blå Skrevet 8. mars 2006 #1 Skrevet 8. mars 2006 Jeg er ganske kresen når det gjelder bøker, eller jeg går i allefall veldig fort lei. Jeg leser mest krim, og det må være noe som skjer hele tiden. Om jeg ikke blir tatt med storm de første 3 kapittlene, så fulfører jeg nesten aldri. Jeg har lyst til å lese en bok som ikke er en krimbok, gjerne en litt ny bok, men det behøver det ikke være. Når jeg står på biblioteket så vet jeg ikke hvor jeg skal begynne å lete. Boka behøver ikke å være sånn superdyp, det må være underholdene. Men den behøver jo heller ikke være helt overfladisk heller da. Kan noen hjelpe meg å finne denne boka jeg leter etter??
Montezuma Skrevet 8. mars 2006 #2 Skrevet 8. mars 2006 Shopoholic - bøkene (serie på 4 lettleste, morsomme bøker) Hvordan får hun det til? (litt humor om tidsklemma) Madonnagåten DaVinci koden Kommer ikke på flere akkurat nå.....
Gjest gjest1 Skrevet 8. mars 2006 #4 Skrevet 8. mars 2006 Jeg har nettop lest Det er trikken i ditt liv av Yvonne C Kuhn. Likte den kjempegodt. En annen fin bok jeg har lest i det siste er Lerkehjerter av Margareth Skjelbred. Denne syns jeg var kjempebra og hun har skrevet to oppfølgere som heter Vildresinn og Alvemål.
Susan Sto Helit Skrevet 8. mars 2006 #5 Skrevet 8. mars 2006 Hvis du går på biblioteket, og ser etter bøker som er fengende litt fra første stund, ville jeg nesten anbefale deg ungdomsavdelingen. (Ikke tull, de har faktisk mye fengende bøker der, for ungdom er utålomdige, og gidder ikke lese ting som ikke fenger med en gang.) Ellers vil jeg anbefale Harry Potter. Den første boka er utrolig morsom. Dessuten er den liten, søt og koselig.
Gjest gjest1 Skrevet 8. mars 2006 #6 Skrevet 8. mars 2006 Enig med sensommerbrud, mange gode bøker ungdomsbøker. Da anbefaler jeg Lise Blomquist. Tror hun har skrevet 4 bøker om 4 ungdommer, hvor hver har sin "hovedrolle" i sin bok. Kjempebra og spennende bøker.
Amanlis Skrevet 8. mars 2006 #7 Skrevet 8. mars 2006 Hvis du liker litt tørr humor, kan jeg anbefale Volvo Lastvagnar av Erlend Loe.
Gjest Gjest Skrevet 8. mars 2006 #8 Skrevet 8. mars 2006 Idioten av Dostojevskij Døde Sjeler av Gogol Vår Felles Venn av Dickens Shirly av Charlotte Bronte
blå Skrevet 8. mars 2006 Forfatter #9 Skrevet 8. mars 2006 Her var det mange gode tips. Takk skal dere ha alle sammen. Jeg er ikke spesielt glad i humorbøker (litt humor kan de jo være, men ikke sånn at jeg ler fra første til siste side), og jeg er ikke glad i Harry Potter. Har lest første bok, og det holdt for å si det sånn. Liker nok bøker som er om hverdagslivet tror jeg. Bøker hvor jeg kan kjenne meg litt igjen. Men jeg har lyst til å prøve meg på Shopoholic bøkene, bare synd de ikke hadde de på biblioteket.
Cathie Skrevet 9. mars 2006 #10 Skrevet 9. mars 2006 Mariane Keyes har en del fine bøker syns jeg i alle fall.. En sak har alltid tre sider likte jeg veldig godt.. Litt lett og ikke så dyp..
Gjest Gjesta Skrevet 9. mars 2006 #11 Skrevet 9. mars 2006 The Shadow of the Wind av Carlos Ruiz Zafon.
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2006 #12 Skrevet 9. mars 2006 Jeg er ganske kresen når det gjelder bøker, eller jeg går i allefall veldig fort lei. Jeg leser mest krim, og det må være noe som skjer hele tiden. Om jeg ikke blir tatt med storm de første 3 kapittlene, så fulfører jeg nesten aldri. Jeg har lyst til å lese en bok som ikke er en krimbok, gjerne en litt ny bok, men det behøver det ikke være. Når jeg står på biblioteket så vet jeg ikke hvor jeg skal begynne å lete. Boka behøver ikke å være sånn superdyp, det må være underholdene. Men den behøver jo heller ikke være helt overfladisk heller da. Kan noen hjelpe meg å finne denne boka jeg leter etter?? ← jeg leser den perfekte bok akkurat nå. vil anbefale den til deg på det varmeste. etter hva du skriver så burde denne være midt i blinken: Vindens skygge av Carlos Ruiz Zafón
Knurr Skrevet 9. mars 2006 #14 Skrevet 9. mars 2006 Vindens skygge er nydelig! Les den! Ellers har jeg hatt dilla på Haruki Murakami i det siste... har greid å kjøpe alle bøkene den siste måneden og sprengt budsjettet. Begynte med The Wild Sheep Chase (du får dem på norsk også) og forelsket meg. Prøv! Og hvis du ikke har slukt alt av Saabye-Christensen så er det obligatorisk. Og Tracy Chevalier (Piken med Perleøredobben og den neste spesielt), og hvis du føler deg i mystisk humør finnes jo Anne Rice... hvis du vil hylskratte av fantasy/parodiversjonen av vår verden, anbefales Discworldserien av Terry Pratchett. Jeg er ingen fantasyperson, men lot meg overtale og ble hekta. Lykke til!
Prinsesse på erten Skrevet 9. mars 2006 #15 Skrevet 9. mars 2006 Kvinnen som kledte seg naken for sin elskede av Jan Wiese. Det er den beste boken jeg har lest.... Åååå, så fin den er!
Susan Sto Helit Skrevet 9. mars 2006 #16 Skrevet 9. mars 2006 Vindens skygge er nydelig! Les den! hvis du vil hylskratte av fantasy/parodiversjonen av vår verden, anbefales Discworldserien av Terry Pratchett. Jeg er ingen fantasyperson, men lot meg overtale og ble hekta. ← Kan ikke helt se at noen som ikke liker Harry Potter i det hele tatt vil like Pratchetts Discworld serie heller... Desverre! (Dessuten er den absolutt best på engelsk, hvis noen andre vil lese den.) Ville forresten anbefale en forfatter som jeg desverre ikke husker navnet på. (Lisa Jewel?) Bøkene heter "31 Almanac Street?" (Eller noe i nærheten) og "Ingenogtredve". Finnes flere også, men det er disse jeg liker best. Påstår fortsatt at ungdomsavdelingen på biblioteket er et sted det kan lønne seg å "forville seg" inn i. Mye bøker som egner seg like godt for voksne som for ungdom. I alle kategorier. Har mange gode bøker å foreslå, men vet at veldig mange av dem krever litt "trass" for å komme igang med, og da er det nok ikke noe for deg.
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2006 #17 Skrevet 9. mars 2006 Jane Eyre av en eller annen av Brönte søstrene. Husker ikke hvem. Geisha av Artur Golden.
Ciara Skrevet 9. mars 2006 #18 Skrevet 9. mars 2006 Hva med Mannen som elsket Yngve av Tore Renberg? Tittelen er litt merkelig, men boka er helt fantastisk. Om Jarle som er i tenårene. Boka får en virkelig til å minnes hvordan tenåringstilværelsen er, så den er ganske realistisk. I tillegg er den utrolig morsom, rørende og spennende! Skulle virkelig ønske jeg hadde denne boka til gode, men jeg kan jo lese den flere ganger
spinster Skrevet 9. mars 2006 #19 Skrevet 9. mars 2006 The Timetravellers Wife - som også har kommet på norsk - er en fascinerende bok, en veldig orginal kjærlighetshistorie! Forfatteren heter Audrey Niffeneger eller noe lignende, jeg husker ikke helt i farta.
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2006 #20 Skrevet 9. mars 2006 Har nettopp fått anbefalt Unni Lindell (spes Rødhette) og Edy Poppy (den nyeste, kanskje eneste boka hun har skrivd). Unni sin er vel thrillerpreget, vet ikke hva man kan kalle Edy`s bok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå