Gå til innhold

Noen spørsmål om fersk rosenkål


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal steke rosekål og bacon og ha til kalkun i kveld. Kan jeg forvelle rosenkålen og ha den i kjøleskap så lenge? Deler du de i to? Hvordan være sikker på at all jord er skylt av? Skjærer du av stilken? Noe jeg bær tenke på?

Anonymkode: 7a235...209

Skrevet

Skjærer av stilken og deler i to (dvs kommer an på strl). Granateplekjerner er godt til 

Skrevet

Tar av stygge ytterblader, og det er lettest om man kutter dem i to først. 

Skrevet

Tar av stygge ytterblader, renskjærer stilen, deler de store i to og legger med snittdelen ned på stekebrett i ovnen. Trenger ikke koke først, ferdig på ca et kvarter.

Anonymkode: a070e...486

  • Nyttig 1
Skrevet

Og jeg kutter stilken, fjerner de ytterste bladene, kutter et kryss i stilken og koker i 3 minutter. Lar dem renne godt av før jeg steker dem i panne sammen med bacon og litt chiliflak. 

Skrevet

Fjerner stilkdelen og tar av stygge blader. Koker kort, og damper med en klatt smør, salt og pepper. Det enkle er oftest det beste, passer ikke til pizza, da. Rosenkål, altså. Ribba var så sinnsykt dyr i år at det utgikk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...