Gjest cille Skrevet 18. november 2002 #1 Skrevet 18. november 2002 I fjor laget jeg pepperkake-hjerter som jeg hang i kjøkkenvinduet med rød sløyfe! Det ble kjempe fint og jeg var veldig fornøyd!! En dag jeg kom inn på kjøkkenet låg hjertene knust på gulvet.... De var rett og slett "rivnet" der hvor sløyfen var festet. Er det noen som har en oppskrift på pepperkake-deig som funker til mitt formål ??? På forhånd takk!!! Cille
Gjest Lea Skrevet 18. november 2002 #2 Skrevet 18. november 2002 Lag trolldeig i stedet. Holder mye bedre og kan brukes neste år! Tilsett litt kakao i deigen, så får du pepperkakefarge på dem også.
Gjest Brunhilde Skrevet 18. november 2002 #3 Skrevet 18. november 2002 Alle oppskrifter skal funke, men du må huske å ikke lage store figurer for tynne, lage hullet litt nede i "v"'en - og så heller steke litt lenger på svakere varme!
Gjest Engel, ikke pålogget Skrevet 19. november 2002 #4 Skrevet 19. november 2002 Har inntrykk av at enkelt oppskrifter som er beregnet på pepperkakehus er litt hardere og mer solid. Ikke kjevle for tynt, og lag hullet litt innpå kaka.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå