg hvert eneste sekund.

Jeg jogget 5 km på ca 40 min, fart på 7,4 kph. Max puls 186. Ser at jeg i 21 minutter lå i sone 4,, og 12 min lå i sone 5. Jeg kjemper sånn med meg selv.

 

Håpet mitt var faktisk å klare å jogge, sagte alrså, et 10 Km løp som var 2 måneder fremme. Nå er det kun 1 måned igjen.

Er det noen som kan løping og vet hvordan legge opp/har erfaring med det? Det er så mye forskjellig ute. Har gjort couch to 5K for et år siden.. 

 

Fikk høre av Løplabbet at jeg landet med ben for lang foran meg, og at jeg skal lande med de under meg. Jeg løper på tåspissene,  blir enten dette eller hælene?  Får flere tilbakemeldinger på at jeg løper rart 

 

 

 

 

Anonymkode: 39f31...8b7

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...