Gå til innhold

Må alle som starter i dagligvare starte med opplæring i kassa?


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker

jeg er egentlig satt opp i en annen avdeling i butikken, men usikker på hvor fastsatt det er. er en ganske stor butikk med inndelinger i hvor man jobber. alle mine opplæringsdager har vært i kassa, og har en så lenge ikke fått beskjed om noe annet eller fått noen flere vakter (ekstrahjelp). er det slik at alle ansatte som starter i butikk først har opplæring i kassa og så er mer ute på gulvet? eller blir man mest sannsynlig satt opp der man og har hatt opplæring?

Anonymkode: f0529...bb9

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Det er normalt ønskelig at alle ansatte kan brukes overalt. Unntaket er ferskvaredisken og bakeriet om butikken har det, der varierer det litt mer, og om du er under 18år og er ansatt i en stor butikk for å fylle varer (skjønner du ikke hører til her). 

Så kasse må du regne med å måtte kunne godt, og være ganske så selvstendig i raskt, og ofte må en løpe litt frem og tilbake på travle dager og tider mellom andre oppgaver og kassen. Veldig store butikker som Obs kan ha mer delte seksjoner, og da får en gjerne ikke opplæring i kassen om en jobber annet sted. 

Hvor du vil bli satt opp på ekstravakter kommer nok an på hva de trenger. Du kan jo ytre at du ønsker å lære deg x avdeling. Er du vennlig, og lærevillig så kan det godt være det ordner seg 😊 Ellers vanskelig å si sikkert, for det varierer fra butikk til butikk, også innen samme kjede. 

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

Er gjerne litt mer trening som skal til for å sitte i kassa enn å fylle på varer. 

Anonymkode: afaa0...289

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg jobbet på Rema i 5 år og satt bare i kassa da "vi unge" og nye sitter for det meste der. Det finnes egen avdelingen til frukt og grønt..da er det du som har ansvaret for dette.. bestill et. 

De fleste nye unge blir sittende i kassa..slikt ar de som har jobbet der lenger er mer ute på gulvet 

Pluss det er MYE å lære deg når du skal sitte i kassa 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...