Gå til innhold

Flytte fra hjemsted - med små barn?


lilleugla

Anbefalte innlegg

Er det dumt å flytte fra tettstedet der barna har fått venner i bhg, fordi vi voksne ikke har noe utbytte av å bo her og gjerne skulle hatt tilgang til bedre arbeidsmarked og andre goder som finnes ca en time unna?

Bor på mitt hjemsted, med små barn (nå i bhgalder), men ser at både arbeidsmarkedet og andre ting ikke er helt optimalt ift hva vi hadde håpt. Vi bodde et annet sted før vi fikk barn. 

Dersom vi skal ha jobber vi trives med må vi egentlig kjøre +/÷ en time hver vei daglig, noe som har gjort at jeg har tatt en dårligere jobb i nærheten for å kunne få kabalen med bhgtider til å gå opp. 

Vi er heller ikke så tilfreds med ting ellers.. vi ber ikke om mye men alle initiativ til sosiale ting avslås av familie; vi har to personer som orker å ta del i vårt og barnas liv, selv om vi har mye familie og bekjente rundt oss. Vi har altså tatt initiativ til både å komme/ta mot besøk, spurt om barna kan leke med andre barn i familien e.l, men det passer aldri. Ber heller ikke om barnevakt eller noen annen hjelp. Det kan hende vi er kjedeligere folk å være rundt enn vi trodde og det får være greit, - men da er mye av hensikten med å bo i hjemstedet borte. Vi ble sterkt oppfordret til å flytte hit av familien, men med tingenes nåværende tilstand kunne vi likesågodt blitt der vi bodde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

AnonymBruker

Nei det er ikke dumt, men flytt sånn at barna får startet på skolen på nytt sted, og kanskje siste år i barnehagen også.

Anonymkode: 99a1e...6e5

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...